Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Apr 25, 2018 1:37 pm

teo scrie:
nu esti deloc original. plm, aveam pretentii de la un absolvent de baneasa :?


:lol: :lol: :lol: Iar o dam Teo pa politica? Ce te supara asa!? Eu nu zisei decat ca Viorica se imbraca naspa. Voi venirati cu Dragnea, Dragnea, Dragnea. Continuai pe linia impusa de voi si spusei ca pb-il din "sufragerie" are hainele ca acolo au fost folositi mai multi "morti"
Acu' lasand gluma la o parte eu ti-am spus ca judec doar fapte nu vorbe. Nu sunt inghititor de sloganuri. In democratia cea mai democratie dintre democratii era cat pe ce sa fie demis presedintele democratiei pt simplul fapt ca mintii. A mintit intr-o chestie importanta cum ar fi subminarea democratiei!? Nuuuuuu. O chestie banala, daca i-a dat, sau nu Monicai. Ba, si pt asta cat pe ce sa-l scuipe democratia afara La noi se minte pe fata, in declaratii de presa si in chestii majore; ba ca nu m-am intalnit cu infractorii, ba ca nu exista protocoale, ba ca...., ba ca...... Si nu minte un Presedinte ales, ci o fatuca numita. Cu toate astea nu se intampla nimic. Fugim ca narozii dupa Dragnea, Dragnea, Dragnea si sa-i dam in cap ciumei rosii pe unde o prindem. Astea sunt lucruri evidente, Teo, nu interpretare gresita, sau ne intelegere a sensurilor unor lucruri. Dar ca sa vezi asa lucrurile trebuie sa nu fi inregimentat si sa stai cu ochii deschisi.


Despre Olguta nu inteleg ce aveti cu ea!?..... ca e dama buna, vorba lui Caragiale
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Apr 25, 2018 1:47 pm

damblagiu scrie:
La noi se minte pe fata in chestii majore; ba ca nu m-am intalnit cu infractorii, ba ca nu exista protocoale, ba ca...., ba ca...... Cu toate astea nu se intampla nimic. Fugim ca narozii dupa Dragnea, Dragnea, Dragnea si sa-i dam in cap ciumei rosii pe unde o prindem. Astea sunt lucruri evidente, Teo, nu interpretare gresita, sau ne intelegere a sensurilor unor lucruri. Dar ca sa vezi asa lucrurile trebuie sa nu fi inregimentat si sa stai cu ochii deschisi.


de teme pe care să le punctați știam că v-a dat, dar de un număr minim de cuvinte nu știam :lol: :lol: :lol:
bro, textele despre întâlniri și protocoale le dai la babe și la moșii care-s setați pe latrina3 și răitaru, nu mie care nu pun botu' la vrăjeli d'ăstea :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Apr 25, 2018 1:58 pm

teo scrie:de teme pe care să le punctați știam că v-a dat, :


Mai ai lista asta, Teo? Noua, astora batrani, nu ne-au dat-o pe email ca nu stim noi sa umblam pe calculator. Ne-au dat-o pe foaie de caiet dictando si nu stiu unde dracu am pus-o. Imi e tarseala sa ma duc sa le cer alta ca imi e ca-mi taie din pensie.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Apr 25, 2018 2:03 pm

teo scrie:
bro, textele despre întâlniri și protocoale le dai la babe și la moșii care-s setați pe latrina3 și răitaru, nu mie care nu pun botu' la vrăjeli d'ăstea :mrgreen:


Nu stiu ce zic aia la latrina ta si nu stiu cine e raitaru ala mai Teo. Eu aud ca se jura ca nu fura(nu exista protocoale secrete), iar dupa cateva zile, o prinde dom presedinte cu rata-n gura(cere sa fie desecretizate protocoalele care nu existau).
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Apr 25, 2018 6:45 pm

acum o lună,un conlocuitor cu puradelu', sar gardul de la aeroport cu gândul să fure un avion și să fugă în jermania :lol:
până să ajungă la avion s-au gândit să fure ceva dintr-o mașină de pompieri a aeroportului, moment în care au fost săltați de polițiștii de la transporturi alertați de către angajații aeroportului(nu e prea clar dacă alerta au dat-o cei de la supraveghere sau alți angajați; de asemenea nu e prea clar dacă au funcționat senzorii de mișcare de la gard)
bun, ăstea au fost faptele.
urmează circul :mrgreen:
pesediștii sunt vai fecesebeul lor în sibiu, atât în CL cât și în CJ, dar ei visează mereu că sunt pe cai mari.
așa că au pus prefectul, o veorica doi, fostă secretară de primărie dintr-o comună, să facă circ.
cum agerpresul e la pesede au comandat o știre cât mai nasoală ca să poată cere demisia presedintelui CJ: gard lipsă, avioane nato, furtul nu era din mașină ci chiar mașina, președinți etcetcetc
ca să pară credibilă știrea citează o sursă. anonimă. :mrgreen:
Ultima oară modificat de teo pe Mie Apr 25, 2018 7:27 pm, modificat 1 dată în total.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde gabriel » Mie Apr 25, 2018 6:56 pm

teo scrie: plm, aveam pretentii de la un absolvent de baneasa :?

vezi ca el e absolvent de otopeni, nu de baneasa :wtf:
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde gabriel » Mie Apr 25, 2018 7:36 pm

gabriel scrie:
teo scrie: plm, aveam pretentii de la un absolvent de baneasa :?

vezi ca el e absolvent de otopeni, nu de baneasa :wtf:

de fapt ai dreptate nu se incadreaza la Otopeni ca nu are ochii albastri, e militian de Baneasa
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde gabriel » Joi Apr 26, 2018 5:06 pm

NESIMȚIRE ŞI TUPEU LA DRDP BUCUREŞTI CU ACORDUL CONDUCERII CNAIR ŞI MT!!!

Pentru că la Ministerul Transporturilor avem un păcălici, NU un ministru, pentru că la CNAIR, dacă faci parte din FamiGlie ți se iartă ORICE şi poți face ORICE, pentru că Mafia de la Giurgiu e mai prezentă la DRDP Bucureşti mai mult ca oricând, fiind solid reprezentată de nişte ZEROURI uriaşe profesionale şi pentru că Marean Mina, adevăratul "Don" al DRDP Bucureşti face o paranghelie cu băutură fină şi berbeci la proțap, "jmekerii" din conducerea DRDP Bucureşti şi-au luat nişte "delegații" în oraşul lor natal, cu ocazia zilelor oraşului pentru a prezenta omagiile capilor "Famigliei dă Giurgiu", brațul "înarmat" al "Camorrei dă Dunăre pă ştil vechi, antic şi acceptat"...
Astfel, în frunte cu Dinu Daniel Augustin soțul doamnei deputat PSD şi pur întâmplător şi frustrant director regional, au plecat spre Giurgiu şi Mihai Hulduban "Văruiesc Apartamente de Jmekeri ca Mine" - director adjunct exploatare, dar şi Daniela Cristea directoarea economică care şi-a angajat şi ea de curând fetița la mămica sau "celebrul" Adi Constantin Moraru Iorga, soțul fostei procuroare DNA care se ocupa cu protecția la CNADNR şi ditamai şef de departament juridic înscăunat de cuplul Neaga - Mina!
Pe lângă acest veritabil "kare dă aşi, să moară Cipilan", au mai atârnat la berbecuțul la grătar şi băutura fină a lui Marean "Don" Mina şi Marian Peticilă, peticitul care a recepționat, printre alții, celebrul tronson prăbuşit din Autostrada Orăştie - Sibiu lot 3 şi care spunea bâlbâindu-se în 2015 că el ştie că se fură, dar nu se bagă el în treburile altora, cel care acum e Şef Departament Mentenanță sau Gheorghe Druică - Şef Departament Investiții...
Să vă stea berbecul în gât la cum arată drumul spre Vama Giurgiu NESIMȚIȚILOR, că vă bateți joc de oameni deşi aveți salarii URIAŞE!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar utilizator
gabriel
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 1403
Membru din: Joi Ian 23, 2014 11:10 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9813 times
Been thanked: 4268 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Apr 26, 2018 5:15 pm

gabriel scrie:NESIMȚIRE ŞI TUPEU LA DRDP BUCUREŞTI CU ACORDUL CONDUCERII CNAIR ŞI MT!!! vă bateți joc de oameni deşi aveți salarii URIAŞE!

Nu știu de ce, dar am un 'filing' că le va merge la fel de bine merci în continuare..
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Mai 01, 2018 9:06 am

excelent petreanu :lol: :lol: :lol:

Sincer, îmi era dor de Bulă, despre care nu mai știam nimic, dar chiar nu m-așteptam să se reîncarneze cumva, direct în Palatul Victoria, ca să citească “bună ziua, stimați colegi” de pe foaie la începutul ședinței de guvern.
https://www.petreanu.ro/cheama-sora-bula/
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mai 07, 2018 3:58 pm

Distracție maximă. Când ești prost si mai ești și mândru de asta meriti sa traiesti mult pt ca, altfel, lumea va fi mai tristă.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde mischaela » Lun Mai 07, 2018 4:39 pm

... si eu duminica, ca omul in carrefour ...
bagasem de toate in cosul ala, muncisem la el, cand ... hop ...nu-i langa mine. Casc ochii si il vad cum se indeparteaza rapid alaturi de un nene cam in jur de 60. Genul ala, bunic care se tine bine.
Alerg dupa el, ii spun zambind ... ati incurcat cosul ... s-a oprit, s-a uitat tamp la mine, si a plecat.

Bai frate, cat de doghitoc poti sa fii? Ti-am zis zambind ... si tu nici macar o scuza de forma, un zamber ceva ... na, doamna, sunt uituc ... bla bla.

genul ala de babalac care vine cu nepotul in parc si crede ca toti ceilalti il lasa fara aer ...

bleah.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Mai 07, 2018 5:36 pm

mischaela scrie:... si eu duminica, ca omul in carrefour ...
un nene cam in jur de 60. Genul ala, bunic care se tine bine.....


:lol: :lol: :lol:
Ai dracu bosorogi, i-a uitat dumnezeu pe pamant. Umbla ca nebunii, dimineata, prin mijloacele de transport in comun, cand tot omul se duce la serviciu, de nu mai ai loc de ei. Se baga ca chilotii in cur in politica tipand pe la geamurile lu dom presedinte. Se bat pe tigai la cine stie ce promotie de sa-si sparga capetele. Acu' mai fura si cosurile oamenilor prin supermarketuri. Cine stie ce urmarea el!? Unde mai pui ca au si pensii nesimtite, platite de noi astea care muncim.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde claz » Lun Mai 07, 2018 6:33 pm

mischaela scrie:... si eu duminica, ca omul in carrefour ...
(...)
Bai frate, cat de doghitoc poti sa fii? Ti-am zis zambind ... si tu nici macar o scuza de forma, un zamber ceva ... na, doamna, sunt uituc ... bla bla.

genul ala de babalac care vine cu nepotul in parc si crede ca toti ceilalti il lasa fara aer ...

bleah.

Nu cumva era unu' chel, ghebos si clipea des din ochiu' stang? Ala e Damblagiu. Dar atentie, numele sau real nu e Dan Blagiu (asa cum a dezinformat cineva pe forum) ci Dan Gerosu. Pe viitor evitati contactul vizual. Procedati la fel cu orice alt babalac! Toti e dangerosi!
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Mai 08, 2018 3:48 pm

Înalta Curte de Casație și Justiție a anulat săptămâna trecută dispozițiile Normei nr. 9/2015 emise de Autoritatea de Supraveghere Financiară care impunea un capital social de minim 150.000 lei drept condiție obligatorie pentru autorizarea brokerilor de asigurări/reasigurări.
https://economie.hotnews.ro/stiri-pensi ... gurare.htm


s-a făcut dreptate dar prea târziu :cry:
norma asta a distrus afaceri mici, locale, mult mai apropiate de client și de nevoile lui. norma asta a fost doar începutul, au urmat alte câteva norme concepute special să scoată de pe piață jucătorii mici. din nefericire au reușit. :cry:
eu am fost sancționat pe norma asta. motivul a fost halucinant și lipsit de logică.
atât de lipsit de logică încât toată lumea din piață mi-a spus atunci să contest în instanță fiindcă voi câștiga. am renunțat fiindcă eram prea scârbit, nu mai aveam răbdare, putere și deja pierdusem destui bani, nu mai aveam chef de asta. uite că cei de la best au avut răbdare și-au reușit. bravo lor!


Este relevant de subliniat că Înalta Curte, admițând recursul și desființând hotărârea primei instanțe, a decis desființarea unei măsuri emise de autoritatea de reglementare în domeniul asigurărilor impuse jucătorilor din piață fără a fi temeinic fundamentată.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori