Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Feb 23, 2017 1:37 pm

Bai ce de ras au ajuns politicienii nostrii, "acoperiti" sau nu. Cum se intreaba DOAMNA, retoric de ce........!?
Oare anchetatorii nu s-au intrebat, de ce Liviu Munteanu a recurs la fals? Statae el pe scaun si de plictiseala zice, ia bai sa mai falsific si eu ceva. Nuuuuuuu! Aici e altceva. Aici disjungem cauza pt ca..........Ma intreb, unde sunt cei si cele care se aprindeau pana acum pe Fb, ce nu intelegeti!? a explicat destul de clar Domnul Presedinte cum a cumparat din bani munciti casele respective. Mai aud ca suma incasata necuvenit e de 320000 euroi? O nimica toata. Pe tema asta se pot face speculatii si discutii multe, dar pt mine astea sunt chestii de moment ce nu rezolva pb-le pe termen lung ale tarii. In rest, cine nu sare nu vrea schimbare.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Feb 24, 2017 10:06 pm

...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Feb 24, 2017 11:11 pm

teo scrie:mult nu mai este pana o sa zboare

Posibil mai intai sa zboare creerii lui, da Doamne
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Sâm Feb 25, 2017 8:44 pm

http://www.ziare.com/international/turc ... er-1455295 :eh:
Așteptăm cu interes sporit pelicula ... fiul mult iubit al teleormanului.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Feb 26, 2017 2:42 am

HHR scrie:Așteptăm cu interes sporit pelicula ... fiul mult iubit al teleormanului.


discutam cu cineva: o discutie despre Fraterna Unio de la 1437, ar aduce fibrilatii intre dacopati. :mrgreen:
daca e sa apreciez ceva e faza aia cand românismul e în tot și în toate, chiar dacă istoria ne-o trage din toate unghiurile.
Ferește-ne Doamne de boborul care chiar crede că Avrămuț e un erou :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Feb 26, 2017 9:53 am

boborul care chiar crede că Avrămuț e un erou

Avrămuț puate fi și Gandalf într-un spațiu în care Tăriceanu juacă la categoria Țuțea și Ștainhart.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mar 06, 2017 11:28 am

Ieri, din motive de băutura am circulat cu RATB-ul. Asa am aflat din difuzoarele autobuzului ca trebuie sa-mi achit călătoria, altfel voi fi sancționat cu amenda intre E și E lei. Ca în timpul călătoriei trebuie sa ma țin de barele de susținere. Brigada de Politie a capitalei îmi recomanda sa nu expun ostentativ obiecte de valoare și sa nu folosesc telefonul mobil. Ma întreb, atunci de ce doamna Firea ne bagă gratuit WI-FI în autobuze? Nu ca nu ar fi bine, dar e un exemplu cum se faultează una pe alta instituțiile statului. Tot ieri am asistat cum un om al străzii, cu mai mult alcool decat sange, povestea viata lui unui ATM. Din când în când ridica tonul, mai nervos. Probabil atunci când bancomatul nu-i împărtășea ideile. Pe o strada am văzut un câine comunitar îmbrăcat cu un fel de pulovăr tricotat, care era murdar râu și începuse sa se destrame. O minte creata cu suflet bun a crezut ca asa îl protejează de frig. Animalele au capacitatea de as înfoia blana pe timp friguros, asta ducând la formarea unui strat de aer ce acționează ca o pătura intre pielea animalului și mediul înconjurător. Pulovărul, tocam capacitatea asta a animalului o împiedica. Am vrut sa-l debarasez de povara aia și am luat o fata și un ton de om bun, dar probabil nu am reușit ca, atunci când m-am apropiat de el a fugit.

L.E. Aaaaaaaa!!!! si pe la Piata 1 Mai (nu stiu cum ii zice acum, ca au schimbat astea denumirile de nu mai stii pe unde esti daca nu ai localizarea telefonului deschisa) venea un tanar, pe la 20-22 ani cu bandana pe cap si batand viguros cu un bat intr-o galeata de santier. Cred ca preparase taica-sau mortar in ea. Facea un zgomot infernal de se fereau toti din drumul lui. Cand ajunge langa mine ii spun, umbla mai si tu la fete, las-o dracu de galeata ca trece viata pe langa tine. Ori bunul simt l-a facut sa inteleaga ca tulbura linistea publica, ori complexul ce l-am simtit in sufletul lui l-au facut sa se opreasca din manifestarea zgomotoasa, banuiesc pana a ajuns in Piata Victoriei.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Mar 10, 2017 11:45 am

https://www.youtube.com/watch?v=RZwoiUj-LP0

Si afara ploua,ploua si-i trecut de ora 9
Noi vorbim cu mare arta, despre una, despre alta

Fir-ar mama ei sa fie de meserie! Am apa in chiloti si noroi in pantofi ca sa-l invat tainele constructiilor pe un beneficiar. Daca ar fi avut dorinta sa umble la femei nu l-ar mai fi interesat de ce e necesara legatura dubla macar la etrierii din stalpi. Intr-un final, m-am dezbracat de caracter si i-am spus ca daca vrea sa aprofundeze subiectul exista Facultatea de Constructii in Tei.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Vin Mar 10, 2017 9:14 pm

Pe seara a fost un trafic infernal! Nu mai plec vinerea seara cu masina.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Mar 10, 2017 10:26 pm

April scrie:Pe seara a fost un trafic infernal! Nu mai plec vinerea seara cu masina.

Cand nu e trafic infernal??
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Sâm Mar 11, 2017 8:41 am

Dimineata la 7 cand plec la serviciu, la 16 -17 cand vin spre casa; in week -end. E drept ca nu traversez centrul spre serviciu.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Mar 13, 2017 9:25 am

La Braila, vremuri cacacioase..
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 14, 2017 10:48 am

Unul din traseele facute cu ATV-ul avea ca destinatie "La paraie". Un loc de basm. Ani de zile a ramas neatins de mana omului. Asta toamna am avut un soc atunci cand am ajuns acolo sus si am vazut cum se pregateau pt dezastru. Pregateau baraca in care urmau sa stea taietorii de lemne. Incepusera sa apara utilaje care sa-i ajute la macelul padurii. Incepuse sa apara si gunoiul produs de "criminali". Imi e frica sa mai ajung acolo.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Mar Mar 14, 2017 11:47 am

iuliangrecu scrie:La Braila, vremuri cacacioase..


... încă un eveniment local ratat !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 15, 2017 11:21 am

O arma de panoplie e, musai o arma nefunctionala. Daca e o arma relativ noua si functionala i se gaureste camera de ardere. In felul asta nu mai poate fi folosita si devine o arma de panoplie. Personajul cu AKM-ul ori e mincinos si nu are asa ceva, ori detine ilegal o arma si atunci legea trebuie sa-si spuna cuvantul indiferent de imunitatile de rahat pe care le are, cu atat mai mult cu cat arma respectiva e o arma de mare putere. Huoooooo!

L.E. daca e doar "un joc politic" e un joc de prost gust si trebuie taxat. Huooooo!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


cron