Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA sat

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Silviaaa » Lun Aug 31, 2015 9:42 pm

Am revenit si noi :wave: Am stat mai mult in Golden beach si am mancat de cateva ori la Krambousa , foarte buna mancarea , servirea , preturile mi s au parut ok . Am vrut sa mancam si la Elena in PAnagia dar din pacate era mereu prea aglomerat , asa ca am mancat alaturi la Platanos ( La copac cum ii spuneam noi )
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde MarcelFL » Mar Sep 01, 2015 1:40 pm

Buna sa va fie inima! Postez pentru prima oara pe forum! Am mancat de mai multe ori la Korali Restaurant - la Sakis (chiar langa Krambousa) si de fiecare data am fost foarte multumiti... Portii mari...preturi mici...In cele cateva zile, pentru 3 persoane am platit intre 30- 40 euro...Din partea casei, apa imbuteliata la sticla, paine prajita fara numar, dulciuri si fructe... In fiecare zi. Iar patronul...Sakis...stie sa isi promoveze taverna... In ultima zi ne-a facut niste mici cadouri reprezentative pentru taverna lui! Daca voi reveni in Thassos, tot la Korali am sa mananc!
MarcelFL
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mar 14, 2015 1:49 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 7 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde ralu_seby » Sâm Sep 05, 2015 10:13 pm

Buna! Noi am mancat in aceasta seara in Skala Potamia la taverna Green Sea, este a 2a oara cand revenim aici. Preturile sunt putin peste medie, insa mancarea este tare buna (cea mai gustoasa paine cu usturoi din acest sejur). Tot grupul impartaseste parerea ca este peste Captain, pe noi cel putin nu ne-a impresionat cu nimic (cu toate ca aveam cele mai mari asteptari din impresiile citite).
ralu_seby
 
Mesaje: 32
Membru din: Joi Apr 24, 2014 1:17 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 308 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde ralu_seby » Lun Sep 07, 2015 11:18 pm

Buna! Seara trecuta am rezervat masa la restaurantul La Terrasse (din cadrul hotelului Enavlion situat in Skala Panagia) si tare bine am facut...am petrecut o seara deosebita!
Mancarea este altceva, preturile peste media zonei, insa meniul este mult diversificat. Este o afacere de familie, fiecare membru fiind implicat si punand umarul pentru buna desfasurare a lucrurilor. Au fost 3 persoane care si-au serbat ziua de nastere acolo, dintre care 2 romani :D
Per ansamblu, consumatia pentru 9 persoane (antreu, fel principal si desert) si 3 carafe de vinul casei (demi-dulce si f gustos), a fost de aprox 300 eur.
Am sa atasez si cateva poze sugestive cu mancarea servita :wave:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
ralu_seby
 
Mesaje: 32
Membru din: Joi Apr 24, 2014 1:17 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 308 times

Taverna Elena Skala Panagia

Mesaj necititde adriaticad » Vin Noi 20, 2015 6:40 am

Servire ireprosabila . meniu traditional diversificat si preturi corecte !
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Adriatica
adriaticad
Fan Thassos
 
Mesaje: 248
Membru din: Mar Feb 11, 2014 12:01 pm
Has thanked: 2897 times
Been thanked: 2534 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde demential » Mie Mar 02, 2016 4:06 pm

intrebare pentru cunoscatori in general, pentru @teo si @bosley in special : am vazut ca la inceputul topicului viewtopic.php?p=4465#p4465 vorbeati de mai multe taverna in zona "Golden Beach"...
avand in vedere experientele cele mai recente, puteti incerca un top3-4-5-7 taverne din zona Golden Beach ?
va multumesc anticipat tuturor :D
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Bosley » Vin Apr 01, 2016 10:19 am

Anul trecut nu am mai fost prin zona si ar fi o parere subiectiva :)
Oricum eu am ramas prieten cu patronii de la Krambousa si i-as favoriza.
De fiecare data cand o sa ajung pe insula o sa opresc acolo.
Avatar utilizator
Bosley
Fan Thassos
 
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 09, 2014 9:45 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 576 times
Been thanked: 798 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Miku » Vin Apr 22, 2016 10:50 am

Buna ziua tuturor. Sunt nou pe aici si voi merge in aceasta vara pentru prima data si in Thassos, in Chrissi Ammoudia, respectiv Skala Panagia (sincer nu stiu care e diferenta intre ele :D). Din ce am citit pe aici am inteles ca oferta de taverne este mai slaba in Skala Panagia decat in Skala Potamia. Insa, nu am vazut in Sk. Panagia nici un post despre ceva de genul fast-food, gyros sau asa ceva. Am citit ca ar fi prin Sk. Potamia ceva de genul. Avand in dotare si un copil de patru ani, la intoarcerea de la plaja as vrea sa stiu daca exista posibilitatea de a cumpara ceva de mancat la botul calului. Si nu ma refer la cartofi prajiti cu ceva, ci ceva de genul gyros, patiserie, pizza la felie.
Miku
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Apr 22, 2016 10:14 am
Localitate: Cluj-Napoca
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Malex » Vin Apr 22, 2016 11:58 am

Salut și bine ai venit pe forum,

cu siguranță găsesti și în Skala Panagia multe locuri unde poți lua ceva așa cum spui tu la botul calului, mai ales că Skala Panagia este recunoscută pentru localurile unde poți servi produse tradiționale, dar și pentru magazinele de suveniruri și altele. În general, în fiecare localitate există unul sau mai multe astfel de locuri unde găsești gyros, pizza, patiserie de luat la pachet, însă având atâtea taverne tradiționale prin zonă este greu să te gândești la așa ceva, sau altfel spus, mai degrabă povestești cum a fost la tavernă, ce ai mâncat bun, cum a fost atmosfera și atunci...cam treci peste fast-food sau nu-ți rămâne așa întipărit în memorie, DAR RĂSPUNSUL ESTE DA, DACĂ ASTA CAUȚI SIGUR GĂSEȘTI ȘI AȘA CEVA ÎN SKALA PANAGIA.
”Realitatea este o halucinație provocată de lipsa de alcool”
Avatar utilizator
Malex
Consilier
 
Mesaje: 332
Membru din: Joi Mai 15, 2014 9:02 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 6256 times
Been thanked: 2018 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Maria » Vin Apr 22, 2016 12:03 pm

Malex scrie:Salut și bine ai venit pe forum,
mai degrabă povestești cum a fost la tavernă, ce ai mâncat bun, cum a fost atmosfera și atunci...cam treci peste fast-food sau nu-ți rămâne așa întipărit în memorie

Ce bine le zice Malex!
Este sigur o gyrosarie in apropierea hotelului Liberty. Spre plaja au taverna si spre drum au gyros, suvlaki. Nu stiu sigur cum se numeste. Dar daca ajungi in zona, sigur o remarci. Cred ca mai sunt si altele, dar pe asta am vazut-o eu. Am si mancat suvlaki de acolo si nu am nimic de obiectat.
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Miku » Vin Apr 22, 2016 12:59 pm

Multumesc de raspunsuri. Tavernele vor fi bineinteles punctul focal al vacantei. Chiar nu vreau sa mananc la McDonalds in vacanta, cum stiu ca fac unii. Ma interesa daca exista asa ceva pentru cel mic, care e precum o termita, vroiam sa ma asigur ca in caz de urgenta gasesc ceva rapid. Revin cu impresii despre tavernele din zona in luna iulie :D
Miku
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Apr 22, 2016 10:14 am
Localitate: Cluj-Napoca
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde florin04 » Vin Apr 22, 2016 9:25 pm

O exista McDonalds pe insula ...? :crazy:
(nu ca m-ar interesa ...)

Dar KFC ? :lol:
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde Maria » Sâm Apr 23, 2016 8:32 am

florin04 scrie:O exista McDonalds pe insula ...? :crazy:
(nu ca m-ar interesa ...)

Dar KFC ? :lol:

Nu! Nu!
Avatar utilizator
Maria
Consilier
 
Mesaje: 1013
Membru din: Mie Ian 29, 2014 5:53 pm
Has thanked: 15870 times
Been thanked: 8914 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde demential » Dum Iun 19, 2016 10:27 am

demential scrie:intrebare pentru cunoscatori in general, pentru @teo si @bosley in special : am vazut ca la inceputul topicului viewtopic.php?p=4465#p4465 vorbeati de mai multe taverna in zona "Golden Beach"...
avand in vedere experientele cele mai recente, puteti incerca un top3-4-5-7 taverne din zona Golden Beach ?
va multumesc anticipat tuturor :D

Bosley zice Krambousa - o sa merg.
alte sugestii ? :) maine trebuie sa mananc in Golden Beach de 2 ori si nu stiu unde sa merg :D HELP :D
oscilez intre Captain si Korali :D
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA POTAMIA - SKALA PANAGIA - PANAGIA

Mesaj necititde teo » Dum Iun 19, 2016 10:45 am

demential scrie: Krambousa
Captain si Korali :D


:thumbup:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori