Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Mar 18, 2019 10:12 am

Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Lun Mar 18, 2019 1:12 pm

Am crezut ca Orban din Ungaria...
Husarii nu sunt in secuime?!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28914 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Mar 18, 2019 8:11 pm

Aia erau husari mai noi cu 170 de ani fata de cei invocati in penibilul discurs ... Armura pozata de mine este una dintre cele doua expuse in holul fostului cazino al ofiterilor din ansamblul de fortificatii Modlin (https://en.wikipedia.org/wiki/Modlin_Fortress)
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Mar 26, 2019 2:24 pm

Daca nu ar fi gav ar fi de ras. Madam tarcea, dupa ce a bramburit activitatea ICCJ de cand e presedinta, de numai dracu mai dezleaga itele incurcate, viseaza si se apuca sa ne povesteasca ce a visat. Nu ne-a lamurit daca era cosmar, vis erotic, sau ce fel de vis era. Asa cum Catalina avea vise cu Zburatorul, dansa avea cu Reformatorul. Reformatorul. cica se transforma, de nu a mai inteles nimeni nimic din visul doamnei, desi ascultam povestirea cu sufletul la gura. Ne-a lasat fara finalizare. Ma rog, bine ca dansa l-a inteles. Ce e mai rau e ca cere de la curtea europeana de justitie sa-i comunice daca e obligatoriu sa respecte hotararile CCR. Ca aceasta Catalina a justitiei romanesti ne povesteste vise si ca trimite scrisori aberante e de inteles. Ce nu e de inteles e ca Ministrul Justitiei trimite la UE "spre avizare" continutul viitoarelor OUGuri. Ce dracu, in tara asta nimeni nu mai are coloana vertebrala!? Doamna Viorica incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Mar 26, 2019 11:01 pm

damblagiu scrie:Madam tarcea Nu ne-a lamurit daca era cosmar, vis erotic, sau ce fel de vis era.

Poate chiar asta era, un cosmar erotic :silent:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12769 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Mar 27, 2019 8:31 am

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MxuODBQsOFo[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=MxuODBQsOFo

Sa mai comentez ce spune Catalina p' acolo!? E de prisos. Cine vrea sa vada, vede, cine nu vrea sa vada nu vede nici daca-i pui scobitori la ochii. Daca mai pui si declaratia lui Pruna cum ca, drepturile omului sunt un lux cam asta e. Astia sunt oamenii pro europeni pt care ies in strada alti pro ieuropeni. Unii, chiar in geaca rosie.
Nici ceausescu nu spunea asemenea aberatii. O dadea si o invartea cum ca, la noi se respecta mai mult drepturile omului decat la ei, bla,bla,bla!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Apr 08, 2019 5:22 pm

V a mai scris președintele vostru o carte și vă invită să o achiziționați.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Apr 08, 2019 9:31 pm

Presupun că nu ai gătat-o pe aia ce ți-am dat-o la întîlneală ... :idea:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Apr 09, 2019 9:25 am

HHR scrie:Presupun că nu ai gătat-o pe aia ce ți-am dat-o la întîlneală ... :idea:
Nu am gătat o HHeRe. Citisem câteva rânduri din ea la un prieten de al meu rezistent până la idioțenie. M am bucurat de cadoul de la tine, mai ales că nu mă înduram să i bag bani în buzunar editurii, implicit autorului. O carte dă râs, sau cum ar spune filozoful, o carte comică. Nu intelesei însă vorbele autorului de pe coperta posterioară, te fac să ți fie rușine să scoți buletinul în aeroporturile lumii. Păi, bre nea autorul! Mie nu mi fu rușine neam să scot buletinul, respectiv pașaportul si nici sa spun prin viu grai că sunt român. Oi fi eu mai nesimțit, sau mata măi complexat?! Sau poate, prin vorbele astea încerci să induci în mintile mai firave că trebuie să aibă rușinea respectivă datorită veorici. Am gătat doar 1/3 (o treime pt cei ca veorica) din carte. Până la final sper să mi lămuresc dilema. Dacă nu, căutăm în dileme, noi sau vechi, că nu mai stiu în care scriu filozofii. În rest, o carte dă râs. Merci H-ule.

Trimis folosind Tapatalk
L.E. Întrebare pentru cei mai pricepuți în ale tapatalkului; de ce nu mi mai permite să dau like postărilor? Tks.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Mie Apr 10, 2019 12:45 pm

damblagiu scrie:În rest, o carte dă râs.

Bien sur. Datorită personajelor, evident.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Apr 16, 2019 1:57 pm

Cică, atunci când realizezi că ești prost începi să nu mai fii, zice o vorbă din popor. Mai mult! Așa cum uneori prostii sunt filozofi si filozofii pot fi uneori prosti. Mai nasol e când ii lasă pe simpatizanți cu dileme.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Apr 16, 2019 2:21 pm

Ce vorbești băi!? Vin evenimentele ca valurile, unul după altul de nu te lăsa nici să respiri.....dă râs. Ieși prezidentul să dea niste premii pe la nu stiu ce medici si se apucă să ne spună iar cât de nenorocit e PSD ul si ce nenorociri face el. Nu am auzit discursul de la început să l aud dacă intreabă guvernul, mai aveti bani de pensii si salarii!?
Dar poate e mai bine. Iar mă făcea să bâcâie inima 'n mine si stăteam încordat până la sfârșitul anului.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Apr 16, 2019 2:46 pm

Se duse Cuc pă șantier conform versurilor, dimineața cântă cucu, eu mă duc la lucru! Luă cu el o întreagă echipă, iar în echipă aia era si o directoare de la nu stiu ce instituție. Se apucă d na directoare să vorbească despre stadiul lucrărilor autostrăzii nu stiu care. Băi, în prima propoziție slobozită pă gură făcu un ditamai dezacordul. Nu se poate așa ceva! Fir ați ai dracu cu guvernarea voastră! Mă duc la cârciumă să mă întâlnesc cu prietenii rezistenți. Le povestesc întâmplarea că poate nu au auzit o. Să aibă și ei elemente pt a discuta politică

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Apr 20, 2019 12:08 pm

. Vă vorbește Rareș Bogdan. A enumerat niste localități, nu stiu de ce. A uitat să menționeze si Baicoi.
Cică, aia care au votat cu psd trebuiesc ajutați de votantii pdl să înțeleagă. Adică aia sunt mai prosti. . Ce au ajuns ăștia să faca din PNL!?
Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde claz » Sâm Apr 20, 2019 4:21 pm

damblagiu scrie:. Vă vorbește Rareș Bogdan. A enumerat niste localități, nu stiu de ce. A uitat să menționeze si Baicoi.
(...)

Te simti nesalutat, Baitovarase?
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori