Gazeta/Publicatii&stuff

Teatru, muzica, filme, carti, fotografie etc.

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde teo » Joi Mai 12, 2016 3:26 pm

scandalul ”hexipharma” ne arata cu adevarat ce este romania.
nasol moment, nasoala concluzie.
parca si mandria aia de dacopat s-a cam dus dreaqului. cum @#$% sa mai fi mandru cand mori cu zile in spital?


ps: jurnalism de kkt :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde HHR » Joi Mai 12, 2016 3:39 pm

Nu sunt pro scenarii conspirationiste dar ... parca pentru a ajunge furnizor pentru stat trebuie sa mergi la niste licitatii, sa indeplinesti niste conditii ..etc. Sigur pe langa shtabii de la sexypharma mai sunt de luat la intrebari niste birocrati de la Ministerul Sanatatii care s`au ocupat de selectarea si verificarea firmei. Zic si eu ... Vorba aia, iti scapa copilul din ghearele programului laptele si cornul si da peste gandacul de colorado in spital. Jos guvernu` !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mai 12, 2016 4:18 pm

teo scrie:parca si mandria aia de dacopat s-a cam dus dreaqului.


Ba eu zic ca incepe sa fie evident ca tocmai lipsa ei a dus la asa ceva. Si inca nu e tot. Acum ceva ani in urma cand il saltau pe bombonel, ca am uitat si cum il chiama, pt niste termopane le ziceam cunoscutilor- Ce mama naibi puneti botul la vrajeala asta!? Au futat toata tara si ne da o bucatica de zahar kandel. Acelasi lucru il spun si acum.
HHR are dreptate in panfletul lui de mai sus. Multe capete trebuie sa cada. Sute, poate mii de contopisti care, unii au fost unsi, altii au inchis ochii, iar unii nu aveau ce cauta in posturile respective datorita incompetentei lor. Si de data asta totul se va musamaliza ca si in cazul celorlalte anchete. Vor cade unul, doi, dar nici aia prea de sus sa nu-si rupa vreo mana si cazul se va inchide incet incet. Peste putin timp, cu acordul serviciilor va apare o alta sexifarma si p' asta o vom da uitarii definitiv. De vina suntem noi, ca avem memoria scurta? De vina suntem noi ca acceptam niste autoritati (judiciare) ce lasa lucruri neterminate sub diferite motive? De vina suntem noi ca odata la patru (cinci) ani alegem "dintre buni pe cei mai buni"? Cine stie!? Poate ne va lumina Dumnezeu candva.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde HHR » Lun Iun 13, 2016 1:28 pm

HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Oct 11, 2016 12:53 pm

RCS & RDS, back in biziniss

"RCS & RDS, cea mai mare companie de comunicaţii fixe din România, va împrumuta 375 de milioane de euro printr-o emisiune de obligațiuni și 1,43 miliarde de lei (317 milioane de euro) prin contractarea unui credit bancar, ambele derulate prin compania-mamă Cable Communications Systems, înregistrată în Olanda, şi garantate cu activele companiei.
Informaţiile sunt dezvăluite de agenţia de rating Standard & Poor's (S&P), care a confirmat luni ratingul Cable Communications Systems (RCS & RDS) la "B+" şi şi-a modificat perspectiva asupra companiei de la stabilă la pozitivă, anunţând posibilitatea unei îmbunătăţiri a ratingului în următoarele 12 luni."

http://www.economica.net/rcs-rds-va-imp ... 26708.html
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde HHR » Mar Oct 11, 2016 11:29 pm

Mâine au zis că îmi trag internet. Am făcut contract acum patru luni și ceva, numa pentru net, că nu suficiente programe bozgorești pentru bulimia mea naționalst șovină. M-au sunat și mi-au zis că nu pot furniza un sigur serviciu. Okey, am zis, dar cine sunteți ? Păi, suntem ercees-erdees, ce naiba, nu vă mai amitiți că am făcut contract acum patru luni ? Uitasem, eram în culpă. Păi, și cum dreaqu facem cu netul ? Păi, puneți mâna de vă luați și televiziune, ce dreaqu ! Păi, am Telekomul, că e mai bun ca voi ! Nu știm cum să facem. Păi mai sunați peste patru luni, că dacă o să o faceți lunar o să cred că sunteți ciclu. Telefonie fixă aveți, întreb eu, ca să-i scot din rahat. Da. Bun așa, și care e cel mai mic abonament? Trei euro pe lună. Aveți aparat. Băi, voi vreți scandal ? Veniți mâine, trageți netul și mă notați și cu telefon fix, lăsăm firu lângă perete și canci ...
Vin mâine băieții, o să vă dau numărul de fix dar, să știți, nu am aparat.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde HHR » Lun Oct 24, 2016 8:47 pm

