Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Mar 29, 2017 12:58 pm

momentul ala in care iti vine sa-l trimiti in p@#$% ma-sii! :evil:

Ministrul Agriculturii, Petre Daea: "Aduc carne pe masa romanilor si iata cum mi-am facut datoria pentru tara"
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21 ... ?nomobile=
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 29, 2017 2:58 pm

Grupul de Investigatii Politice

Pe vremea când Elena Udrea era la putere și fura, intelectualii băsiști o pupau în fund. După tipicul ceaușist, Cărtărescu, Mihăieș, Baconschi, Patapievici, Tismăneanu, Paleologu și ceilalți, nu s-au mulțumit să-l proslăvească doar pe Băsescu, ci au pupat-o în fund și pe aleasa sa. Pentru că acum intelectualii băsiști se ascund ca niște gândaci, GIP reamintește câteva dintre cele mai nerușinate omagii.
Mircea Cărtărescu, 4 octombrie 2010, B1 Tv: „Mie îmi place de Udrea. Mie mi se pare că multe din lucrurile pe care le-a făcut le-a făcut corect, le-a făcut bine și cu scăderile ei omenești, este un bun ministru”.
Mircea Mihăieș, 2005, România literară, nr. 28: „Am devenit instantaneu un fan al Elenei Udrea. În loc să admită că doamna cu pricina posedă o capacitate de seducţie ieşită din comun (drept dovadă, roiul de români şi americani ce-i dădeau târcoale la recepţia de 4 iulie de la Ambasada S.U.A.), reporterii au căutat s-o discrediteze”.
Teodor Baconschi, 21 noiembrie 2010, alegerile PDL – București: „Eu, Elena, sunt foarte bucuros să lucrez cu tine. Trebuie să faci eforturi monumentale ca să nu cazi sub farmecul tău. Ești inteligentă, ești frumoasa, ești tenace, ai anduranță la mediul general dezgustător al politicii românești și nu te deranjează vecinătatea oamenilor de valoare, ceea ce înseamnă că vei putea face cu oricine echipe de valoare și PDL are probabil nevoie de acest lucru”.
Horia-Roman Patapievici, 3 septembrie 2009, Evenimentul zilei: „Cu o insistenţă neruşinată, de care ar trebui să se ruşineze bărbaţii şi să se indigneze femeile, corpul doamnei Udrea este filmat în gros-plan astfel încât pântecul, coapsele, sânii, degetele de la picioare să iasă, în mod sexual, în evidenţă. Iar acest lucru se întâmplă nu o dată, ci de mii de ori; şi nu într-o singură zi, ci zi de zi; şi nu oricând, ci ori de câte ori vine vorba de ea, pe jumătate de ecran, în timp ce pe cealaltă jumătate are loc înfierarea. Cine nu vede asta, deja se situează într-un alt teritoriu moral”.
Vladimir Tismăneanu, 28 octombrie 2009, la el pe blog: „A pune semnul egalității între Elena Lupescu, Elena Ceaușescu si Elena Udrea (pe care Traian Băsescu ar pregăti-o pentru postul de premier) mi se pare că ne aduce în zona suprarealismului. A face dintr-o personalitate feminină contemporană simbolul Răului absolut, a o proiecta deliberat hiperbolic drept întruchiparea supremă a viciului politic, ține, mi-e teamă, de o misoginie subliminală, de un univers obscur și alunecos populat de fobii inavuabile”.
Teodor Paleologu, 11 iunie 2009, Sulina, pe plajă: Ministrul Culturii Teodor Paleologu și ministrul Turismului Elena Udrea s-au fotografiat împreună, pe cheiul portului Sulina. În timp ce se plimbau desculți pe plajă și făceau fotografii, Paleologu a spus că PSD-ul „nu are miniştri aşa frumoşi”.



Ce fac basistii acum? Si Udrea avea priza la o parte a maselor populare care lesinau de furie daca spuneai ceva de rau de Udrea a lor. Ce or face oamenii aia acum?! Le-o fi rusine? Cum mai ridica ei ochii din pamant cand se intalnesc cu vecinul caruia ii spunea cat de minunata e Udrea ca ministru si ce noroc pe capul nostru ca ne-a dat-o Dumnezeu. Baaaaaaa! daca nu aveti vreun interes ascuns nu mai muriti asa pt astea, oricare ar fi ei! Amintiti-va de vorbele lui Brancusi si aratatii ca, cel putin in zilele de azi s-a inselat. Faceti-l mandru de voi pe acolo pe unde o fi. Pana acum l-ati orbit cu lumina voastra. Hai bafta
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Mie Mar 29, 2017 8:23 pm

Aseara ii tremura glasul, nu mai avea tupeul obisnuit.
Iar fitile, amenințări cu dezvaluiri, santaj pe fața. Disperare. Jalnic cine a ajuns sa ne conduca.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31077 times
Been thanked: 28919 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Mar 30, 2017 5:20 am

damblagiu scrie:Ce fac basistii acum?

Apara justitia. Case closed :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Mar 30, 2017 7:29 am

teo scrie:
damblagiu scrie:Ce fac basistii acum?

Apara justitia. Case closed :mrgreen:

Ca și protectorul ei.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Mar 31, 2017 3:27 pm

mostră de gândire pesedistă

”Cuplurile de acelasi sex nu au dreptul sa se tina de mana pe strada / Imi incalca libertatea
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21 ... rtatea.htm
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Apr 03, 2017 6:06 pm

Pana anul trecut o gura de rai. Azi, incepe sa fie o groapa de gunoi.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Apr 03, 2017 9:45 pm

Nuți Udrea condamnată asigură inconsistența noțiunii de justiție băsistă. Contra factum non est argumentum. Să fie primit. Dar, conspiraționismul antenist va mai naște o crampă intelectuală.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Apr 05, 2017 6:39 am

Poluare accidentală gravă în Apuseni, la iazul de decantare de la Valea Şesei. Sterilul toxic a ajuns în râul Arieş
http://adevarul.ro/locale/alba-iulia/poluare-accidentala-grava-apuseni-iazul-decantare-valea-Sesii-sterilul-toxic-ajuns-raul-aries-1_58e287a95ab6550cb8ee58e9/index.html


Ocazie cu care ne aducem aminte de cei care o ardeau cu grație, stil 'telectual și hipserismo-ecologist cu ”Salvăm Roșia Montană”.
Atât de bine au salvat-o încât 90% din populația de acolo a plecat.
Da a dat bine la imagine să te prefaci interesat de tot felul de kkturi, mai puțin de viața oamenilor!
În tot acest timp, nu departe de Roșia, se exploatează cu cianuri. Dar asta e deja banalitate, nu mai e destul de culeanu!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Apr 06, 2017 10:49 am

A patra cladire spoita cu var pe Calea Victoriei....... Plus iepurasi si flori de plastic
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21 ... lastic.htm


Țața Firea nu se lasă până nu pune și carpeta cu ”Răpirea din serai”.... :evil:
Și nicio reacție din partea ministerului Culturii. Ei nu văd, nu aud, nu știu sau o dau pe aia cu ”Nu putem face nimic!”.
Bine că fac umbră!
Grrrrr....
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Apr 06, 2017 12:30 pm

#1000€/luna. Putin, foarte putin! Nici cu Base nu-mi e rusine. Imi dau lacrimile de atata suferinta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Apr 07, 2017 5:45 am

Atât! :lol:

Gheorghe Funar: „Isus era blond, cu ochii albaştri. Fiul Domnului era de-al nostru, a vorbit limba strămoşilor noştri“

http://adevarul.ro/locale/cluj-napoca/g ... index.html
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Joi Apr 13, 2017 10:02 am

asta cu "impozitul pe gospodarie" - "35.000 de consultanti fiscali" - "ca-n america"...e o petarda aruncata sa faca fum si sa ne ocupe timpul. in spatele fumului se pregateste altceva
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Apr 13, 2017 1:03 pm

Azi am salvat un ied de la sacrificare. Am ramas tot pe miel, asa ca am ales unul mai maricel. Are 14kg taiat. Hai sa pastem fericiti!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Apr 13, 2017 2:11 pm

teo scrie:...e o petarda aruncata sa faca fum si sa ne ocupe timpul.


Bai, cata dreptate ai! Vor sa mascheze dezvaluirile lui Andronic, confirmate si de altii, despre fraudarea alegeliror. Astea au umblat cu vii nu ca Dragnea cu mortii. Eu cred ca d'asta arunca PSD-ul fumigene. De fapt eu cred ca tot ce vor intreprinde sunt fumigene mai putin daca vor trece in opozitie si-l vor lasa pe dom presedinte cu partidul lui la putere. Ar trebui sa se cam grabeasca pana nu subcomba partidul prezidential. Si presedinta partidului plange de mila acestuia ori de cate ori deschide gura sa vorbeasca.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 139 vizitatori


cron