San Antonio

Informatii despre toate plajele din Thassos

Re: San Antonio

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 23, 2014 8:40 am

Ade scrie:, iar replica lui a fost ca este al doilea restaurant ca popularitate de pe insula, lucru de care ma indoiesc sincer doar observand cat era de gol la ora mesei.
.


Trebuia sa-i spui ca forumul stie mai bine care e popularitatea tavernelor din Thassos si ca avem chiar si un top al tavernelor
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Delphinash » Mie Iul 23, 2014 11:23 am

Nu vreau sa ii iau apararea lui Vasilis (patronul de sea breeze)..intr-adevar atitudinea nu a fost ok.
Dar, de cand merg eu in Thassos, si nu doar eu, familia, prietenii, in diferite perioade, toti stam destul de mult la Sea breeze chiar si o zi intreaga si consumam cat vrem si niciodata nu ne-a zis nimeni asa ceva sau sa ne oblige sa luam masa acolo. nici nu ne bagau in seama cand plecam. Si sunt vreo 7 ani de cand tot o frecventam. Nu ne cunoate personal (doar pe mine acum ma stie, de 1 luna).
Exista rivalitati peste tot pe insula intre tavern si hoteluri...cine stie ce s-o fi intamplat si intre astia 2.
Dar este un restaurant la fel de bun ca si San Antonio (unde din pacate se plateste sezlongul si umbrela separat).
Iar acest patron chiar iubeste romanii ;)
O fi avut o zi mai proasta...se intampla tuturor.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde demential » Mie Iul 23, 2014 11:28 am

Delphinash : anul trecut eu nu am platit la San Antonio sezlongul si nici nu ne-au obligat sa consumam ceva. Sea Breeze lua 3 euro/ sezlong, nimic inclus.
anul asta nu am platit (in iunie) sezlongul la San Antonio. See Breeze lua 3 euro/sezlong. din iulie am vazut ca cereau 2 euro/sezlong la San Antonio....
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Delphinash » Mie Iul 23, 2014 11:31 am

Eu am fost imedia dupa tine in thassos, am stat 2 sapt si am mers des acolo. Nu am platit nimic, nici anul asta nici anul trecut. prietenii mei la fel, au platit la San Antonio si nu la Sea Breeze.
Ciudat... si nu ne-a intrebat nimeni nimic. Am consuat doar de max 3 euro. Ceilalti la fel...3-4 euro/pers..
Ma rog...nu stiu care e treaba. Cand ma duc in august va mai pun la current,
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Ade » Mie Iul 23, 2014 11:58 am

Intr-adevar la San Antonio se platesc sezlongurile 2eur/ buc, umbra gratis :)
Noi nu am mai platit nimic dupa ce le-am povestit cum am fost dati afara de la Sea Breeze, din cauza ca vroiam sa mancam la ei.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde demential » Mie Iul 23, 2014 12:02 pm

Ade scrie:Int-adevar la San Antonio se platesc sezlongurile 2eur/ buc, umbra gratis :)

EXACT ! in iunie erau gratis, incepand cu 1 iulie au pus acest mic afis :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Ade » Mie Iul 23, 2014 12:25 pm

Din ce povestiti ambii proprietari tot schimba conditiile de inchiriere, cred ca incearca sa gaseasca reteta castigatoare, cel de la Sea Breeze sigur nu a gasit-o prin tentative penibile de a agata clientii :thumbdown: in schimb la San Antonio am mancat foarte bine, celalalt cuplu cu care am fost a plasat-o pe primul loc in topul tavernelor unde am mancat, eu nu pot sa ma decid, dar este cu siguranta in top 3
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde gabriel » Mie Iul 23, 2014 12:27 pm

:thumbdown: Ma vad nevoit sa intervin, eu care am stat fata in fata cu acest vasilis. Nu mi s-a parut deloc o persoana care iubeste romanii si nu am vazut aici nici o ospitalitate greceasca...
Asa cum a supus si Ade pentru 4 sezlonguri am facut consumatie 17 Euro, in conditiile in care baiatul care se ocupa de plaja ne-a spus conditiile si regulile "sea breeze".
La momentul pranzului cealalta familie a plecat inaintea noastra la masa, noi fiind cu Martisorica am mers mai incet...
Cand baiatul a venit sa ne spuna ca patronul (vasilis) ne da afara de pe plaja daca mancam la vecinu' mi s-a parut ca se invarte pamantul sub mine stiind ca nu am stat gratis deloc acolo.
Sincer prefeream sa platesc cei 2 Euro la San Antonio, dar m-am luat dupa Deplhinas ca sezlonguri gratuite...ma rog cu consumatie (Deplhinas nu ai nici o vina), desi platesti pentru un suc sau un frape mult mai mult decat face la sea breeze....mai ales ca a fost singurul loc unde nu am primit chitanta pe consumatie...
Din discutia cu vasilis care a zis ca regulile la sea breeze le face el si ca nu-i pasa daca scriem pe forum pentru ca e cea mai tare a2-a taverna din Thassos... :o am ramas uimit si mut de ce zicea grecu' mai ales ca era cam goala taverna, iar la vecin abia daca gaseai loc :wave:
I-am promis ca voi scrie pe toate forumurile care exista pentru ca sincer nu am suparat cu nimic pe nimeni, am consumat, am platit ce mi s-a cerut...ce vrea de la viata mea in ultima zi pe Thassos, mie care am dat din timpul meu liber ... gatuit ... sa promovez insula asta unde nefericirea face ca vasilias sa fie partonul sea breeze.
Cu toate ca baiatul care se ocupa de plaja isi cerea scuze de fiecare data cand ne vedea si era rusinat de atitudinea lui vasilias spunand ca nu e prima data cand o comite in felul acesta si mai spunea ceva dar nu vreau sa-l dea afara din cauza asta...
In fine cand am ajuns la Taverna San Antonio pentru a servi pranzul i-am intrebat daca li se pare normala atitudinea vecinului.... le parea rau si lor de situatie insa atitudinea lor si servirea + mancarurile delicioase + desertul San Antonio care l-au preparat special pentru noi pentru ca momentan nu il aveau a facut ca amaraciunea lasata de gustul amar sea breeze sa se mai indulceasca...

RECOMANDAREA MEA ESTE: NU MERGETI LA SEA BREEZE, DACA NU VRETI SA FITI UMILITI IN CONCEDIU PE BANII VOSTRI
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Ade » Mie Iul 23, 2014 1:03 pm

Hai ca le-am facut o gramada de publicitate, nici nu auzise lumea de ei, acum poate au sanse sa ajunga nr 1 in Thassos :lol:
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Delphinash » Mie Iul 23, 2014 1:53 pm

gabriel scrie::thumbdown: Ma vad nevoit sa intervin, eu care am stat fata in fata cu acest vasilis. Nu mi s-a parut deloc o persoana care iubeste romanii si nu am vazut aici nici o ospitalitate greceasca...
Asa cum a supus si Ade pentru 4 sezlonguri am facut consumatie 17 Euro, in conditiile in care baiatul care se ocupa de plaja ne-a spus conditiile si regulile "sea breeze".
La momentul pranzului cealalta familie a plecat inaintea noastra la masa, noi fiind cu Martisorica am mers mai incet...
Cand baiatul a venit sa ne spuna ca patronul (vasilis) ne da afara de pe plaja daca mancam la vecinu' mi s-a parut ca se invarte pamantul sub mine stiind ca nu am stat gratis deloc acolo.
Sincer prefeream sa platesc cei 2 Euro la San Antonio, dar m-am luat dupa Deplhinas ca sezlonguri gratuite...ma rog cu consumatie (Deplhinas nu ai nici o vina), desi platesti pentru un suc sau un frape mult mai mult decat face la sea breeze....mai ales ca a fost singurul loc unde nu am primit chitanta pe consumatie...
Din discutia cu vasilis care a zis ca regulile la sea breeze le face el si ca nu-i pasa daca scriem pe forum pentru ca e cea mai tare a2-a taverna din Thassos... :o am ramas uimit si mut de ce zicea grecu' mai ales ca era cam goala taverna, iar la vecin abia daca gaseai loc :wave:
I-am promis ca voi scrie pe toate forumurile care exista pentru ca sincer nu am suparat cu nimic pe nimeni, am consumat, am platit ce mi s-a cerut...ce vrea de la viata mea in ultima zi pe Thassos, mie care am dat din timpul meu liber ... gatuit ... sa promovez insula asta unde nefericirea face ca vasilias sa fie partonul sea breeze.
Cu toate ca baiatul care se ocupa de plaja isi cerea scuze de fiecare data cand ne vedea si era rusinat de atitudinea lui vasilias spunand ca nu e prima data cand o comite in felul acesta si mai spunea ceva dar nu vreau sa-l dea afara din cauza asta...
In fine cand am ajuns la Taverna San Antonio pentru a servi pranzul i-am intrebat daca li se pare normala atitudinea vecinului.... le parea rau si lor de situatie insa atitudinea lor si servirea + mancarurile delicioase + desertul San Antonio care l-au preparat special pentru noi pentru ca momentan nu il aveau a facut ca amaraciunea lasata de gustul amar sea breeze sa se mai indulceasca...

RECOMADAREA MEA ESTE: NU MERGETI LA SEA BREEZE, DACA NU VRETI SA FITI UMILITI IN CONCEDIU PE BANII VOSTRI


Imi pare rau daca te-am indus in eroare cu gratuitatea sezlongurilor dar eu asa am vazut/asa am stat. La San Antonio pe plaja nu am stat pt ca prietenii mei mi-au zis ca au stat cu o zi inainte si ca au platit, asa ca am ramas la Sea Breeze unde stiam ca e gratis, doar consumatie de cat vrei + wifi. Asta era in perioada 30 iunie-12 iulie...
Imi pare rau si de atitudinea lui.... e pacat sa te comporti asa ca si patron. E doar pierderea lui pana la urma.
Delphinash
Reporter special in Thassos
 
Mesaje: 255
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:12 pm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1071 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde HHR » Mie Iul 23, 2014 10:06 pm

Ncred ca regimul comercial al sezlongurlor este definitoriu pentru o plaja; finalmente, pot sta si in picioare daca am ce vedea ... vad, fotografiez si plec, nu trebuie sa zac, gratuit sau oneros pe un semipat, sub o umbrela.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Ade » Mie Iul 23, 2014 10:55 pm

HHR scrie:Ncred ca regimul comercial al sezlongurlor este definitoriu pentru o plaja;

CORECT! Nici nu am spus ca e o plaja care trebuie evitata, mai ales ca oferta e diversificata privind proprietarii de sezlonguri, dar exista si spatiu foarte generos pentru cine vrea sa stea pe nisip, asta pentru cei ce vin la mare si pentru plaja/balaceala/leneveala, nu doar poze.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde HHR » Joi Iul 24, 2014 8:18 am

Am intalnit doua categorii de plaje; cu taxa fixa pe sezlongue (Livadi) sau cu consumatie obligatorie (the sunbeds are only for our customers (prin Potos; SillyAmos). Pentru situatiile in care, din varii motive, nu agream sistemul, am scapat in portbagaj o rogojina, din aia traditionala, chinezeasca, si cu investitie minima (six iuros) am luat o umbrela pe care s-o infig, mandru si independent, in ciuda zonei capitaliste.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Bosley » Sâm Sep 27, 2014 8:45 pm

Foarte frumos la San Antonio...
Am stat 1 zi intreaga, am mancat la taverna San Antonio.
DSC_4572.JPG
O bere e buna intotdeauna pe plaja ...
DSC_4597.JPG
Se vedea si plaja Metalia de aici din zona ...
DSC_4605.JPG
In curte la taverna ...
DSC_4708.JPG
A ajuns cineva la pesterile astea ???
DSC_4787.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Bosley
Fan Thassos
 
Mesaje: 452
Membru din: Joi Ian 09, 2014 9:45 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 576 times
Been thanked: 798 times

Re: San Antonio

Mesaj necititde Laremi » Joi Feb 12, 2015 9:29 pm

Multumesc. Mai am o intrebare. Cum se poate ajunge in Potos de aici ? Pe jos ....Ma refer la plimbarea de seara spre taverne, shopping etc.
Laremi
 
Mesaje: 16
Membru din: Lun Feb 09, 2015 11:01 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 38 times
Been thanked: 29 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Plaje in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


cron