Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Mar Mai 24, 2016 2:19 pm

in ajun de Paste am mancat un pranz corect, corespunzator, la Taverna Iatrou Kleoniki viewtopic.php?f=77&t=936 .
20160430_165525.jpg
in meniu gasim :
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Pizzeria restaurant IRENE

Mesaj necititde honney_bunny » Mie Iun 01, 2016 2:05 pm

florin04 scrie:
honney_bunny scrie:Pe de alta parte, nu pot lauda nici taverna Irene, am revenit in alta seara, dar era o aglomeratie ca in gara, trebuia sa astepti cel putin jumatate de ora pentru o masa si erau foarte apropiate mesele - vroiau sa ne puna o masa mica - pentru 3 persoane - lipita de masa altcuiva, chiar in drum... pe unde trec altii (am spus nu, multumim si am plecat in alta parte, unde sa putem manca linistiti o mancare de calitate, intr-o atmosfera placuta, nu ca in tramvai la ora de varf, oricat de buna si laudata ar fi mancarea). Parerea mea... :wave: :wave: :wave:

Hai sa-ti spun un secret: daca mai mergi prin Grecia si vezi o taverna plina, du-te acolo si mananca, chiar daca stai si astepti sa se elibereze o masa.
Unde este aglomeratie = mancare buna si ieftina! :thumbup:


Nu este un secret, dar nici nu este ceea ce agreez. Sunt taverne pe insula unde mancarea este de-a dreptul excelenta, dar si atmosfera deasemenea. Asta nu inseamna ca sunt pustii... E o chestie de gusturi, repet. Si atunci de ce sa stau in aglomeratie?!?

HHR, intradevar, daca am fi rezervat era altceva, asta era o idee, dar sa stau o ora in drum ca sa astept sa se elibereze o masa aflata in drumul altora... departe de mine. Poate data viitoare...

Raman la subiectul topicului, intre taverna Irene si Pizzeria Irene, aleg Pyrofani :thumbup: :clap: :wave:
honney_bunny
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Ian 11, 2015 12:36 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 35 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Maria » Mar Iun 07, 2016 7:24 pm

Au grecii o vorba, "ti-au iesit ochii ca la crevete" :)))
la irene
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Papa Rațu » Dum Iun 12, 2016 10:06 am

Irene da, abia aștept sa ajung sâmbătă. :wave:
Papa Rațu
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iun 10, 2016 3:52 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 17 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde samyr » Lun Iun 13, 2016 7:19 am

pana in prezent am fost la:
Taverna Irene portii uriase, mancare gustoasa, Otilia foarte draguta merita vizitat macar o data!
Taverna San Antonio un plus ( mix fish deosebit), draguti, sezlong-uri gratis, au spus ca din 20.06 au seara greceasca in fiecare luni...
Taverna Iatrou - Teologos, mielul rotisat deosebit dar merita incercat si vitelul sau carnaciorii de casa, super amabili, terasa suspendata cu priveliste superba.
merita precizat ca am primit din partea tuturor desert, vinul casei si reducere la nota de plata!
pe curand!
samyr
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Mai 03, 2015 4:40 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 45 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Machspeed » Dum Iun 19, 2016 12:22 pm

In zona Potos se gasesc gogosile acelea bune cu nuci si miere? :)
Machspeed
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iun 03, 2016 11:09 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Marcu bogdan » Joi Iun 30, 2016 8:40 pm

Recomand cu încredere taverna Kalamatria,la ieșirea din Potos,este la strada,acoperita cu vita de vie,preturi ok,mâncare buna,servire rapida;m-am lămurit cu terasa Irene,totul comercial,aglomerat,mâncare așa si așa(nu vreau sa fac antireclama mai ales ca inca nu a început sezonul de vârf),vorbesc de aceasta săptămână;pofta buna.
Marcu bogdan
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 13, 2015 6:10 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Joi Iun 30, 2016 8:51 pm

Sambata 25 iunie am mancat la Irene.
Cade obicei, meniul zilei a fost compus din: gyros (din punctul meu de vedere inca cel mai bun de pe insula, ca sa nu mai spun ca cel mai mare si cel mai ieftin la farfurie), mix-fish si calamar umplut.
Bun si cheese-dip, bun si snitelul :D Nu m-am putut abtine sa nu le gust :))))
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Joi Iul 07, 2016 10:46 am

Cina, pe 25 iunie, s-a intamplat la Taverna Iatrou din Theologos viewtopic.php?f=77&t=936, unde am mancat mult si bine :)
Din pacate batea vantu foarte tare si nu am putut sa stam "pe terasa", in zona nou amenajata... de unde se poate vedea muntele Athos daca e senin :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde demential » Joi Iul 14, 2016 7:44 pm

si duminica pe 26.06 am fost la pranz la Irene :)
pentru ca e mult, ieftin si bun :)
IMG_6733.JPGIMG_7027.JPGIMG_7028.JPGIMG_7029.JPGIMG_7030.JPGIMG_7031.JPGIMG_7032.JPGIMG_6734.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde bogdanlenga » Lun Iul 18, 2016 3:10 pm

Astazi am mancat la Irene.Copios.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
bogdanlenga
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Ian 04, 2015 10:36 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 26 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde JOhn92 » Mar Iul 26, 2016 5:15 pm

Am mancat si noi la San Antonio. Din punctul nostru de vedere este peste Taverna Irene.
Gyros foarte bun, mix fishul la fel. Si sa nu mai aduc vorba de desert care este excelent.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
JOhn92
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Aug 08, 2015 12:41 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde Turist_in_thas » Sâm Aug 06, 2016 11:59 pm

Buna,

Eu recomand Irene. Acum, cand scriu mesajul, m-am retras in camera de hotel dupa o masa "ca un festin" la Irene. Din cele 6 zile de pana acum, aproape in fiecare seara am cinat acolo. Otilia - fenomenala, ca de obicei. Discount la fiecare nota de plata. Bonusuri pt fidelitate si recompense cand asteptam cuminti si cate 10-15 minute sa se elibereze o masa. Majoritaea clientilor erau multumiti. In tot acest timp, clientii de la o singura masa (de vreo 20 pers) au fost nemultumiti si au facut circ. Servirea este cat se poate de buna. Trabuie sa tinem cont ca la ora de varf este foarte mare aglomeratia si exista posibilitatea sa se mai intarzie cu mancare, nimic exagerat. Si se poate sa mai uite ca vrei pita in loc de paine, sau sa-ti puna resturile la pachet. Dar asta nu mi se pare nicio tragedie si nici vreun disconfort. Trebuie, totusi, sa intelegem ca oamenii aia alearga pur si simplu pe terasa pentru a servi cat mai repede si mai bine. Eu personal, voi manca la Irene absolut de fiecare data de cate ori voi veni in Thassos si ma voi afla in Potos. Atat Otilia cat si ceilalti, sunt niste oameni minunati care fac tot ce pot ca sa te simti bine la ei. Cat despre gustul mancarii...de-li-cios!!!

Cu ganduri bune,

Turist in Thassos din 2008
Turist_in_thas
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 11:44 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde mnpmnp » Mar Aug 16, 2016 5:54 pm

Recomand :
1.Sea Breeze top din toate punctele de vedere !!
2. San Antonio

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
mnpmnp
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Iul 11, 2016 10:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 73 times

Re: Taverne in zona POTOS - THEOLOGOS

Mesaj necititde mnpmnp » Mar Aug 16, 2016 5:56 pm

No ofence dar Irene aduce a cantina unde mananci ieftin bun si mult....fara legatura cu grecia ...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
mnpmnp
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Iul 11, 2016 10:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 73 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori