Aithrion 1 Studios - Skala Potamia

Aici gasesti informatii despre cazarea testata de membrii forumului in insula Thassos

Aithrion 1 Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde Codruta S » Vin Ian 20, 2017 11:14 am

Buna ziua,

Am primit o oferta tentanta de la Aithrion 1, dubios de tentanta, pentru cat e de aproape de plaja. Ati fost cazati acolo? Cum sunt? Este prima noastra iesire in Thassos, de aceea apreciem orice sfat pe care ni-l puteti oferi.

Multumesc!
Codruta S
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Ian 19, 2017 11:34 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Aithrion 1 Studios_ Skala Potamia

Mesaj necititde demential » Vin Ian 20, 2017 1:26 pm

Codruta S scrie:Buna ziua,

Am primit o oferta tentanta de la Aithrion 1, dubios de tentanta, pentru cat e de aproape de plaja. Ati fost cazati acolo? Cum sunt? Este prima noastra iesire in Thassos, de aceea apreciem orice sfat pe care ni-l puteti oferi.

Multumesc!

Buna!
Ce inseamna "dubios de tentanta" ? In ce perioada ?
Si tinand cont la cat de DEPARTE este de plaja si de taverne, nu m-ar mira sa fie un pret decent.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Aithrion 1 Studios_ Skala Potamia

Mesaj necititde Codruta S » Vin Ian 20, 2017 4:14 pm

35 euro/ studio cu 3 paturi;
40euro/ studio cu 4 paturi;

1-8 iulie si pare a fi foarte aproape de plaja.

Multumesc!
Codruta S
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Ian 19, 2017 11:34 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Aithrion 1 Studios_ Skala Potamia

Mesaj necititde demential » Vin Ian 20, 2017 6:26 pm

Pentru inceput de iulie este un pret ok, pare real.
E doar o parere personala, din ce am vazut pe site-ul lor, sunt destul de departe de plaja - 450-500m.
Departare.png
In sensul in care am vazut si cazari intr-adevar foarte aproape de plaja, gen:
Pefkari.png
sau
Psili.png
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Aithrion 1 Studios - Skala Potamia

Mesaj necititde victor » Vin Feb 24, 2017 3:17 pm

Este bun si pretul si distanta este mica (aprox.300 m) plaja fiind buna in dreptul locatiei. Gasiti si spatii de cazare la distanta foarte mica dar cu plaja ori foarte ingusta
ori plina de pietre,
sau apa adinca la cativa metri distanta de mal. Studio Aithrion 1 este curat,facilitatile corespund cu cele din oferta si in rest ? totul depinde de cu ce gand plecati de acas o vacantaa.
Propietara locatiei este cu mult bun simt si incearca sa satisfaca toate cerintele clientilor.Eu merg de mai multi ani aici si nu am fost dezamagit. Nu uitati ca aveti numai cazarea deci va trebui sa va auto gospodariti. Asta inseamna un mic dejun care puteti sa-l luati pe terasa chiar si un gratar puteti face (aveti toate conditiile si utilitatile)
si in rest incercati sa prindeti de pe la alti romani ce taverne mai sunt in top. Eu personal am observat ca de la un an la altul calitatea preparatelor la unele taverne s-a imbinatatit si la altele am fost dezamagit rau (vezi Cramboussa sau la platani in Panaghia)care erau renumite. Va urez o vacanta placuta !
victor
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Feb 24, 2017 11:03 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times


Înapoi la Cazare Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori