Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Faze de toata jena

Mesaj necititde Catalin S. » Sâm Ian 11, 2014 10:25 am

Aici ar trebui sa postam toate rahaturile de care avem parte in viata de zi cu zi...

Incep eu... La Mega Image exista niste panouri "Daca esti a 4-a persoana la rand vom deschide o casa noua. Altfel, iti platim 5 lei". Vazand ca sunt cozi la cele 2 case deschise si in speranta ca voi fi mai bogat, :mrgreen: am anuntat pe cineva de la ei care s-a uitat chioras la mine si a ridicat din umeri. Am repetat intrebarea la vreo 5 minute, dar de data asta cu voce tare, moment in care s-au mai sesizat vreo 2-3 persoane. Apare intr-un final o tanti plictisita cand deja plateam ce cumparasem.

Partea buna este ca de atunci s-au tinut de promisiune si deschid toate casele cand e aglomeratie, insa de bani nu am avut parte nici acum. :lol:
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde Catalin S. » Sâm Ian 11, 2014 10:29 am

Ar mai fi una la coada la platit "lumina".

Noi o platim la un magazin cu de toate, mai exact la Loto, jocuri, pacanele. De ani de zile sta o baba hatra la vanzare, care cred ca e patroana. Ma duc cu factura, se uita aia si exclama cu voce tare. "Ah, ati intarziat, aveti penalitati". :twisted: O rog frumos sa vorbeasca mai tare pentru ca e posibil ca ultimul de la coada sa nu fi auzit, la care tot ea, surprinsa, imi zice ca nu vede nimic rau in asta. Bine, bine, ii spun eu, dar de ce trebuie sa stie toata lumea ca platesc factura cu intarziere? Astea-s chestii personale care ne privesc doar pe noi doi (eu si casierita). Si-a cerut scuze, dar degeaba, pentru ca la final tot magazinul se uita la mine cand plecam...
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde Catalin S. » Mar Ian 14, 2014 10:24 pm

Numai eu postez aici? Inseamna ca la voi viata este roz. Va invdiez! :roll:

Alta, petrecuta azi...

O colega de-a mea, cu tupeu de gravida, desi arata ca o scandura, a luat refuzul meu politicos ca n-o pot ajuta intr-o problema din cauza ca nu am timp (vino te rog peste vreo ora si facem treaba) cu un mare "nu vrea Catalin sa ma ajute"... care prin metode numai de ea stiute a ajuns la urechle unui sef. Eu stiu ca este ne... maritata si cu un copil major care are bacul anul asta, dar ce vina am eu? Bine ca sefii o cunosc... si au trecut cu vederea.
Ei rad de mine pentru ca sunt diferit. Eu rad de ei pentru ca sunt toti la fel.

My music (metal) -> http://www.facebook.com/HatemodeBand
My music (tehno / dubstep) -> http://www.facebook.com/HolyFlameRomania
Avatar utilizator
Catalin S.
Fan Thassos
 
Mesaje: 160
Membru din: Mar Ian 07, 2014 7:24 pm
Localitate: Bucuresti, etajul 4
Has thanked: 31 times
Been thanked: 179 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde GrandTour » Vin Ian 17, 2014 10:48 pm

Cataline, si eu fac iures la cozi, cu case inchise. Am patit recent la LIDL. La ora de varf erau deschise doar 2 case din 5. Doi angajati erau in pauza de masa :shock:. La ora de varf ! Am intrebat-o pe o casiera de ce nu dezlipeste abtibildul cu soneria la 5 persoane la rand, care e lipit chiar pe capacul de la bani. S-a facut ca nu ma aude si am repetat de 2 ori tot mai tare pana mi-a raspuns si a sunat incontinuu. Imediat au mai aparut angajati si au deschis restul caselor. Daca nu iei atitudine, esti luat de fraier.
Toti cei dein jurul mei asteptau ca cineva sa faca ce am facut eu, dar niciunul nu a spus nimic, parca am fi fost pe vremea lu' Ceasca...Natie de iobagi, ne meritam soarta.
Mai patesc la diferite institutii sa am de-a face cu functionari incompetenti, nu cunosc arhitectura propriului program intern, nici legile, iti cer tot felul de documente, fara rost, sa se acopere cu hartii. In momente de genul acesta nu ma las pana nu-i umilesc, de fata cu publicul. Evident, nu cu injurii, ci cu argumente .
Ce ma inerveaza la maxim e cand mi se solicita documente in original si copii. Le tot spun ca obligatia mea e sa le prezint actul in original, daca au nevoie de copie, sa-si faca. Nu-s capabii sa intretina baze de date si sa stocheze scanari sau sa interconecteze institutiile prin programul e- guvernare (a costat peste 60 mil. euro cu rezultate mediocre) sa dea la fiecare functionar public parola si username si niveluri treptate de acces la datele informatizate ale populatiei. Sau sa-si faca o copie, sa scrie pe ea cu manuta lui/ei "Conform cu originalul", sa puna o stampila cu codul lui de angajat si sa semneze, ca doar toti functionarii publici sunt investiti cu exercitiul autoritatii publice, care incumba si legalizarea mai multor tipuri de acte. Da' de ce aiba raspundere, las' ca mere si asa...Ne-au intrecut pana si bulgarii, de anul asta institutiile guvernamentale nu mai emit documente in scris decat contra cost. In rest, doar in format electronic. Albanezii ne vor depasi in cativa ani, ca se pompeaza puternic bani in ei din diverse zone de pe mapamond (emigrantii din America si Europa, lumea musulmana).
Avatar utilizator
GrandTour
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Ian 13, 2014 2:12 pm
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0 time
Been thanked: 25 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Ian 17, 2014 11:16 pm

Posta Romana ar fi pe primul loc la "faze de toata jena". As putea scrie un roman cu "peripetiile" mele cu ea.
- am ridicat o recomandata si mi-am uitat buletinul la ei. dupa 2 zile primesc aviz de recomandata de la ei. ma duc sa ridic recomandata, constat ca n-am buletinul. ma rog de doamna de la ghiseu sa accepte carnetul de conducere, nu vrea....intr-un final accepta buletinul nevestei. ma duc dupa el, ma intorc, ghici ce era in recomandata si cine mi-a trimis-o? raspuns corect: buletinul si oficiul postal :D
- eram abonat la o revista care nu-mi prea venea. la indemnul editorului care avea confirmarea ca revista imi era trimisa, am facut reclamatie la posta. raspunsul la reclamatie, in care era mentionat ca-si recunosc greseala si-au penalizat postasul mi-a fost trimisa acasa cu recomandata. ghici cine mi-a adus recomandata? postasul penalizat :D aproape un an am fost nevoit sa prezint buletinul postasului la primirea revistei sau daca nu eram acasa sa merg sa mi-o ridic de la posta :D dupa ceva timp, un postas merge la birou la nevasta-mea cu o recomandata, in timp ce-i trecea datele din buletin ii zice " aaa, locuiti pe strada x nr y? aveti un vecin reclamagiu, bine ca nu-s eu pe zona" :D
- in oficiile postale se face orice, mai putin servicii postale. se platesc facturi, impozite, cumperi rechizite, hartie igienica, pasta de dinti....intreaba daca au cutii pentru pachete, raspunsul e nu! trimestrial sunt nevoit sa trimit unei institutii a statului un plic cu valoare declarata(habar n-am de ce, ca-s doar documente si tot nu inteleg de ce numai prin posta romana) iar lunar merg sa ridic plicul de la anaf cu stingerea datoriilor(alta tampenie). ei pt astea sunt nevoit sa stau la cozi imense de pensionari care platesc cablul/curentul/impozitele la juma' de cartier
- ati vazut vreodata anuntul din oficiile postale cu modul in care se impacheteaza si se leaga un colet pt expeditie? :lol: cred ca trebuie sa mai fac o facultate ca sa-l pot face :lol:
- am avut de returnat ceva la sportdirect in uk. ti se da cod awb de urmarire. dar vezi doar pana iasa din tara. dupa aceea trebuie sa-l cauti pe pagina postei nationale din tara de destinatie(btw, la royal mail iti arata inclusiv semnatura de primire), dar nu-ti spune nimeni asta. trebuie sa deduci.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Dum Feb 23, 2014 3:24 pm

În pragul aprobării căsătoriilor gay, bărbaţilor li se interzice să devină regine sau prinţese :clap: :crazy: :cry:

http://totb.ro/in-pragul-aprobarii-casa ... -printese/

Pentru a evita posibilitatea unor crize constituţionale, legiuitorii britanici precizează că, în cazul în care un bărbat s-ar căsători cu regele, acesta nu ar primi titlul de regină.

Ca in rest le aveam pe toate legiferate!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Feb 23, 2014 10:40 pm

April26 scrie:, în cazul în care un bărbat s-ar căsători cu regele, acesta nu ar primi titlul de regină.



Asta e discriminare! Lasa omul sa se simta regina daca asta vrea! :lol:
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Dum Feb 23, 2014 10:44 pm

"Suleyman :shh: ", lasă reginele, rezolva cu întâlnirea aia, ca ne ții încurcați cu telenovela de pe plaja. Acum vine vara si nu știm cum stai!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Feb 23, 2014 10:53 pm

April26 scrie:"Suleyman :shh: ", lasă reginele, rezolva cu întâlnirea aia, ca ne ții încurcați cu telenovela de pe plaja. Acum vine vara si nu știm cum stai!


Nu inteleg cu ce telenovele de pe plaja va tin incurcati! Ce trebuie sa fac si fac.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Mar Mai 06, 2014 8:53 am

Azi așteptând la semafor, veșnicul țigănuș, cu o tactică - nouă pentru mine: a bătut în geam și mi-a făcut discret semn cu capul spre o piatra colțuroasă pe care o ținea lipita de oglinda retrovizoare :evil:
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Mai 16, 2014 8:25 pm

Acum câteva zile traversam un parc din Bucuresti.

Mergeam pe partea dreapta a aleii, iar din fata veneau doi bicicliști - un el și o ea pe aceeași parte cu mine. Ea mergea aproape de marginea aleii, iar el aproape lipit de ea. Mergeau f. încet. Când s-au apropiat, ea a spus către el, cu intenția de a ma ocoli, "da-te mai încolo, nu vezi ca am un domn în fața!?"

Cum in ziua de azi a fi domn e un lucru rar, am simțit nevoia sa-mi arat recunoștința pt categorisirea mea. I-am spus, zâmbind, "sărut mana doamna".

Au trecut pe lângă mine și el a întrebat-o ce am zis. Ea a reprodus vorbele mele și el a răspuns ca dacă eu nu as fi avut statura mai impozanta, ar fi venit la mine, sa ma ia de guler și sa ma întrebe, "ce poftești, bai musiu!?"

Ma întreb, de ce, noi, romanii, suntem asa de încordați în viata de zi cu zi și dacă cineva ne baga în seama avem impresia ca vrea sa ne fure, sa ne păcălească!?

Dacă întâlnești un roman pe o plaja în Thassos și i te adresezi cu "buna dimineața", se uită ciudat la tine, de parca ar trebui sa te plătească pt asta. Își iau copii de mana, împingându-i mai încolo " hai mama de aici, ca asta e nebun!"

Am făcut un experiment și am spus unor nemți, care prin firea lor nu sunt sociabili, "buna dimineața" în romana și au zâmbit raspunzandu-mi în limba lor.

Nu înțeleg de unde atâta încordare la noi, romanii.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Vin Iun 20, 2014 10:07 pm

Azi, pentru a doua oara saptamana asta Facebook a picat :|
"Cont indisponibil temporar.

Contul tău este momentan indisponibil din cauza unei probleme a site-ului. Ne aşteptăm ca această problemă să fie rezolvată în scurt timp. Te rugăm să încerci din nou peste câteva minute."
Oare ce se intampla ?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde mischaela » Sâm Iun 21, 2014 7:38 am

precum se spunea in kamikaze ... FB a picat ... toata lumea la munca!!!!! :lol:
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde Ade » Mar Iun 24, 2014 9:58 pm

Azi o gasca de cam 10 batranei greci rataciti pe strada noastra conversau la greu cu noi in greaca :wtf:
Singurul lucru pe care am stiut sa il facem a fost sa le aratam stickerul cu forumthassos.ro :lol:
S-au bucurat foarte mult si au inceput sa ne zica diverse, din care am inteles doar Thassos, Kavala, Volos :lol:
Pana la urma dupa multa gimnastica am inteles ca ei cautau centrul...sper ca au ajuns cu bine.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Joi Iun 26, 2014 2:52 pm

Aseară am stat in spital. Servicii impecabile, la preț pe măsură.
Seara, mi-au administrat un calmant, sa dorm.
Cum nu picura perfuzia, m-au trezit din jumătate in jumătate de ora, sa fixeze branula, sa picure calmantul, sa dorm. :mrgreen:
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Următorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori


cron