„NOI DUCEM DEJA UN RĂZBOI CIVIL“ – INTERVIU CU NICOLAE COMĂNESCU
http://dilemaveche.ro/sectiune/la-zi-in ... -comanescu
Despre maestru ...
https://dinoffside.wordpress.com/2016/09/18/cretzu/
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Noi 29, 2016 12:14 am

Initial am vrut sa postez asta, la turism in Bucuresti, dar as denigra superba imagine a scumpei noaste capitale.. apoi m-am gandit la Politichii, materialul in esenta cuprinde destul din rahatul politicului ce trebuie sa-l suportam.
Intr-un final postez aici, parca pare a fi stuff, mie mi-a 'placut' teribil

http://www.tetelejurnal.ro/video/tetele ... e-16008503
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Dec 02, 2016 10:44 am

FMM Vrabi!

"De 1 Decembrie să ne împăcăm cu toții.

Măcar într-o zi pe an să ne iertăm și să fim uniți. Să fie o mare amnistie generală națională, căci nu contează cât de mare e păcatul, dacă ești român, fiu de dac și de roman.

Victima să stea la masă cu violatorii, păgubitul cu tâlharii care i-au pus șișul la gât, primitorul cu dătătorul de șpagă, chiar dacă ăl din urmă l-a turnat la procurori. Căci iertate le sunt păcatele, dacă se așază mândri sub culorile steagului.

De 1 decembrie, să iasă din închisori în ziua amnistiei naționale toți, cu mic, cu mare. Familia celui omorât să-i cheme la masă pe criminali, proprietarul să-l cheme la un șorici și o fasole cu ciolan pe cel de-a intrat peste el în casă și i-a luat pensia. Să-l omenească, să scoată țuica aia bună.

Starețul de la Mănăstirea Pasărea să-l cinstească pe prea-păcătosul care i-a furat 334.000 de lei de sub saltea, taman când slujea la altar. Să-i cânte de iertarea păcatelor, fără să-i ceară banii înapoi, căci e Ziua Națională.

Cei care-au pătimit din cauza dezinfectanților de la Hexi Farma să meargă să se reculeagă la mormântul patronului.

Cei care-au scris despre plagiate să-și ceară iertare de la doctorii pe care i-au lăsat fără de titluri. Să se ia de mâini, să facă și ei o horă în jurul universității.

La Paris, românii care n-au ajuns acasă de Ziua Națională să-l primeasca cu pâine și sare pe ministrul Corlățean, căci statul la coadă la ambasade ca să-ți exerciți dreptul constituțional să votezi se poate uita, măcar pentru 24 de ore.

Vă așteptăm la horă, hai să dăm mână cu mână, cei cu inima română, procurorii DNA cu cei care au cumpărat aparatul anti-aging de la Floreasca și i-au spus apoi secție de arși, colegii polițistului Gigină cu Măria Sa interes național, generalul generalilor care avea nevoie de antemergător ca să meargă la frizerie.

Să facem un pod de flori din București până-n Iași, încă unul din Târgu Mureș până la Bacău - să-i onorăm spre iertare națională și unitate pe cei care ne-au condus 27 de ani și nu ne-au făcut autostrăzi. Să facem o horă mare, mare, să fie și Adrian Năstase, și Cocoș, dar și Remeș cu cârnații agățați de gât. Neapărat, să nu lipsească domnul doctor primar Oprescu, să-i facă concurență cu cel mai lung cârnat afumat, de 392 de metri, care ne-a pus la loc de cinste Bucureștiul, în Cartea Recordurilor. Voie bună să ne-aducă Alexandru Arșinel și Rodica Popescu Bitănescu.

La mulți ani, Vrăbi, oriunde te-ai afla, să uităm de Ziua Națională că spitalul Malaxa ți-a plătit roaming-ul de 5000 de euro cât erai în Croația, banii de tratament al unui nenorocit cu cancer pentru radioterapia pe două luni.

