Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Feb 15, 2020 11:09 am

Raport pesticide 2019: Aproape jumătate din probele de tomate din cadrul programului ”Tomate românești” au conținut reziduuri de pesticide
https://lantulalimentar.ro/raport-pesti ... tivata-cu/


Și-o să vină prostu'satului să ne iexplice cum ne uotrăvesc străinii :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Feb 21, 2020 11:38 am

Ce făcuși băi chirilă, o luași.pe urma lu' cumpănașu!? Așa cum spuneam, vă veți trezi la realitate când vi se va intampla ceva nasol din ce avertizam noi ăștia de le ziceți voi comunisti, asistați, ciumă rosie și nu mai știu cum. Lu' Cumpanașu i se întâmplă și continuă să i se întâmple, dar tu ce pățiși!? Cam nasol măi chirilă măi! Atenție! voi ati născut un monstru. La monstru ăsta nu merge cu discuții și alte d-astea. La el merge cu asmuțitu. Aia sunt buni iar ceilalți sunt răi. Cine zice ceva nașpa de aia buni dracu i a luat, sunt din aia răi. Adică sunt ciuma rosie. In concluzie ai tai te vor mânca de viu. Lângă ceilalți nu mai ai cum să fi. Prea le ai zis in toate felurile. Nici macar nu ai avut intenția de a asculta ce spun darămite să cauți sa înțelegi.
Dar nu e ceva nou sub soare. Fix așa se intampla imediat după război. Imediat ce erai categorisit drept chiabur sau moșier apăreau multi, mai înceți la minte care făceau spume la gura si li se injectau ochii de ura împotriva ta desi habar nu aveau cine erai si ce făcusei.Erai chiabur, că așa li Se spusese și asta le era suficient. Se constituiau in tribunale populare si te înfierau cu avânt proletar asa cum infierează ăștia acum cu avânt rezistent. Ambii cică luptau împotriva corupției și a hotiei. Cand si au dat ei seama ce făcuseră era deja prea târziu. Comunismul se instalase cu ajutorul lor la putere si se intinsese ca o pecingine peste tot in societate. Nu mai putea fi dat jos. Toate încercările '56 '68, etc au eșuat. Dar nu dispera, viata merge inainte. Bunul Dumnezeu ne rabdă pe toți! Numai să nu L superi prea rau, să te dai cu satana.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Feb 25, 2020 10:47 am

O duduie ne spune ca euro creste din cauza ca leul scade nu din cauza situatiei politice. Pai bine bre, eu credeam ca aveti simtul umorului nu ca va schimonoșeați politic cand radeati de veorica. Vad ca sa dus naibi simtul umorului. De ce spune duduia respectiva nu rade nimeni.
Ne mai zice cotroceniul ca psd ul a generat criza politica prin sesizarea ccr ului cu privire la neconstituionalitatea numiri lui sica premier. Serios!?
Firea isi retrage proiectul oxigen din motive electorale, parerea mea. In timpul asta turnatorul petrov bate campii pe la televiziuni. Cica ar candida la primaria capitalei. Succesuri!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Mie Feb 26, 2020 12:17 pm

Cate mii de cazuri de Coronavirus sunt in Romania? Cate mii de decese?
Aud aici pe insula ca in magazine este mai pustiu decat pe vremea Regretatului... Ce se intampla, de fapt, acolo? Primesc eu mesaje gresite? Ma lamureste cineva, va rog?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Feb 26, 2020 12:44 pm

A boicotat toate numirile de miniștrii din guvernele psd. A boicotat numirea ambasadorilor in posturi vacante. A sesizat CCR ul pt toate legile trecute prin parlament desi era evident ca erau constitutionale. A amânat promulgarile acestora până în ultima zi in care trebuia sa promulge. Acum ne sugerează că e de rau sa boicorezi asa cum a făcut psd ul.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Feb 26, 2020 12:51 pm

demential scrie:Cate mii de cazuri de Coronavirus sunt in Romania? Cate mii de decese?
Aud aici pe insula ca in magazine este mai pustiu decat pe vremea Regretatului... Ce se intampla, de fapt, acolo? Primesc eu mesaje gresite? Ma lamureste cineva, va rog?


Ultimele informații transmise de autoritățile responsabile:
Până în acest moment nu există nici un cetățean român pentru care să fi fost confirmată infectarea cu virusul COVID – 19.
În acest moment, 26 de persoane se află în carantină, iar 2.077 de persoane sunt monitorizate la domiciliu. Totodată, sunt în analiză la Institutul Matei Balș 32 de probe prelevate de la persoane care provin din zonele vizitate de cetățeanul italian depistat pozitiv de autoritățile italiene.
În ultimele 24 de ore au fost efectuate 137 de apeluri la numărul unic pentru apeluri de urgență 112 (cele mai multe pe București – 44) cu privire la Coronavirus.
De asemenea, în cursul zilei de marți, 25 februarie au fost înregistrate doua dosare penale privind infracţiunea de „zădărnicirea combaterii bolilor”, în cele două cauze fiind cercetate 4 persoane
.


Isteria cu golitul magazinelor ține de genă :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde Tabby » Mie Feb 26, 2020 12:56 pm

demential scrie:Cate mii de cazuri de Coronavirus sunt in Romania? ....
Ce se intampla, de fapt, acolo? Primesc eu mesaje gresite?


Exact aceeași întrebare mi-a pus-o fiica mea dimineață , ea care este in mijlocul acestei nebunii, in HK !
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5675 times
Been thanked: 4603 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Feb 26, 2020 1:43 pm

Tabby scrie:Exact aceeași întrebare mi-a pus-o fiica mea dimineață , ea care este in mijlocul acestei nebunii, in HK !


Tabby, acum două săptămâni priveam la televizor cum in China sunt luate cu asalt magazinele alimentare. Când se zvonește că vine taifunul prin america se reped americanii si golesc magazinele. E un comportament generat de instinctul de conservare, mai ales cand nu exista incredere in guvernanti. Ieri, cănd am văzut coada din supermarket am renuntat sa iau apă asa ca acu' beau de la robinet. O să mă duc in schimb să mi mai cumpăr un televizor de rezervă in caz ca se defectează cel pe care l am.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Mie Feb 26, 2020 2:42 pm

Deci sunteti BINE TOTI, da?
E doar panica si paranoia, la unii. Corect?
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Feb 26, 2020 2:50 pm

Acest popor atât de primitor, prietenos, ospitalier, îți dau haina dă pă mine........

Scene incredibile în București: fanii Rapidului ar fi dat jos din metrou un tânăr asiatic, după ce l-au scuipat și bruscat
https://www.digisport.ro/special/scene- ... cat-802790
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Feb 26, 2020 3:37 pm

M-a băgat în ceață cu discursul după csat. Cică, să mă informez de la surse oficiale credibile. Bai nene eu ce dracu fac acum ca nu stiu care sunt alea oficiale credibile si oficiale ne credibile!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Feb 27, 2020 8:33 am

Înțeleg că aseară Latrina3 a mai făcut o fază abjectă: a dat numele persoanei infectate, imagini cu el, imagini cu casa lui. :thumbdown:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Feb 27, 2020 8:40 am

teo scrie:Înțeleg că aseară Latrina3 a mai făcut o fază abjectă: a dat numele persoanei infectate, imagini cu el, imagini cu casa lui. :thumbdown:

Da, a fost faza tare, pe digi se chinuia Arahat sa nu divulge numele si alte detalii ale persoanei in cauza, iar pe latrina, tocmai primarul din localitatea de unde este contaminatul a dat toate detaliile, despre tot neamul.
Român adevarat
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Feb 27, 2020 11:42 am

Ce facusi bre, il pusesi pe câțu prim ministru ? Pai asta nu a fost confirmat de comisii nici macar ca ministru cum poate coagula o majoritate !? .....sau nu intelesesi de ce a declarat ca neconstitutionala de CCR numirea lui orban? In orice caz, numirea e pe placul meu si imi doresc ca la viitoarele alegeri anticipate sau ne anticipate, cum or fi ele sa iasa tot astia dă dreapta. In momentul asta poporul e in stare de lesin si ce faci cand o persoana lesina!? Ii dai o pereche de palme. Cine e in stare sa faca asta? Astia dă dreapta. :D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Feb 27, 2020 5:05 pm

Ce-o să vedeți diseară la latrine
(sursa originală: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 8560407579 )

3.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 41 vizitatori


cron