Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Unde se mananca bine / unde NU se mananca bine in Thassos ?

Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Alinuta » Lun Mar 24, 2014 10:04 pm

Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI
Avatar utilizator
Alinuta
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1216
Membru din: Mar Ian 07, 2014 10:03 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5456 times
Been thanked: 3982 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Ade » Mar Mar 25, 2014 8:31 am

Taverna Pachis, pe plaja cu acelasi nume. Mix fish-ul ne-a placut foarte mult:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde teo » Mar Mar 25, 2014 11:17 am

si tot de la taverna Pachis:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Alinuta » Mie Mar 26, 2014 7:06 pm

Din categoria "ASA NU", am sa va povestesc experienta noastra cu...

TAVERNA KAZAVITI

DSC_0642.jpg
"Plusuri":

- drum de acces asfaltat, din centrul Prinosului si pana Micro Prinos/Micro Kazaviti, apoi se urca pana in Megalos Prinos/Megalos Kazaviti;
- amplasarea Tavernei intr-un decor feeric din mijlocul satului;
- felul de mancare numit "horiatiki" (un fel de salata greceasca "taraneasca)"

"Minusuri":

- am fost ridicati de la masa libera/ nerezervata la care ne asezasem si condusi la o alta din apropiere;
- locatia era invadata de albine/ viespi uriase, care au facut si o victima printre copiii de la o masa alaturata;
- am fost 2 familii, iar mancarea ne-a fost adusa in etape (cand unul termina felul principal, altuia uita sa-i aduca aperitivul samd);
- friptura de capra (din aceea la rotisor) era tare si avea o culoare ca si cum fusese tinuta la frigider cateva zile;
- un fel de mancare comandat (IMAM-ul) nu ne-a fost adus pana la sfarsitul pranzului nostru, iar d-ra de acolo tot pe noi ne luase la cearta ca de ce nu i-am reamintit;
- atitudinea ei aroganta, unica de cand mergem in Grecia (ca si cum tot noi am fi fost de vina si nu ei!), m-a intrigat si m-a facut curioasa (pt prima data), sa ma uit la nota de plata, care mi s-a parut prea mare, in comparatie cu nr-ul redus de feluri de mancare comandate: EXACT 9 EUR IN PLUS ("tanti" adunase si numarul de la masa la nota si tot ea protesta)!!!

Pacat de peisajul superb de care beneficiaza acest mic satuc de munte!!!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Alinuta
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1216
Membru din: Mar Ian 07, 2014 10:03 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 5456 times
Been thanked: 3982 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde demential » Lun Apr 14, 2014 9:18 am

Skala Prinos / Dasilio Prinos : eu anul trecut si acum 2 ani am incercat doar la Batis, langa Faros (aproape de camping) ... meniul este EXTREM de saracacios, DAR au niste jumbo shrimps prajiti enormi, multi si buni, la 10 euro.
De asemenea am mai mancat la Brians, in aer liber. preturi ok, servire ok, nu foarte multe optiuni in meniu.
Stiu ca in port sunt 4-5 taverne dar nu am indraznit sa testez nici una ...
Ade spune ca NU a fost multumita de mancarea de la Larousse viewtopic.php?f=40&t=98#p2373 :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Dr. Pixel » Lun Apr 14, 2014 8:58 pm

Nu ati scris mai nimic despre tavernele din Rachoni - Kazaviti , Prinos si Limenas locuri unde am servit masa timp de trei ani .
Sunt taverne care merita toate laudele si altele in care nu merita sa intri .
Cunoscatorii sa-si spuna punctul de vedere daca tot s-a deschis acest subiect .
Dr. Pixel
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Ian 17, 2014 3:09 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde AlinE » Vin Mai 02, 2014 10:23 am

Taverna Sakis - Skala Rachoni - descoperita in 2012.

Din punctul meu de vedere este o taverna cu preturi bune, mancarea suficienta si fara probleme, pestele proaspat este ceva mai scump, decat in alte parti (singurul minus notabil), servirea destul de rapida, nota de plata pe casa de marcat, bonus din partea casei (de regula inghetata, prajituri, fructe), avand si cofetarie proprie kohili la soseaua principala. Eu nu ma omor cu dulciurile, dar din spusele nevestei produsele de cofetarie sunt bune.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde AlinE » Vin Mai 02, 2014 4:36 pm

Dr. Pixel scrie:Nu ati scris mai nimic despre tavernele din Rachoni - Kazaviti , Prinos si Limenas locuri unde am servit masa timp de trei ani .
Sunt taverne care merita toate laudele si altele in care nu merita sa intri .
Cunoscatorii sa-si spuna punctul de vedere daca tot s-a deschis acest subiect .


nu avem de unde sa stim la ce taverne ai servit masa timp de 3 ANI, asa ca te invitam sa-ti exprimi parerea despre tavernele la care merita sa te asezi la masa si la care nu.
lasa timiditatea si purcede la treaba.
Hunter

Pentru ca răul să triumfe este suficient ca cei buni să nu facă nimic. E. BURKE
Avatar utilizator
AlinE
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1553
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:48 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 725 times
Been thanked: 3058 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde April » Vin Mai 02, 2014 6:08 pm

Da, este interesant sa aflam si opinia unui ospătar, sigur știe mai multe din lucrurile nevăzute de noi, consumatorii.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Klyandrei » Joi Mai 15, 2014 8:31 pm

Ade scrie:Taverna Pachis, pe plaja cu acelasi nume. Mix fish-ul ne-a placut foarte mult:

Foarte buna mancarea la ei. Am mancat la ei de foarte multe ori.
Klyandrei
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 29, 2014 11:39 am
Has thanked: 18 times
Been thanked: 15 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Klyandrei » Mar Iun 03, 2014 7:45 am

Buna, m-ar interesa tavernele din Prinos. Voi merge cu un pitic de un an jumatate si voiam sa stiu unde ati mancat bine si mancarea a fost proaspata.
Klyandrei
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 29, 2014 11:39 am
Has thanked: 18 times
Been thanked: 15 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Ade » Mar Iun 03, 2014 10:13 am

Klyandrei scrie:Buna, m-ar interesa tavernele din Prinos. Voi merge cu un pitic de un an jumatate si voiam sa stiu unde ati mancat bine si mancarea a fost proaspata.

Desi am stat o saptamana in Prinos, plimbandu-ne foarte mult am apucat sa manancam acolo doar o singura data. Sunt 3-4 taverne in centru langa ferry, sigur veti gasi ceva sa multumeasca piticul, oricum absolut peste tot unde am mancat pe insula mancarea a fost foarte proaspata, multe feluri facute pe loc, chelnerii sunt comunicativi ii puteti ruga sa va recomande o supa proaspata sau un fel cu mai putine condimente.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Klyandrei » Mar Iun 03, 2014 10:38 am

Ade scrie:
Klyandrei scrie:Buna, m-ar interesa tavernele din Prinos. Voi merge cu un pitic de un an jumatate si voiam sa stiu unde ati mancat bine si mancarea a fost proaspata.

Desi am stat o saptamana in Prinos, plimbandu-ne foarte mult am apucat sa manancam acolo doar o singura data. Sunt 3-4 taverne in centru langa ferry, sigur veti gasi ceva sa multumeasca piticul, oricum absolut peste tot unde am mancat pe insula mancarea a fost foarte proaspata, multe feluri facute pe loc, chelnerii sunt comunicativi ii puteti ruga sa va recomande o supa proaspata sau un fel cu mai putine condimente.



Stiu ca sunt multe taverne. Este al doilea an in care mergem in Prinos, dar nici noi nu am mancat acolo. Am tot umblat prin alte statiuni si am mancat pe unde ne-am oprit. Poate totusi sunt si persoane care au mancat si au recomandari. Merci
Klyandrei
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 29, 2014 11:39 am
Has thanked: 18 times
Been thanked: 15 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde demential » Mar Iun 03, 2014 10:45 am

demential scrie:Skala Prinos / Dasilio Prinos : eu anul trecut si acum 2 ani am incercat doar la Batis, langa Faros (aproape de camping) ... meniul este EXTREM de saracacios, DAR au niste jumbo shrimps prajiti enormi, multi si buni, la 10 euro.
De asemenea am mai mancat la Brians, in aer liber. preturi ok, servire ok, nu foarte multe optiuni in meniu.
Stiu ca in port sunt 4-5 taverne dar nu am indraznit sa testez nici una ...
Ade spune ca NU a fost multumita de mancarea de la Larousse viewtopic.php?f=40&t=98#p2373 :)

:)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Taverne in zona SKALA RACHONI - PRINOS - KAZAVITI

Mesaj necititde Klyandrei » Mar Iun 03, 2014 11:09 am

demential scrie:
demential scrie:Skala Prinos / Dasilio Prinos : eu anul trecut si acum 2 ani am incercat doar la Batis, langa Faros (aproape de camping) ... meniul este EXTREM de saracacios, DAR au niste jumbo shrimps prajiti enormi, multi si buni, la 10 euro.
De asemenea am mai mancat la Brians, in aer liber. preturi ok, servire ok, nu foarte multe optiuni in meniu.
Stiu ca in port sunt 4-5 taverne dar nu am indraznit sa testez nici una ...
Ade spune ca NU a fost multumita de mancarea de la Larousse viewtopic.php?f=40&t=98#p2373 :)

:)


Da, am citit asta. Este al doilea an cand mergem, dar nu am apucat sa mancam in zona. Am cumparat niste prajituri din port de la o cofetarie/bar/terasa, dar nu ii mai retin numele. Poate totusi sunt si persoane care au mancat pe acolo si cu copiii.
Klyandrei
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 29, 2014 11:39 am
Has thanked: 18 times
Been thanked: 15 times

Următorul

Înapoi la Taverne in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


cron