Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Ian 20, 2020 3:53 pm

Ne umplem de gheto-daci adevărați, măndrii și de ispravă.

Pericol la securitatea națională. Suspiciuni de acordare ilegală a cetățeniei române
Ministerul Justiției a sesizat Parchetul General în urma unui control asupra modului în care se acordă cetățenia română.

https://www.vice.com/ro/article/dygpjz/ ... nia-romana


p.s. mi-e lene să caut dar youtube sunt o grămadă de filmulețe rusești despre cât de ușor se obține cetățenia gheto-dacă.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Ian 20, 2020 9:54 pm

Sînt uimit că sînt doritori de cetățenie romînă. Clar, sînt depășit de noul trend în materie de cetățenii.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Ian 21, 2020 7:46 pm

Ce faceti bre, desființați jandarmeria!? Numai comuniștii au mai facut asta prin '47.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 22, 2020 9:08 am

Băi, te doare capul! Rezistentii ăștia sunt toți la unison. Mai nou, toți folosesc ca atribut si apelativ cuvântul retard.
Despre duduia aia de la misterul invatamantului neretarzii ăștia nu zic nimic. Au băgat iar capul între picioare si mucles. Dacă făceau aia de la PSD așa ceva, inroseau netul cu comentarii. Păi de ce bre umblați cu dublă măsură!? În cazul ăsta vă furați singuri căciula. Lăsând la o parte bunul simț și cei 7 ani d'acasă duduia a încălcat legea. Ce lege!? Cum, ce lege!? Legea învățământului. Art. 272 al1. al.3. al.5 Ce spun ele? Pai fix să nu facă nimeni ce a făcut duduia respectivă.
Oricum, am ras de acțiunea dânsei. A venit cu televiziuniile să o filmeze indignată la wc ul din fundul curții și să se facă de rahat deranjând ilegal o oră de curs.

În urma declarației ministrului transporturilor vă sfătuiesc să nu încercați să o luați pe drumul menționat de dânsul, Câmpina-Săcele. Pe acolo mă dau eu cu ATV ul. Abia reușesc să trec prin unele locuri. Cu autoturismul nu se poate trece oricât de 4X4 e. Drumul respectiv apare pe google maps, dar în realitate e un drum forestier care în unele locuri nici nu există. Cred că după google si a luat si dom ministru informația. Întreb și eu pe rezistentii ăștia neretarzi, ăștia sunt miniștrii vostri!? Nu mai aveți nevoie de autostrăzi? De fapt e de înțeles. Avem gândaci în țară.
Acu' ca "m am râs" hai si la treabă! Mai pe seara despre criza ce urmează.
Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Ian 22, 2020 3:24 pm

Am înțeles că Fifi vrea să angajeze 2000 de persoane pentru "cel mai mare cor din lume".
Exact ce-i lipsea capitalei!
:lol: :lol: :lol:

83595729_10218914033860118_5672798645712322560_n.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Ian 22, 2020 8:49 pm

damblagiu scrie:Mai pe seara despre criza ce urmează.
Trimis folosind Tapatalk


Deci! Cum veniră ăștia dă dreapta la guvernare începură să o ardă cu, a furat psd ul banii si sunt multe găuri in buget. Câteva zile vorbea Câțu numai dă găuri. A realizat, a fost sfătuit, avertizat că acum e la guvernare si are toate datele asa ca declarațiile lui nu mai sunt declaratii politice si poate fi acționat în instanță unde trebuie sa dovedească găurile alea. Statu ceva descumpanit ca nu stia cum sa i mai prostească pe rezistenți cu renunțarea la măririle de pensii, salarii si alocatii pt copii programate. Acum scorni faza, nu mai marim astea că vine criza in viitorul apropiat. Păi măi guvernanților, nu mai trebuie sa va mințiți electoratul care v a mai rămas. Ăștia se mint singuri. Săptămâna trecută radeam de ma stricăm de un pensionar neretard care era nemulțumit că i a mărit psd ul pensia. Da, mi a mărit o dar de unde au avut ei bani!? Se chinuia prietenul lui sa i explice ca totusi a fost oarece creștere economică dar el o ținea întruna ca au cheltuit banii din buget sa i mareasca luo pensia si le a lasat guvernanților actuali găuri în buget. In concluzie au rezolvat guvernanții cu măririle. Cu autostrăzile au rezolvat o, îi baga pe drumuri forestiere. Cred ca pun câteva containere pe ici pe colo prin țară și rezolva si cu spitalele. Mai raman școlile. Găsesc ei rezolvare si la asta si sa vezi demonstrații de mulțumire in piata victoriei. Cu partidul nostru n frunte spargem munte după munte!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Ian 24, 2020 8:00 pm

Băi, nesimțiți moldovenii ăștia! Auzi, sa l huiduie pe dom președinte și lui orban să i ceară autostrăzi, scoli si spitale. Păi ei nu stiu ca le a lasat psd ul numai găuri!? Pe deasupra au apărut și gandacii

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Ian 27, 2020 8:46 pm

Rezistenții, vad ca s au potolit. Nu mai vor autostrăzi, scoli si spitale. Acum o ard cu poluarea din București. Cu autostrăzile i au potolit. Le a spus sa foloseasca drumurile forestiere ca pe acolo nu sunt gândaci. Si Petrov le spusese acum ceva vreme ca romania nu are nevoie de autostrazi dar au uotat. Acum si au amintit. Ca sa construim spitale precum chinezii trebuie să avem sistem autocrat. Ce dracu sa mai stam cu sistemul asta democratic învechit. Hai cu un referendum pt modificarea constituției, ca presedintele sa fie ales pe viata. El sa propună guvernul si tot el sa l numească. Parlamentarii, în număr redus, firește, sa i numească tot el. In felul asta facem economie, ne mai cheltuim cu alegerile.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Ian 28, 2020 9:14 am

Iar a iesit țivilic la luptă.


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Ian 28, 2020 12:25 pm

Care de pe aici aveți salariul mediu pe economie? Vedeti că vi l-a mărit guvernul orban. Asa ne spuse țircan si dânsa stie ce spune ca doar e vicepremier.
Am observat ca ăștia care radeau de prostia lu Dăncilă brusc si au pierdut umorul.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Ian 31, 2020 10:09 am

Ce iti e si cu miniștrii ăștia dă dreapta. Au început să facă ordine în țară. Duduia dă la "muncă" dă afară liftiere. Cea de la învățământ asculta învățătorii pe la uși, cu armata de reporteri după ea. De ala cu grinda nu mai vorbesc. Băi, bine că nu am fost rezistent că mi crăpa obrazul de rușine acum. Sa mai zic si de funeriu ala ceva!? Ce mai e de spus!? Il numeste comunist pe Tudor Gheorghe. Păi, bre funeriule! șeful tau, Petrov e dovedit ca ă fost turnător la Securitatea comunistă unde si a turnat colegii. Cum dracu pe Tudor Gheorghe il numești profitor al sistemului comunist in schimb stai aproape de Petrov. De fapt ce să mă mai mir când rezistenții ăștia il au ca model anticomunist pe Șora iar pe adevărații eroi luptători anticomuniști îi blamează.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Feb 04, 2020 9:52 am

Cred că singurul scop a celui care a ales miniștrii guvernului a fost să-i facă de râs. Ludovicu era făcut d'nainte.
Stie careva dacă prin brutariile dă pă la noi e angajat vreun ungur?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde cccccc » Mar Feb 04, 2020 12:49 pm

nu cred ca a fost vorba de discriminare prin ditrau. a fost vorba de o nantelegere de comunicare. in relatiile cu romanii maghiarii folosesc limba engleza. vezi si retelele de socializare unde se declara vorbitori de engleza. de aici a aparut probleme probabil cineva nu a stiut suficienta engleza si a aparut o mica neintelegere si in loc de paine a primit aluat.
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Feb 04, 2020 1:14 pm

cccccc scrie: a primit aluat.


A dat, aluat, nu mai contează. Depinde la care dintre capete s a poziționat. Totul e relativ, așa cum ne învață Einstein.
Acum, mă întreb, ce dracu or fi avut pesedeii ăștia în cap de au băgat moțiune!?

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Feb 04, 2020 2:16 pm

http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori