Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Aug 20, 2018 12:18 pm

Corect, ştiam io că nu-mi trebuie far la bicicletă.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Aug 20, 2018 12:24 pm

Pai, batmanii vad si pe întuneric

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Mar Aug 21, 2018 10:50 am

A trecut ceva vreme de la inflamarea pă tema protocoalelor secrete. Unii se şi vedeau ieşind de sub puterea unor acuzaţii sau mandate de executare. Meanwhile, unii au cercetat, studiat şi de(s)isterizat subiectul: https://www.juridice.ro/597134/legalita ... piccj.html . De aia, zic io că, e bine să nu ne repezim ca muta la fermoar.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Aug 21, 2018 11:41 am

Cine ne spune H-ule toate astea? Eu nu stiu daca sunt legale sau nu, dar stiu ca in momentul in care era intrebata doamna sefa DNA despre protocoale sustinea ca nu exista nici un protocol. Cand a fost intrebat dom presedinte despre aceleasi protocoale, despre care trebuia sa stie ca sef al CSAT, declara, nu stiu si nu ma intereseaza. Intrebarea fireasca ce naste de aici e, de ce, daca erau legale era ascunsa existenta lor? Sa nu spui ca erau secrete si din cauza asta........ In rest hai sa nu ne departam de la evenimentul zilei, protestele "pasnice ale diasporei" din 10 august.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Mar Aug 21, 2018 12:26 pm

Cu protestele sînt în aşteptare, am mai spus. Nu pierd timpul cu discuţii gen: în filmuleţul unu jandarmul bate un protestatar paşnic, .... manipulaaare, în filmuleţul doi, un diasporean bate un jandarm călare, manipuulaaaare, în filmuleţul trei, o jandarmeriţă fără cervicală gazează un diasporean, e truuucaaat, ... o activitate lipsită de rost, dar este evident că de la tine se vede altfel şi nu facem decît să irosim vremea degeaba. Cît despre secretul protocoalelor, dacă citeai materialul te-ai fi lămurit şi cum este cu caracterul secret, explicat cu subiect, predicat plus bază legală, dar, mai mult ca sigur, nici explicaţiile autorului nu te-ar fi mulţumit. Vorba aia, e secret, nimic de zis, dar de ce să nu ştie tot poporu, să le dezbată, democratic şi participativ, la un grătărel şi o berică în faţa blocului.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Aug 21, 2018 12:39 pm

Bine

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Aug 21, 2018 3:45 pm

prea bună :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fără titlu.jpeg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Aug 23, 2018 2:46 pm

Elevii de clasa a VI-a învață din septembrie că Turnu Măgurele este poziționat, pe harta României, acolo unde până acum toți știam că este orașul Drobeta-Turnu Severin. Manualul unic de Geografie scos de Editura Didactică și Pedagogică - editura Ministerului Educație - pune localitatea din județul controlat de Liviu Dragnea, pe lista orașelor importante de pe traseul Dunării, însă o localizează greșit. Printre erorile greu de ratat din noul manual de Geografie, care poartă antetul Ministerului Educației și nu are alternativă pe piață: Marea Moartă este pusă pe hartă în loc de Marea Roșie, Insula Tasmania este numită “Vanuatu”, un stat nu există, regiunea industrială Ruhr este greșit scrisă Rhur.
https://www.hotnews.ro/stiri-educatie-2 ... -exist.htm
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Joi Aug 23, 2018 3:35 pm

Am citit ceva despre un "protest de ... susţinere ..". :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde claz » Joi Aug 23, 2018 3:50 pm

HHR scrie:Am citit ceva despre un "protest de ... susţinere ..". :mrgreen:

Pai la mitingu' de sustinere al pesede, unii au declarat ca au venit sa protesteze impotriva guvernului. La intrebarea reporterului daca vor sa dea jos prim-ministrul, unii au raspuns ca "nuuuu, premierul e un om bun, nu-l dam jos".
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Joi Aug 23, 2018 8:59 pm

E vorba despre un ”protest de susținere” a jandarmeriei. Și dex-ul se înfioară. O fractură de logică elementară. Acum, dacă ținem seama că are loc în fața unor autorități judiciare, concomitent cu instrumentarea unui dosar privind .... etc, este total nelegală aprobarea. În fine, așa merg treburile în ziua de azi. Nu mă mai miră nimic în Romînia asta, țară fundamentalist orthodoxă cu aher de bazar oriental, mai puțin extracarpații.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Aug 24, 2018 12:24 pm

Ai lov Rrumeinia! Mai ales cand stai de 2 ore in coada in vama


Sent from my iPhone using Tapatalk
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Aug 26, 2018 11:11 pm

Am auzit despre protestul-neprotest. O sută dă persoane, A fo treabă mică, nu treabă mare.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Aug 27, 2018 1:26 pm

HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Aug 27, 2018 3:10 pm

HHR scrie:E naşpa treaba. Ne-a scris Rudy:

Nu sunt adeptul aplecatul urechii la ce ne spun altii de pe afara, cum si ce sa facem, motiv pentru care nu am amintit de un general de jandarmerie a unei tari europene cu o democratie indelungata. Susnumitul spunea ca pe 10 August jandarmeria a actionat in totalitate corect si ca avand in vedere gravitatea situatiei cantitatea de lacrimogene folosita a fost minima. Nici acum nu aplec urechea la ce a spus Rudolph Giuliani, dar nu pot sa nu constat ca daca zice contrar interesului presedintelui vostru, automat devine Rudy. Daca ar fi zis impotriva lui Dragnea ar fi fost numit, unul din cei mai mari juristi americani, seful biroului de avocatura al presedintelui americii, mare om politic, ex primar si multe altele. Acu' daca tot scosesi la iveala spusele celor doi despre protocoale - pai mai credibil e "Rudy" decat avocatelul de la Cluj sau de unde o fi. In ce priveste protocoalele sunt naspa, ca sa te plagiez H-ule, din multe puncte de vedere.
In rest, asa cum va place voua, sus cu placutele.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


cron