Taverne in zona ALIKI-PARADISE-KINIRA-PSILI AMMOS

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Taverne din alte zone/ localitati

Mesaj necititde Ade » Dum Iul 05, 2015 12:43 pm

Ce e farfuria cu orez si ceva rosu? Caracatita?
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Taverne din alte zone/ localitati

Mesaj necititde Ade » Mar Iul 07, 2015 10:21 pm

Restaurantul de pe plaja Paradise
image.jpg
Din comoditate alegem aceasta taverna, de obicei petrecem toata ziua la Paradise, am mancat bine, nu impresionant.
-Portii maricele, preturi la fel, fara desert din partea casei.
-Foarte ametiti in gestionarea comenzilor.
-Vita cu sos de rosii foarte buna, am inteles ca ii zice kokinisto.
-In partea dreapa lipit de restaurant este snack barul cu senvisuri, gyros(2.7eur), dulcegarii, se poate sta si la mesele de acolo.
-Draguta si gradina din stanga, se poate sta acolo pentru o speranta de wifi functional.
-Daca nu iubiti pisicile, stati departe, sunt zeci!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Taverne in zona ALIKI - PARADISE - KINIRA

Mesaj necititde LeonF » Mar Sep 15, 2015 10:51 pm

Nu mergeti la Aliki Beach - Restaurant - Fish Tavern
Cu regret in suflet si sincer chiar ma simt tradata, iubesc Grecia merg de foarte multi ani in vacanta la ei insa asa oameni ca la aceasta taverna nu am intalnit nicaieri in Grecia. Greseala a fost ca am ajuns la aceasta plaja foarte infometati dupa ce vizitasem impreuna cu sotul meu Limenaria, un oras destul de dragut, cu acel castel vechi ce ofera un view minunat al orasului, am zis sa mergem la plaja in Aliki pentru ca tot citisem atatea impresii frumoase despre acest loc. Eram foarte infometati asa cum am spus si mai devreme, motiv pentru care nu am stat sa mai alegem o taverna am luat prima taverna iesita in cale, ei bine aici ne-au intampinat niste personaje in picioarele goale, nimic deosebit fiind foarte aproape de plaja, dar sigur erau rromi, am cerut ceva din meniu ne-au spus ca au, am asteptat mancarea linistiti desi ceva era clar dubios, cand a venit mancarea era cu totul altceva fata de ce cerusem (ideea este ca aici orice ceri din meniu au sau nu iti aduc ce au si nu poti comenta, am incercat acest lucru si mi-au pus meniul in brate pe motiv ca asta am comandat dar asa cum am mai spus nu eram prima oara in Grecia). Garnitura de cartofi prajiti care la ei vine cu aproape orice mancare aici erau de parca au fost reincalziti la microunde a doua oara deja, ce sa va spun ceva oribil. Am spus acest lucru si au spus „a nici o problema” si mi-au adus o portie fix la fel ) dar fierbinte, semn ca asa ii prajesc ei ).
Nu am putut manca asa ceva imi era teama sa nu ma imbolnavesc, la final nota a fost intreaga, ceea ce la ei nu se intampla daca nu mananci e clar ca ceva nu a fost ok si iti taie suma respectiva din nota. Am cerut explicatii privind nota si au spus ca atata face, desi le-am explicat ca nu a fost ce trebuie, nu au dat nici un pas inapoi, din pacate eram doar eu cu sotul, iar ei erau prea multi pentru a face fata unui scandal de proportii. Singura mea aparare este contra reclama pe forum, se numeste exact asa ALIKI BEACH - RESTAURANT - FISH TAVERN. Din pacate au si ei ... lor!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
LeonF
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 15, 2015 10:45 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Nu mergeti la Aliki Beach - Restaurant - Fish Tavern

Mesaj necititde Sindrom » Mie Sep 16, 2015 10:19 am

Nici eu nu am fost incantat si am servit doar vreo 3-4 beri, deci confirm in mare cele spuse de @LeonF.

Dar, prima terasa era cea de sus, cum cobori spre plaja. Noi acolo am mancat si a fost ok.
Sindrom
Fan Thassos
 
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Apr 19, 2014 9:24 pm
Has thanked: 166 times
Been thanked: 1347 times

Re: Nu mergeti la Aliki Beach - Restaurant - Fish Tavern

Mesaj necititde HHR » Mie Sep 16, 2015 12:06 pm

E posibil sa fie taverna cu buteliile la vedere despre care am scris (cu foto de rigoare) undeva pe la mijlocul lunii iulie.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Nu mergeti la Aliki Beach - Restaurant - Fish Tavern

Mesaj necititde Orda » Vin Sep 18, 2015 10:02 pm

Plaja e superba. Mancarea e scumpa si proasta. Mai exact...preturile nu sunt mai mari decat la o Taverna in oras...dar portiile sunt mult mai mici. Consolarea este ca iti dau sezlongurile gratuit daca iei pranzul acolo.
Orda
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 18, 2015 9:56 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Taverne in zona ALIKI-PARADISE-KINIRA-PSILI AMMOS

Mesaj necititde demential » Joi Iul 07, 2016 10:27 am

Miercuri 22.06 am mancat cina la Taverna Iorgos viewtopic.php?f=77&t=962 din Kinira, si bine am facut.
Preturi mici, portii decente, mancare gustoasa. Mi-a placut :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne din alte zone/ localitati

Mesaj necititde demential » Vin Iul 08, 2016 2:41 pm

vineri 24.06, dupa ce ne-am plimbat la Aliki viewtopic.php?p=51278#p51278, am fost sa mancam la Kekes Beach Skidia Tavern viewtopic.php?f=77&t=952 .
Mancare buna, servire rapida, preturi ok. Mi-a placut ca meniul avea pe prima pagina poze cu preparatele :)
IMG_6399.JPGIMG_6412.JPGIMG_6415.JPGIMG_6414.JPGIMG_6413.JPGIMG_6400.JPGIMG_6403.JPGIMG_6405.JPGIMG_6408.JPGIMG_6411.JPGIMG_6432.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Nu mergeti la Aliki Beach - Restaurant - Fish Tavern

Mesaj necititde JOhn92 » Lun Iul 11, 2016 12:26 pm

Am ajuns si noi la plaja aceasta anul trecut. Din punctul nostru de vedere este una dintre cele mai frumoase plaje. Am mancat la ultima taverna de pe plaja, leonidas, daca nu ma inseala memoria. Mancarea nu a fost extraordinara, dar avand in vedere ca am avut si sezlongurile incluse in pret nu a fost asa rau. Cu siguranta revenim si anul acesta la Aliki.
JOhn92
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Aug 08, 2015 12:41 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Nu mergeti la Aliki Beach - Restaurant - Fish Tavern

Mesaj necititde Flaviu Deva » Sâm Iun 24, 2017 11:02 pm

2017. Aceeași situație. Ne-au momit cu șezlongurile. Gratis dar să mâncăm și să bem la ei. Suna ok ca oricum nu aveam de mâncat la noi. Greșeală. Obraznici, oarecum agresivi. De parcă ne făceau un favor ca stăteam la ei. Am mâncat niște chifteluțe cu sos de roșii. 7,5 €. Gyros. 7,5 €. Și 10 hamsii pe o ajuta farfurie. 7,5€. Fără cartofi prăjiți. Hamsiile păreau reîncălzite.
Pe ansamblu a fost o experienta neplăcută datorita băieților ăștia desculți ce serveau acolo. Spun asta mai ales după ce era a doua experienta în Thassos după taverna Irene din Potos unde a fost super.
Golful Aliki mi s-a părut super. Este în primele 3 preferințe de pe insula. Și a fost foarte plăcută și vizita în situl arheologic ce este exact în spatele tavensi despre care vorbim.
Flaviu Deva
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Iun 24, 2017 10:47 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Taverne din alte zone/ localitati

Mesaj necititde demential » Vin Iul 14, 2017 11:17 am

Duminica 25.06 am mancat la taverna aflata pe plaja Paradise Beach viewtopic.php?f=39&t=106&start=60 .
Auzisem si lucruri bune si lucruri foarte rele despre aceasta taverna. N-as fi vrut sa o testez neaparat, dar pentru ca plaja era atat de ok grupul nu a vrut sa ne mai deplasam pentru pranz. Mai ales ca a fost foarte greu sa gasim un loc de parcare.
In primul rand m-au uimit preturile. Mai mari ca peste tot pe unde am mancat eu in Thassos. De exemplu un bougourdi costa 4.5-6 euro. La Paradise e 9. Un gyros la farfurie este 6-8 euro, la Paradise e 10. Ca sa nu mai vorbesc de "stuffed potatoes"...
IMG_3248.JPGIMG_3249.JPGIMG_3250.JPGIMG_3251.JPG
Singurul pret care se asemana cu alte taverna era la Pizza, 10-12 euro.
In al doilea rand m-a uimit felul in care patroana (banuiesc) isi trata angajatii si clientii. Tipete, urlete, injuraturi, gonit oamenii de la masa dupa ce terminau de mancat ca sa poata sa vina altii... Daca erai 5 minute atent la ei, ori faceai atac de panica ori te apucai sa-i ajuti, dupa caz.
Pastele cam fade, gyros decent dar portiile diferite, pizza ok. Dorada foarte bun, dar 15 euro...
IMG_3258.JPGIMG_3261.JPGIMG_3257.JPGIMG_3264.JPG
Daca vreti sa mancati, sa va asezati la mesele de langa bucatarie. "Terasa" este dedicata bauturilor sau impinge-tava-ului din partea dreapta.
IMG_3260.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona ALIKI-PARADISE-KINIRA-PSILI AMMOS

Mesaj necititde alexgeogabriel » Sâm Iun 30, 2018 8:28 pm

Mai nu stiu cum or fi mancat unii prost la Beautiful Alice in Aliki, eu am mancat foarte bune, rapid, toti s-au comportat exemplar. Ba chiar i-am rugat sa nu imi dea cartofi prajiti pentru ca aveam oarece probleme cu stomacul. Au fost dispusi sa ma ajute. Din partea casei pepene si prajitura lor traditionala de gris, culoare galben maronie cu miere deasupra, a fost chiar buna gust desi m-am abtinut din alte motive. Aici era aproape plin, la Limanachi era mai liber. Inclusiv doamna blonda s-a comportat bine. Era si o doamna mai in varsta atenta la orice, cum vedea ca venea o viespe, striga dupa cafea arsa. Pana sa ajunga, venea un baiat, cred ca fiul ei, gonea frumos. Venise si o matca din aceea mare, i-a vorbit nitel si a gonit-o usor cu mana, dusa a fost. Oricum nu au fost mai deloc viespi pe insula.
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

Re: Taverne in zona ALIKI-PARADISE-KINIRA-PSILI AMMOS

Mesaj necititde Bucho » Mar Sep 18, 2018 9:19 am

Ieri la pranz am mancat la taverna Agorastos din Kinira. Este pe drumul catre Panagia, la intrare in Kinira. Super priveliste, mancare foarte buna, servire ca lumea, preturi OK (un pic mai mari, dar privelistea merita toti banii). Viespi multe, dar s-au rezolvat prompt cu cafea arsa. Fara desert din partea casei. Mai venim aici.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Bucho
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Iun 09, 2017 9:34 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Taverne in zona ALIKI-PARADISE-KINIRA-PSILI AMMOS

Mesaj necititde alexgeogabriel » Mie Iul 03, 2019 8:16 pm

Plusez si eu pentru Sta Kala Kathoumena, nu va lasati pacaliti de faptul ca nu e multa lume mereu, lumea vine cand ii este foame. Curatenie, mancare buna, priveliste, personal foarte atent. Si daca tot vreti o portie de cartofi langa peste, aveti certitudinea ca nu primiti acei congelati in tigaie de pe la majoritatea tavernelor renumite...stiti voi la care ma refer.
Cheesecake exceptional din partea casei.
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

Re: Taverne in zona ALIKI-PARADISE-KINIRA-PSILI AMMOS

Mesaj necititde ianacosti » Joi Iul 04, 2019 8:38 am

La fel si eu, am fost cazat langa Sta Kala, am mancat de 3 ori la ei. Sambata seara au si muzica greceasca live.

Se misca foarte repede Iannis si Panagiotis si sunt foarte amabili. Gatesc cu ingrediente proaspete, au vitrina de unde poti sa-ti alegi pestele.

Am macat la ei: inele de calamar prajite, garizi prajiti (creveti), hamsii, sardine prajite, aredi umplut cu brnza feta, musaka, paste bolognese. Cel mai mult mi-a placut sosul de usturoi cu nuci (pe care l-am mancat pe paine), si bineinteles cartofii prajiti, adevarati.

Pentru doi adulti si un copil nota a variat intre 37-47 euro, au si ulei de masline produs de Iannis 7 euro/litru sau 30 euro/5 litri.
ianacosti
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 12, 2019 7:35 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


cron