Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Iul 14, 2017 9:46 am

Citii ieri ca o duduie le cere bosorogilor sa nu-i strice viitorul. Pana aici totul e bine. Atat o duce mintea si n' ai ce-i face, dar le mai spune bosorogilor astia ca au facut revolutie degeaba. A si rugat sa nu postam comentarii pe pagina ei de FB, pe principiul, lasati-ma sa spun si eu ceva, dar voi nu raspundeti ca ma incurcati.Ii respect dorinta si postez aici. Duduie draga, daca iti aprinzi becul de la tel si visezi tu ca #rezisti acolo in mintea ta, desi habar nu ai ce se intampla in jurul tau, iar lumea te lasa in plata Domnului, sa spui vorbele ce le zisesti despre bosorogii din '89 e nesimtire. Pai, ma duduie draga, daca nu faceau bosorogii ce au facut in '89 acum iti faceai pagina de FB pe o coala A4 furata de ma-ta de la serviciu. Lucrezi prin tari straine, inteleg. Pai daca bosorogii aia nu ar fi existat nici macar la Poplaca nu ai fi ajuns. Ma duduie, acolo s-a murit, asa ca macar spala-te pe dinti inainte sa vb de bosorogii aia, ca sa indepartezi urmele de dragoste, ce o facusi inainte.
Din cate te vad sunt convins ca si mama ta a fost la revolutie aplaudand si oferind flori minerilor in '90. Avea lacrimi in ochi la mitingurile lui Iliescu, strigand,Iliescu apare, soarele rasare! si era uda toata, Nu vrem Kent, nu vrem valuta, vrem pe Roman sa ne ...... Tot ce zisei mai sus sunt valabile daca comportamentul tau e generat de prostie. Daca e generat de oarece interese atunci jos palaria! Se schimba treaba. Vorbesti cu o doamna inteligenta. In cazul asta nu am ce zice. Il las pe Becali. https://www.youtube.com/watch?v=pF2EHHwQCvM
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Iul 16, 2017 9:09 am

O aproximativ-discuție mi-a evocat ceea ce aș numi: complexul descălecătorului. Apare un tip banal (un icsulescu) și bagă istorisirea unui prieten ce a sărbătorit zece ani de mariaj fericit cu insula. În ciuda celor zece ani, omul este dezamăgit de prezența inflaționistă a conaționalilor (e clișeică deja romînofobia romînului). Practic, toate inconvenientele contemporane ale insulei sînt puse pe seama romînilor, populație majoritar-estivală, făcîndu-se abstracție de: sîrbi, bulgari sau turci. Ca un fin cunoscător al structurilor sociale multistratificate, prietenul viitorului interlocutor pune pe seama păturii de jos toate relele . Un fel de: da, măh, era freumos, da acu îs prea mulți țărani romîni ! Atenție, nu este indicat să contraziceți descălecătorul. Este periculos să-i zgîndăriți umorile și secrețiile punînd sub semnul întrebării capacitățile sale de: observație, analiză și concluzie. Primo, aflați (în mod abrupt și indirect) că nu e vorba despre vreun prieten, ci chiar de omul ce se erijează în purtător de impresii și vorbe al prietenului. O mistificare drăgalașă cu iz retard. Secundo, se revarsă asupra intervenientului toate reproșurile pe care vîrsta, pregătirea și bunul-simț al neașteptatului preopinent le poate produce.
Beware !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iul 16, 2017 11:30 am

O spune adevăr de pui atât la suflet!? . Hai mai că nici pe mine, vorba lu' Holograf, mama nu ma dat de mic la scoala/ am mai stat acasă inc' un an. Pe vremea aia trebuia să ai 7 ani impliniți că sa te poți înscrie în clasa 1-a. Cum vazui lumina zilei la început de primavara, primul clopoțel îl auzii la aproape 8 ani. În altă ordine de idei, cum sa te iei de sârbi!? Ai văzut ce femei au?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iul 16, 2017 12:07 pm

L.E. Cred că supărarea ta e generata și de faptul că l chiama Ionescu. Dacă se numea Ianoș era alta treaba
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Iul 16, 2017 2:25 pm

Indubitabil că Ianoș ar fi avut un discurs diferit.
Relativ la sîrboaice, de departe sunt cele mai bine alcătuite balcanice.
Și nu, nu pun suflet (că n-am de unde).
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Dum Iul 16, 2017 5:13 pm

"supermarketurile sug sangele taranului roman", "din cauza supermaketurilor moare taranul roman", "taranul roman n-are unde vinde din cauza supermaketurilor" etc...
le auzim/citim zilnic.

nicio vorba despre faptul ca taranul roman(egal ca-i din marginime/malul oltului/fundul botosaniului) produce marfa proasta(da, degeaba ti se pare ca rosia aia are gustul de pe vremuri daca ea arata ca un kkt), scumpa si mai are si fite de mare producator(mergeti in piete si vedeti cum nu te lasa sa alegi/testezi marfa).

toti dacopatii cu sange ilescian plang de mila lor si daca nu fac campanii de like-uri pe fb cu "sa ajutam taranul roman sa fie mandru da' prost gramada" atunci voteaza legi in parlament de subventionare a kkt-urilor produse de taranul roman.

taranul nu vrea sa se asocieze, nu vrea sa munceasca in anumite standarde, nu are chef sa produca ce se cere in piata.....

si totusi sunt tarani care au inteles ce inseamna asocierea, ce inseamna standarde, sa produca ce cere piata, sa-si creeze ei supermaketurile lor.
de ani de zile exista o retea de supermarketuri care vind produse home made sau marci locale la preturi mici.

pe taranii astia nu-i felicita lumea si nu primesc like pe fb.
ba din cand in cand sunt injurati.
pentru ca sunt secui :mrgreen:

m-as bucura daca ar deschide si in sibiu un http://www.merkuraruhaz.ro/
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Iul 16, 2017 5:55 pm

Secuiul e aprig și în luptă și la muncă, încă de cînd a fost plantat de ungur la hotarul Ungariei Mari.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 17, 2017 12:20 pm

HHR scrie:Secuiul e aprig și în luptă și la muncă, încă de cînd a fost plantat de ungur la hotarul Ungariei Mari.

Diferența dintre secui și români e că primii dau cu cuțitul mai des și cu ură pe față, pe când românii dau mai rar și cu zâmbetul pe buze. Cât privește Ungaria mare și eu visam in copilărie că voi ajunge pe Marte, dar odată cu înaintarea in vârstă am venit cu "picioarele pe pământ". App. Din istoria nescrisă, cei mai mari cutitari, exceptând borfașii brăileni și aprigii moroșeni, sunt teleormăneni. Pe vremuri, hoții de cai se cam fereau sa și facă meseria in zona aia.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 17, 2017 12:23 pm

Teo, roșiile adevărate nu sunt cele "perfect rotunde" și nici cele care seamănă una cu cealaltă.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Iul 17, 2017 12:33 pm

damblagiu scrie:Teo, roșiile adevărate nu sunt cele "perfect rotunde" și nici cele care seamănă una cu cealaltă.


asta zic si taranii romani. de aia si mor de foame.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 17, 2017 12:45 pm

teo scrie:
damblagiu scrie:Teo, roșiile adevărate nu sunt cele "perfect rotunde" și nici cele care seamănă una cu cealaltă.


asta zic si taranii romani. de aia si mor de foame.

Bine.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 17, 2017 12:47 pm

damblagiu scrie:
teo scrie:
damblagiu scrie:Teo, roșiile adevărate nu sunt cele "perfect rotunde" și nici cele care seamănă una cu cealaltă.


asta zic si taranii romani. de aia si mor de foame.

Bine.

Și Menghele vroia sa i facă pe nemții sa semene unul cu altul.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Iul 17, 2017 2:15 pm

damblagiu scrie:Diferența dintre secui și români e că primii dau cu cuțitul mai des și cu ură pe față, pe când românii dau mai rar și cu zâmbetul pe buze. Cât privește Ungaria mare și eu visam in copilărie că voi ajunge pe Marte, dar odată cu înaintarea in vârstă am venit cu "picioarele pe pământ". App. Din istoria nescrisă, cei mai mari cutitari, exceptând borfașii brăileni și aprigii moroșeni, sunt teleormăneni. Pe vremuri, hoții de cai se cam fereau sa și facă meseria in zona aia.

Presupun că există și o sumedenie de monografii ...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Iul 17, 2017 3:43 pm

HHR scrie:
damblagiu scrie:Diferența dintre secui și români e că primii dau cu cuțitul mai des și cu ură pe față, pe când românii dau mai rar și cu zâmbetul pe buze. Cât privește Ungaria mare și eu visam in copilărie că voi ajunge pe Marte, dar odată cu înaintarea in vârstă am venit cu "picioarele pe pământ". App. Din istoria nescrisă, cei mai mari cutitari, exceptând borfașii brăileni și aprigii moroșeni, sunt teleormăneni. Pe vremuri, hoții de cai se cam fereau sa și facă meseria in zona aia.

Presupun că există și o sumedenie de monografii ...

Nu știu, dar poligrafii exista
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Iul 17, 2017 6:02 pm

... or fi alea unde văd lumina tiparului monografiile ?
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 112 vizitatori


cron