De pe margine, familiile celor care s-au stins la Colectiv și în spitalele în care avem de toate și nu ne lipsește nimic să privească la Hora Națională a Unirii de la Arcul de Triumf, unde-și dau mâna toți cu cei care le-au omorât copiii, nelăsându-i să plece din țară.

Căci unirea e-n gând și simțire de Ziua Națională, iar primarul din Baia-Mare votat din închisoare și scos în cătușe să jure pe Bibilie că va conduce bine urbea este un exemplu de urmat.

Hai să dăm mână cu mână, toți cu inima română!"

https://republica.ro/la-multi-ani-vrabi
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Dec 02, 2016 11:27 am

Aia de la "republica" n-au aflat deci ca la Remes a fost o regie de platou. Ca inteleg ca trebuie sa si platim de la noi, din buzunarele noastre, pentru faptul ca unii au constatat asta intre timp. Sau credeti cumva ca DNA plateste din salariul procurorilor responsabili cu scenariul si regia?

http://www.luju.ro/magistrati/dna/remes ... una-si-tic
+
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21 ... abosul.htm

Inteleg ca vine randul problemei si la CEDO: http://psnews.ro/vesti-bune-pentru-reme ... vr-148394/
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12770 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde HHR » Vin Dec 02, 2016 12:09 pm

Io nu m-aş documenta de pe luju.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde pozeDECAT » Vin Dec 02, 2016 12:40 pm

Nu e documentare, e "timeline". Adica articolul din luju din 2014 de unde aflam ca Remes da in judecata si articolul din hotnews din 2016 de unde rezulta ca ceva ceva dreptate a obtinut ... Iar celalalt din care inteleg ca are actine la CEDO dar ca aleia inca nu i-a venit randul, a castigat acolo deocamdata pe partea cu conditiile din penitenciar. Care e sursa de documentare sigura in acest caz? Rodica Culcer?
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12770 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde HHR » Sâm Dec 03, 2016 9:44 pm

Nu pot spune care esre sursa credibilă.
În plus, nu mă intereseză veața societății române contemporane.
Pot spune doar că, pentru mine, luju e wax ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Dec 06, 2016 9:53 am

Dimineata, cand ies din adresa de mail de yahoo , Yahoo are amabilitatea sa-mi insire diverse "stiri" din siteuri prietene (probabil). Am invatat repede sa nu ma las pacalit de "businessmagazin" sau ceva de genul asta, articole care nu numai ca de multe ori nu au legatura cu titlul lor dar de fapt sunt si niste lucruri luate de la altii, motiv pentru care mereu se termina cu "vezi aici" si pentru care eu nu mai deschid niciodata acest site. Azi mi-a sarit in ochi un text cretinoid, pe un alt site. Pe urma am constat ca e o "stire" ca-n bancul ala cu ucigasii lui Mihai Viteazu - "eu acum am aflat". Asa zisa stire umbla prin net inca din urma cu un an si ceva, evident ca am ratat-o cand era proaspata ... Dar nu asta e partea jurnalistica. Partea jurnalistica e asta: doamnelor, sa stiti ca dupa 55 de ani sunteti niste babe conform acestei pagini care se declata pentru femei :shifty: :
http://yve.ro/stiri-vedete/s-imbogatit- ... i/?ref=yfp
"Norocosul este un roman in varsta de 47 de ani, care a ingrijit mai bine de 10 ani o batrana italianca ce avea varsta de 56 de ani" :crazy: (am cautat, varsta asta e mestecata de absolut toate celelalte "surse")
batrana de 56 de ani.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12770 times

Re: Gazeta/Publicatii&stuff

Mesaj necititde damblagiu » Mar Dec 06, 2016 10:16 am

pozeDECAT scrie:Dimineata,


Diferenta de varsta nu e mare. Daca ari fi fost invers ar fi fost si mai bine. Casa de piatra in continuare.

L.E. Omul ala sa aiba grija ca, statistic femeile traiesc mai mult decat barbatii. Sa nu stea cu el doar pt mostenire

Ce drac de stiri urmaresti mai Poze!? Vezi ca exista revista Can-Can si multe emisiuni de gen la Antena Stars, Wowbiz, etc
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cultura

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


cron