Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Informatii despre toate plajele din Thassos

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde elia_elle » Mie Aug 03, 2016 4:19 pm

Nu, nu se cere nicio taxa de intrare, doar pentru cei care stau pe sezlong se plateste 10 euro - 2 sezlonguri + umbrela in care intra consumatie orice vrei de 10 euro (iti aduce tipa aia un meniu cu food and drinks).
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde demential » Sâm Aug 06, 2016 5:19 pm

Elia, poate asa a fost cand ai fost tu. Dar nu si in august.
In august au oferta: 12 euro umbreluta si 2 sezlonguri, NIMIC inclus in rest.
Si dupa ce le spui "nu multumesc", te gonesc la Porto Vathy.
Rusine celor care administreaza Saliara. Asadar am facut cateva poze si m-am dus la Porto Vathy...
Cat despre drumul Makryammos-Marble, clar nu e asfaltat. Doar un zvon. Dar foarte batatorit si accesibil cu orice masina.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde callatis06 » Dum Aug 07, 2016 10:20 am

Oarecum offtopic:
Daca 12 euro este mult ia priviti :wtf: ce preturi erau astazi in Olimpul romanesc :D .
La un calcul simplu: (35+35+30)/4,5= 22 euro. Iar privelistea si confortul, ce sa mai vorbim :thumbdown:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde Mirel85 » Lun Aug 08, 2016 8:16 am

demential scrie:In august au oferta: 12 euro umbreluta si 2 sezlonguri, NIMIC inclus in rest.
Si dupa ce le spui "nu multumesc", te gonesc la Porto Vathy.
Rusine celor care administreaza Saliara. Asadar am facut cateva poze si m-am dus la Porto Vathy...


Adica au ajuns sa procedeze grecii ca in Romania, platesti sezlong, nu ai nimic inclus... wow asta e o noutate, o noutate proasta! Spui ""nu multumesc", si te gonesc " adica nu iti dau voie nici sa stai pe prosop sa intaleg? Plaja este un domeniu public, cum sa te goneasca ca in Mamaia ?
Mirel85
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Iul 26, 2016 10:36 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde elia_elle » Lun Aug 08, 2016 10:30 am

demential scrie:Elia, poate asa a fost cand ai fost tu. Dar nu si in august.
In august au oferta: 12 euro umbreluta si 2 sezlonguri, NIMIC inclus in rest.
Si dupa ce le spui "nu multumesc", te gonesc la Porto Vathy.
Rusine celor care administreaza Saliara. Asadar am facut cateva poze si m-am dus la Porto Vathy...
Cat despre drumul Makryammos-Marble, clar nu e asfaltat. Doar un zvon. Dar foarte batatorit si accesibil cu orice masina.



Dar eu nu m-am referit la Saliara / Marble Beach, m-am referit la Porto Vathi!

La Saliara doar am facut ceva poze, fara sa raman la plaja si nici nu am intrebat cat costa sezlongurile!

Poate ar trebui mutate la topicul Porto Vathi postarile mele, insa eu le-am legat cu cele de la Marble, de aceea am scris aici. Am si spus: "nu am ramas la Marble, ci ne-am dus mai departe la Porto Vathi".
elia_elle
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Mai 10, 2016 11:44 am
Has thanked: 279 times
Been thanked: 168 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde dansta » Lun Aug 08, 2016 7:50 pm

La Porto Vathi pe 2 august, doua seturi de sezlonguri ne-au costat 3 frappe-uri (+ 3 ape aferente) si un fresh - total 13 euro.

In opinia mea Porto Vathi e peste Saliara. E mai frumos amenajata, cu sezlonguri printre maslini, zona larga de plaja libera, spatiu mai mult, nu e la fel de inghesuita/aglomerata.

Drumul, venind dinspre Limenas, este destul de ok, nivelat corespunzator, poate fi parcurs de orice masina.
dansta
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 04, 2015 4:51 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde demential » Lun Aug 08, 2016 8:22 pm

Daca ar fi sa compar Saliara cu Porto Vathy viewtopic.php?f=39&t=789&start=30 castiga clar Porto Vathy la conditii :)
totusi, Porto Vathy are "nisip de marmura" prin parcare si printre sezlonguri, nu pe plaja sau in apa.
la capitolul "nisip de marmura" castiga clar Saliara :)
ambele sunt din totusi din punctul meu de vedere "Marble Beach".
am sa va rog pe viitor sa postati despre Saliara aici si despre Porto Vathy aici viewtopic.php?f=39&t=789&start=30 :)
acum poze, #part1, sambata 6 august 2016
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde aannyy » Mie Aug 10, 2016 8:20 am

Am văzut ca pe șoseaua principala care leagă Skala Potamia de Thassos City este, pe partea dreaptă către capitala niște săgeți desenate pe stânci către Marble Beach. Ăsta este drumul sau cel pe care mă duce Google maps.google? Mulțumesc
.
aannyy
 
Mesaje: 31
Membru din: Dum Iul 19, 2015 2:54 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 66 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde demential » Vin Aug 19, 2016 10:33 am

aannyy scrie:Am văzut ca pe șoseaua principala care leagă Skala Potamia de Thassos City este, pe partea dreaptă către capitala niște săgeți desenate pe stânci către Marble Beach. Ăsta este drumul sau cel pe care mă duce Google maps.google? Mulțumesc
.

la Marble poti sa ajungi din Limenas, urmarind indicatorul de Makryammos sau din Golden Beach, pe langa faleza. Probabil ca acele sageti desenate pe stanci catre Marble Beach indica al doilea drum. S-a mai discutat despre acest lucru, aici : viewtopic.php?p=50741#p50741 . Unii spun ca drumul e ok, altii ca drumul nu e ok :) Nu l-am parcurs, nu ma pot pronunta.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde callatis06 » Vin Aug 19, 2016 3:30 pm

Ref. la ultima poză:
Păi e frumos? :lol: Băiatu' ăla se chinuie cu selfie :wtf: și altu' (@deme) ia cireașa de pe tort fără niciun efort? Și io vreau o așa cireașă. :angel: da' pleacă până în septembrie.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde demential » Joi Aug 25, 2016 11:57 am

poa sa fie si salata de fructe, nu neaparat cireasa :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde demential » Vin Aug 26, 2016 2:06 pm

hai si cu video :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde Florentinaa.ag » Joi Sep 08, 2016 8:23 pm

Buna, a fost cineva in septembrie la Saliara? Stie cineva care sunt costurile pentru sezlonguri si umbrele? Sau conditiile?
Multumesc!

Trimis de pe al meu GT-I9305 folosind Tapatalk
Florentinaa.ag
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Iul 01, 2015 6:22 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde catalin_busteni » Joi Sep 08, 2016 8:41 pm

Florentinaa.ag scrie:Buna, a fost cineva in septembrie la Saliara? Stie cineva care sunt costurile pentru sezlonguri si umbrele? Sau conditiile?
Multumesc!

Trimis de pe al meu GT-I9305 folosind Tapatalk



Am fost astăzi la Saliara Marble Beach și costurile pentru o umbrela și doua șezlonguri sunt de 7 euro și nu ai nimic inclus. Eu am ajuns de dimineață la ora 8 și pe la ora 10 plaja era arhiplină, nu aveai pic de intimitate.

La dus am folosit noul drum din Panagia care este cu sens unic spre coborâre și la întoarcere am folosit drumul spre Makriammos. Ambele drumuri sunt în stare foarte bună și accesibile cu orice autoturism.

Concediu plăcut tuturor!
catalin_busteni
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mai 03, 2014 1:42 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times

Re: Marble Beach / Plaja de Marmura / Saliara Beach

Mesaj necititde Florentinaa.ag » Joi Sep 08, 2016 8:43 pm

catalin_busteni scrie:
Florentinaa.ag scrie:Buna, a fost cineva in septembrie la Saliara? Stie cineva care sunt costurile pentru sezlonguri si umbrele? Sau conditiile?
Multumesc!

Trimis de pe al meu GT-I9305 folosind Tapatalk



Am fost astăzi la Saliara Marble Beach și costurile pentru o umbrela și doua șezlonguri sunt de 7 euro și nu ai nimic inclus. Eu am ajuns de dimineață la ora 8 și pe la ora 10 plaja era arhiplină, nu aveai pic de intimitate.

La dus am folosit noul drum din Panagia care este cu sens unic spre coborâre și la întoarcere am folosit drumul spre Makriammos. Ambele drumuri sunt în stare foarte bună și accesibile cu orice autoturism.

Concediu plăcut tuturor!

Multumesc frumos!

Trimis de pe al meu GT-I9305 folosind Tapatalk
Florentinaa.ag
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Iul 01, 2015 6:22 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Plaje in Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori