Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iul 30, 2019 9:28 am

iuliangrecu scrie:"Prima delimitare publică de controversatul Alexandru Cumpănașu"

intelegi ce vreau sa spun, da?



Da, inteleg foarte bine. Se delimitează toti aia care beneficiază de avantaje enorme pe care le pot pierde atunci când vor iesi la iveală în spațiul public. De credulii imbroboditi de cei amintiți mai sus ce dracu sa spun!? Au fost în stare să o huiduie pe Simona Halep pt ca le a atras atenția că pe terenul de tenis nu se strigă ca pe cel de fotbal, muie psd.
Sa ti completez lista cu cei ce se vor delimita?
Vad ca #rezistentii ăștia s au aruncat si asupra lui Cumpanasu doar ca le critica idolii. Ce sa spui despre astfel de persoane pe care nici uciderea unui copil nu i face sa gândească. Ma refer la rezistenții credulii nu la cei ce si simt privilegiile enorme in pericol.
In rest, ai dreptate, muie psd! Asta e salvarea tarii

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Iul 30, 2019 9:54 am

cumpanasu=sobolan! care idoli, tu?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iul 30, 2019 9:55 am

iuliangrecu scrie:cumpanasu=sobolan! care idoli, tu?
Bine. Ai dreptate.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Iul 30, 2019 10:01 am

De colecție! :mrgreen:

Pe net scrie fiecare ce i trece prin cap.
Celentano, La Oaie, 2019
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iul 30, 2019 3:37 pm

Acum ceva vreme spuneam că johannis si barna, candidații ce se vor confrunta in turul doi, se bat pe același electorat, #rezistentii. Barna are câștig de cauză în momentul ăsta, iar la confruntarea electorală johannis e f vulnerabil în fața lui barna. Din motivele astea johannis va încerca să câștige din electoratul PSD. Azi a demarat asta. Mai "timid" ce i drept, dar a început. După părerea mea nu va avea câștig de cauză cu atât mai mult cu cât orice încercare de a câștiga din electoratul PSD va duce la pierderea electoratului #rezist. Vedem ce va fi.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mar Iul 30, 2019 3:59 pm

Îmi place să-i văd cum încearcă să-ngroape subiectul cu discuții sterile gen Ficus vs Barna.
Nu trebuie lăsați!

Urmăriți cum în 20 de minute poliția din Ohio reușește să identifice casa în care se afla o femeie răpită și să o salveze.
Ascultați cât de profi acționează dispecerul de la 911.



#numaițineliniaocupată
Statul Român = o rușine!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mar Iul 30, 2019 4:57 pm

Mare dreptate are omul aici, Cumpanasu https://www.podul.ro/articol/complicita ... -6506.html Te-au lasat prietenii!? Eu si ca mine multi altii suntem de partea ta si daca avem cu ce ajuta o vom face. Asta nu pentru scimbarea dumnevoastra de pozitie ci datorita Alexandrei si suferintei familiei. Asa suntem noi cei de pe meleagurile astea, sindromul mioritei. Tot pe meleagurile astea umbla vorba din mosi stramosi, lasa ca Dumnezeu vede si nu bate cu batu.
In mine ai un sustinator
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Iul 30, 2019 9:22 pm

teo scrie:
1. ------------- Proștii
2. Ciuma e numai rosie
3. Voiculescu
4. Kodruta e justitia insasi
5. Justitia indpendenta e atacata
6. Voiculescu
7. A3 da numai fake news
8. 10 august - ziua oamenilor pasnici gazati degeaba
9. Penalii
10. "aia de la Bucuresti"



Imagine


Asa e, ca bine zici! Da, prostii sunt multi, ca d'aia sunt prosti. Si sunt de doua categorii. Unii majoritari, care sunt cu IQ la medie sau mai jos, printre care ma aflu si eu.Altii sunt minoritari iar astia sunt prosti pentru ca au impresia ca ei sunt fix asemeni unui destept din trecut care isi spunea: "cuget deci exist". Pe astia ii recunosti mai usor pentru ca sunt agresivi fata de ceilalti ("bullies" cum se zice in romana contemporana). Agresivitatea lor provine din faptul ca ei omit ca desteptul ala din trecut spunea de fapt mai mult: "ma indoiesc deci cuget, cuget deci exist". Asa ca ei nu se indoiesc niciodata, ei stiu tot si mai bine decat toti. Pe ceilalti e mai greu sa-i depistezi. Uite, de exemplu, cazul meu. Multa vreme i-am prostit pe unii de vorbeau cu mine ca si cu un om cu inteligenta medie. De unde am tras concluzia ca nu si-au dat seama ca eu sunt prost de fapt. Ori poate erau "decat" politicosi. Aproape sigur ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Iul 31, 2019 6:17 am

...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Iul 31, 2019 7:21 am

Spre norocul ei, Sorina a scăpat din teritoriul românesc(țară nu o mai putem numi. o țară are grijă de cetățenii ei)
Ca dovadă că fetei îi este mult mai bine acolo unde este se postează niște poze de la petrecerea de bun venit.
Citiți comentariile de la fiecare poză :o Exact, ăștia suntem! :thumbdown:

https://www.facebook.com/unromaninsua/p ... 5381867117
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 31, 2019 8:16 am

Asa cum spuneam, procurorul le a interzis polițiștilor sa intre înainte de oră 6 dimineata. Cine are ochi sa vada vede si singur. Cine nu, nu va vedea oricât i ai arata. Despre tragedie nu pot sa spun decat ca se intampla lucruri ciudate sau, cel putin, asta transpiră in presă. In schimb vad rezistenții cum nu au nici un fel de empatie si sunt, cum altfel decât partinici. De vina e poliția, guvernul si A3 Nimic despre STS si procurori. Ideea e ca se pregătește o răsturnare ă guvernului. Se foloseste aceiași tehnica care ă fost folosită la Colectiv. Se ia o tragedie. Se mediatizeaza in asa fel incat sa se produca emoție. Se "stabilesc" vinovații care sunt înfierati puternic prin canalele media, mai nou prin fb. Pt asta sunt folosiți lătrăii. In momentul cand toată acțiunea asta s a copt se declanșează revoltă.
Se mai gândește cineva ca schimbarea unui guvern altfel decât prin acțiuni parlamentare e nedemocratic!? Nu! Ei se luptă cu "raul" identificat de altii si strecurat în mintea colectivă odată cu emoția. De ce odată cu emoția!? Pe ca emoția nu te lasă să gândesti liber si atunci iei gândirea altora drept gândirea ta.
Vrem o țară ca afară strigă. Dar ia sa facem un exercitiu. In aceiași perioadă cu tragedia de la Colectiv a avut loc o tragedie similară in Londra unde a ars un bloc de locuințe și au murit multi oameni. In "tara ca afară " nu au ieșit în stradă sa dărîme guvernul. Nici macar sa dărîme primarul, unul controversat, de alta religie decât cea majoritara, nu au cerut. Personal, imi doresc sa plece Dăncilă. De Ce? Pt ca "Nu a auzit de statul paralel pt ca a fost 9 ani plecată din țară" Spor

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde florin04 » Mie Iul 31, 2019 9:40 am

Discutiile din ultimele zile ma tot duc cu gandul la un scenariu apropiat de cel al filmului ''Taken'':
- dinca este prima veriga a unui lant de proxeneti care rapesc fete pentru prostitutie, cu stranse legaturi in politie/procuratura.
- a fost fortat sa recunoasca omorul astfel incat ancheta sa se opreasca la el ''lupul singuratic'' (nu s-a gasit inca corpul fetei si el ii plimba pe anchetatori pe cai false).
- de ce se duce sa cumpere alifii, sa trateze urmele de violenta de pe corpul fetei, ...ca sa se vindece pana cand o preda mai departe proxenetilor…?
- de ce intarzie procuratura ordinul de perchezitie,...ca sa-i dea timp sa predea fata proxenetilor si s-o scoata din tara…?
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Mie Iul 31, 2019 10:37 am

1.30 iulie 2019 Știrea
În şedinţa CEx... Viorica Dăncilă, le-a reproşat liderilor că nu „au apărat Guvernul” şi că au lăsat-o să comunice singură pe subiectul crimelor de la Caracal. Premierul le-a spus colegilor din CEx că se teme de un nou 10 august şi că s-ar dori un protest ca cel de după tragedia de la Colectiv, conform unor surse participante la discuţii.

„Nica a spus «domnule, ca să ştim ce să facem trebuie să ne spuneţi ce s-a întâmplat». Premierul nu a vrut să spună. Zicea doar că în comunicate trebuie să spunem cine este vinovat şi trebuie să spunem mai direct, că oamenii cred că e PSD şi a insinuat să spună că e Iohannis sau măcar procurorul, că ar fi vinovat”, au adăugat sursele citate de MEDIAFAX.

La rândul său, liderul PSD Neamţ Ionel Arsene a luat şi el cuvântul şi ar fi spus „am fi vrut să intervenit dat aţi spus să nu politizăm cazul”. :lol: :lol: :lol: :lol:

În replică, premierul a părut deranjată de afirmaţie, însă „la finalul intervenţiilor a spus «eu am zis acolo, dar nu era pentru voi era pentru Barna şi pentru opoziţie. Nu am ştiut că sunteţi aşa disciplinaţi»” :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , au precizat sursele PSD.

Un alt social-democrat ar fi zis, la şedinţă, că totul era orchestrat de servicii de informaţii pentru a distruge PSD, însă Dăncilă l-ar fi contrazis. :lol: :lol: :lol:

Sursele din PSD au explicat că Viorica Dăncilă i-ar fi anunţat pe colegi că va face declaraţii, însă premierul a fugit pe uşa din spate.

„Şi nouă ne-a spus că o să declare ceva foarte tare. Nu am înţeles ce. Că are pregătit ceva tare”, au explicat sursele menţionate.


2. Ghici despre ce se vorbește în punctajul partidului pentru online/tv :mrgreen:

3. 31 iulie 2019. Întâmplător. Cu totul întâmplător. Absolut cu totul întâmplător. :mrgreen:
In schimb vad rezistenții cum nu au nici un fel de empatie si sunt, cum altfel decât partinici. De vina e poliția, guvernul si A3 Nimic despre STS si procurori. Ideea e ca se pregătește o răsturnare ă guvernului. Se foloseste aceiași tehnica care ă fost folosită la Colectiv.
....
Se mai gândește cineva ca schimbarea unui guvern altfel decât prin acțiuni parlamentare e nedemocratic!? Nu! Ei se luptă cu "raul" identificat de altii si strecurat în mintea colectivă odată cu emoția. De ce odată cu emoția!? Pe ca emoția nu te lasă să gândesti liber si atunci iei gândirea altora drept gândirea ta.
Vrem o țară ca afară strigă. Dar ia sa facem un exercitiu. In aceiași perioadă cu tragedia de la Colectiv a avut loc o tragedie similară in Londra [ LOL :mrgreen: ] unde a ars un bloc de locuințe și au murit multi oameni. In "tara ca afară " nu au ieșit în stradă sa dărîme guvernul. Nici macar sa dărîme primarul, unul controversat, de alta religie decât cea majoritara, nu au cerut
.


Cam așa funcționează sistemul în fermele de trolli.
Se folosește punctajul primit de la partid, se condimentează cu platitudini mai grețoase decât ălea a lui Otravă și se includ 2-3 minciuni cu titlul de adevăr absolut. Argumentul final e standard: io-s echidistant,usturoi n-am mâncat-gura nu-mi pute/nu votez partidul/eu am fost la Universitate(contează mai puțin de care parte)/să plece(deșipână ieri era o femeie de ispravă)......completați voi restul

Ah, era să uit! Niciun cuvințel, dar niciunul despre stenogramele convorbirilor apărute ieri și "profesionalismul" polițiștilor. Kkt-ul se ascunde sub preș iar dacă miroase se recită Miorița!
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Iul 31, 2019 5:19 pm

florin04 scrie:Discutiile din ultimele zile ma tot duc cu gandul la un scenariu apropiat de cel al filmului ''Taken'':
- dinca este prima veriga a unui lant de proxeneti care rapesc fete pentru prostitutie, cu stranse legaturi in politie/procuratura.
- a fost fortat sa recunoasca omorul astfel incat ancheta sa se opreasca la el ''lupul singuratic'' (nu s-a gasit inca corpul fetei si el ii plimba pe anchetatori pe cai false).
- de ce se duce sa cumpere alifii, sa trateze urmele de violenta de pe corpul fetei, ...ca sa se vindece pana cand o preda mai departe proxenetilor…?
- de ce intarzie procuratura ordinul de perchezitie,...ca sa-i dea timp sa predea fata proxenetilor si s-o scoata din tara…?
De asta am spus eu ca transpiră in presă informații ciudate. De când a ieșit șefa procurorilor diicot ce cercetează cazul si a declarat că Alexandra a fost incinerata nu am mai comentat nimic despre caz pt ca sunt intoxicari cu declarații false probabil menite să mute atenția unor posibili complici. Ne având informații nu am ce comenta. Singurele comentarii le am făcut despre folosirea tragediei in scopuri politice. A explodat fb de lătrăi ce de la o vreme intraseră în letargie. In felul asta se pregătește ce spuneam in ultima postarea. Gandesc ca daca Alexandra nu ar fi fost nepoata lui Cumpanasu era si el acum prezent în corul celor de mai sus. A realizat cu adevărat ce face când ă fost lovit de soarta. Sper din tot sufletul ca fetele astea două sa fie găsite în viață. Despre lătrăi, eu zic sa i lăsăm.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 01, 2019 3:15 pm

https://www.csm1909.ro/299/7305/Pozi%C8 ... 31.07.2019)

Secția pentru judecători dezaprobă mistificarea prin inducerea, în mod repetat, în discursul politic, a temei „modificării legilor justiției” în lanțul cauzal al efectelor tragicului eveniment.
În contextul în care codurile penale sunt nemodificate și conțin toate dispozițiile necesare luării măsurilor pentru a proteja viața și integritatea persoanei, această temă este vehiculată cu un dublu scop, unul evident politic, iar altul pentru dezvinovățirea celor responsabili.


Parcă si dom persedinte a folosit "tema respectiva" daca nu gresesc!? De lătrai nu mai vorbesc. Ce reactie vor avea lătrăii!?
Lasă bă, că csm ul sectia de judecatori nu e bună. Aia de procurori e bună!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 150 vizitatori


cron