Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Informatii despre toate plajele din Thassos

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde florin04 » Vin Sep 09, 2016 8:48 am

M-am intors de la Marble pe acest drum, era in stare buna.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde Schnuppe » Vin Sep 16, 2016 10:14 pm

Saliara :

Imagine

Imagine

Imagine
Schnuppe
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Aug 06, 2015 8:44 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 54 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Sep 17, 2016 1:42 pm

Schnuppe scrie:Saliara :


Bravos." Unghiul" asta e de exceptie.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Sep 21, 2016 9:00 am

demential scrie:Elia, poate asa a fost cand ai fost tu. Dar nu si in august.
In august au oferta: 12 euro umbreluta si 2 sezlonguri, NIMIC inclus in rest.
Si dupa ce le spui "nu multumesc", te gonesc la Porto Vathy.
Rusine celor care administreaza Saliara. Asadar am facut cateva poze si m-am dus la Porto Vathy...
Cat despre drumul Makryammos-Marble, clar nu e asfaltat. Doar un zvon. Dar foarte batatorit si accesibil cu orice masina.


Am ajuns si eu de data asta, undeva catre ora 18.00, 3 septembrie. Incerc sa deschid un sezlong jegos (la propriu) cand vine un baiat mai copt de acolo si-mi zice ca e 10 euro perechea. Eu ii zic ca mi se pare exagerat, mai ales ca aveam de gand sa ma duc sa iau ceva lichide de la bar pentru noi, fiecare dupa nevoile sexului si varstei lui ... El zice ca nu, ca 10 euro e pentru sezlong. Eu, politicos, FMM, inchid sezlongul, ma duc la masina si-mi aduc scaunul meu pliant, nu mai cumpar nimic de la bar si dupa cel mult jumatate de ora de imbaiere ne caram de acolo. Eram deja nervos pentru ca pe drumul ala forestier, un cretin cu numere de Bucuresti, cu masina d'aia de redneck american (pick-up truck) a simtit nevoia sa ne depaseasca in tromba pentru ca-l durea in dos daca arunca sau nu cu pietre in masinile altora ... Am bifat, alta data ma abtin de la drumul asta. Frumos locul dar cred ca e deja compromis, cu toate fotografile frumoase care se pot face acolo - fie cadre brute fie pregatite intens si dibaci in photoshop pentru vreo noua filmare la "Lord of the rings" sau alta productie de poveste.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde zanga2 » Mie Sep 21, 2016 9:38 am

pozeDECAT scrie: un cretin cu numere de Bucuresti, cu masina d'aia de redneck american (pick-up truck) a simtit nevoia sa ne depaseasca in tromba pentru ca-l durea in dos daca arunca sau nu cu pietre in masinile altora ... .

Masina era neagra cu ceva inscriptii verzi ? Daca da, atunci este acelasi idiot care bloca intersectia din Potos lasand masina parcata direct pe o banda in dreptul stalpisorilor aia de pe carosabil.
zanga2
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 557
Membru din: Vin Iun 20, 2014 4:13 pm
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1949 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde florin04 » Mie Sep 21, 2016 10:57 am

pozeDECAT scrie:Incerc sa deschid un sezlong jegos (la propriu) cand vine un baiat mai copt de acolo si-mi zice ca e 10 euro perechea.

Aia cu barul de la Saliara stau acolo ilegal (din surse sigure) asa ca spaga costa ... d-aia e sezlongul 10 euro :shh:
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde tannu » Mie Sep 21, 2016 11:48 am

pozeDECAT scrie:un cretin cu numere de Bucuresti, cu masina d'aia de redneck american (pick-up truck) a simtit nevoia sa ne depaseasca in tromba pentru ca-l durea in dos daca arunca sau nu cu pietre in masinile altora ...

Cand am urcat eu era alt cretin de Bucuresti cu un SUV (SJU la numar - Opel Antara sau Chevrolet, am dibuit prin praful pe care l-a facut). Nu exagerez cu nimic daca estimez ca urca cu cca 60 km/h. Cred ca si el si pitipoanca din dreapta se grabeau rau de tot. Hai ca praful si pietrele pe care le-a imprastiat printre astia care eram cu masini, le trec cu vederea (desi vreo 500 m i-am urcat la "ghici" pt ca nu mai vedeam nimic in fata), dar a nenorocit toate grupuletele care urcau sau coborau pe jos, cu ATV sau cu scuterul. Si in aia 5 km am trecut pe langa vreo 5-6 grupuri (2-3-4 persoane) care erau pe jos, cu gentile/ghiozdanele pe umar; unii urcau, altii coborau spre Marble.
Multe se trec cu vederea, dar putine se uita
Avatar utilizator
tannu
 
Mesaje: 136
Membru din: Joi Iul 02, 2015 2:15 pm
Has thanked: 793 times
Been thanked: 431 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Sep 21, 2016 7:55 pm

@zanga2, masina sigur era neagra, nu-mi dau seama daca avea sau nu inscriptii ca, vorba lui @tannu, in praful al nu prea am mai distins alte detalii. Notasem eu numarul pe undeva dar s-a ratacit. In fine, cate pick-up-uri negre cu numere de Bucuresti ar putea sa fie in Thassos simultan? Si sa fie si cocalari proprietarii simultan? Bag seama ca ala tre' sa fie.
@tannu, exact aceeasi stare si gand le-am avut si eu. Ca mitocanul nu numai ca ne umplea de pietre dar ii si ineca in praf pe toti, mai ales pe aia care erau pe picioare (unul am vazut eu, din fericire pentru el era mult mai jos de accesul de furie si viteza). Cu ocazia asta am si inteles de ce exista o spalatorie auto chiar pe langa iesirea din complexul Makryamos :lolno:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde Lali200380 » Mie Oct 19, 2016 8:47 pm

Mie mi-a placut foarte mult acesta plaja cu excceptia faptului ca este mica si putin aglomerata. Seamana foarte mult apa cu cea din Insula Zachintos-Navagio.Oricum merita vazuta macar o data in viata. Vizavi mai este o plaja foarte frumoasa chiar langa cariera de marmura.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Lali200380
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Sep 03, 2016 10:18 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 0 time
Been thanked: 44 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde demential » Lun Dec 05, 2016 1:16 pm

Marble Beach, varianta de 1 decembrie :)
Drumul foarte ok de la Limenas pana la Marble. Spatiu de parcare suficient :D Apa recisoara, nisipul fin, marmura alba ...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde demential » Mar Dec 06, 2016 5:15 pm

#part2 :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde georgeta23 » Mar Dec 27, 2016 3:01 pm

demential scrie:Daca ar fi sa compar Saliara cu Porto Vathy viewtopic.php?f=39&t=789&start=30 castiga clar Porto Vathy la conditii :)
totusi, Porto Vathy are "nisip de marmura" prin parcare si printre sezlonguri, nu pe plaja sau in apa.
la capitolul "nisip de marmura" castiga clar Saliara :)
ambele sunt din totusi din punctul meu de vedere "Marble Beach".
am sa va rog pe viitor sa postati despre Saliara aici si despre Porto Vathy aici viewtopic.php?f=39&t=789&start=30 :)
acum poze, #part1, sambata 6 august 2016

Ura!!!! Apărem si noi in poze! :lol:
georgeta23
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iun 22, 2016 3:14 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde demential » Joi Apr 20, 2017 8:35 am

Saliara in aprilie... extrem de salbatica. Multe albine moarte pe plaja, pietricele de marmura putine, apa murdara.
Era totusi un cuplu temerar care se bucura de salbaticia plajei :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde demential » Vin Iun 16, 2017 9:38 am

a fost cineva in mai-iunie la Marble?
inteleg ca anul asta este amenajata? stiti conditiile de inchiriere sezlonguri-umbrele?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde tannu » Vin Iun 16, 2017 2:42 pm

Chiar ieri era un prieten la Marble. Amenajarea, conditiile si preturile sunt aceleasi ca si anul trecut. La fel si plaja, este plina.
Pana la ora 12: 2 sezlonguri + o umbrela = 12 euro
Dupa ora 12: 2 sezlonguri + o umbrela = 13 euro
Multe se trec cu vederea, dar putine se uita
Avatar utilizator
tannu
 
Mesaje: 136
Membru din: Joi Iul 02, 2015 2:15 pm
Has thanked: 793 times
Been thanked: 431 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Plaje in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 47 vizitatori