Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 27, 2019 1:09 pm

Pe masura ce apar noi informații raman din ce in ce mai uimit si revoltat. Cum dracu niste oameni maturi, fac abstracție de faptul că erau polițiști și procurori, pot sta in fata unei porti când aveau elemente care confirmau cu siguranță că fata era sechestrata, torturată si violată in spatele porților respective!? Unde dracu sunt oamenii din personajele astea!?


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Iul 27, 2019 1:53 pm

damblagiu scrie:Cum dracu niste oameni maturi, fac abstracție de faptul că erau polițiști și procurori, pot sta in fata unei porti când aveau elemente care confirmau cu siguranță că fata era sechestrata, torturată si violată in spatele porților respective!?

Iar bați cîmpii.. Poți posta acele dovezi/elemente de confirmare??
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 27, 2019 2:17 pm

iuliangrecu scrie:Iar bați cîmpii.. Poți posta acele dovezi/elemente de confirmare??


Grecule, e a treia oară când spui ca bat câmpii si ca dau informații false, când de fapt tu ai dat informatiile false. Ti am pus in față dovada de netagaduit. Nu ai avut bărbăția sa recunosti ca ai gresit, ci ai băgat o pe aia cu, lasa lucrurile astea minore! Altele sunt mai importante.
In concluzie, nu bat câmpii si am dovezi a cea ce susțin. Lucrurile astea sunt mult prea grave ca sa le putem bagateliza gen muie psd, dragnea penal si alte sloganuri ce le ai ridicat la nivel de opinii politice. In consecință, te rog, daca ai ceva concret sa spui spune mi daca nu, nu ma mai trage in discutii sterile. Iti voi fi recunoscător.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Iul 27, 2019 2:28 pm

Deci, care-s dovezile alea, concret. ca ar fi spus ceva, cineva?
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Iul 27, 2019 2:33 pm

iuliangrecu scrie:Deci, care-s dovezile alea, concret. ca ar fi spus ceva, cineva?


:mrgreen:

celentano.jpg
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Sâm Iul 27, 2019 2:34 pm

damblagiu scrie:
HHR scrie:
Dacă te-ai întoarce în timp, la epoca studenției tale, și ai citi rîndurile de mai sus, sînt convins că ți-ai trage un șut în cur !


Serios!? Dar ce te face pe tine sa răspunzi pe forum după luni de zile de dispariție? Cumva, indignarea de ce s a intâmplat cu fetele acelea? Da mi voie să mă îndoiesc. Cat despre șutul in cur........ Ma asteptam la postari mai decente din partea ta. La noblesse oblige!



Trecusem să deschid un subiect pe la călătorii, l-am și deschis, apoi mi-am aruncat ochii pe gîlceava ta cu studenții cărora le plătești studiile, și ei, nesimțiții naibii, părăsesc republica asta minunată și vor să se plimbe cu trenul. Chestia cu șutul (eventual îndulcesc curul numindu-l fund) o mențin, am încredere că, undeva în trecut, gîndeai corect. Pentru restul temelor (politică, justiție, finanțe, economie, apicultură... etc) în care dai verdicte congruente cu certitudinea, am alte surse de informare și nu pierd timpul pe aici. Altminteri, nimeni nu prea mai pierde timpul pe aici.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 27, 2019 2:50 pm

HHeRe, vad ca te lauzi ca nu mai pierzi timpul pe aici. Păi, tocmai o faci. Despre siturile in cur stai linistit ca nu o sa mi dau din două motiv. Primul tine de anatomia omului. Nimeni nu poate face asa ceva. Al doilea tine de faptul că niciodată nu am fost javră sa manipuleze si nici prost sa ma las manipulat. Dar nu inteleg ce legatura are postarea ta cu discuția!? Nu mi răspunde. Stai linistit si cercetează daca scotienii poartă chiloți pe sub fusta aia a lor. Când afli spune mi si mie te rog. Nu că m ar interesa, dar ca sa avem un subiect de discuție. In rest, distra tie maximă!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Sâm Iul 27, 2019 2:52 pm

Bine.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 27, 2019 3:29 pm

iuliangrecu scrie:Deci, care-s dovezile alea, concret. ca ar fi spus ceva, cineva?
Nu stiu la ce ziceri te referi. Vorbești de faptul că procurorul nu i a lasat pe polițiști sa actioneze!? Concentrează te ca ti dau trei surse; 1. Declarația polițiștilor care se rugau de el sa i lasa sa intre. 2. Tatăl fetei, care înainte de oră 5 a ajuns in fata portii si susține că procurorul nu i lasa pe polițiști sa intre. 3. Vecina, care la un moment dat a iesit si i a atenționat pe polițiști că se aud niste țipete din interior, dar polițiștii i au spus că nu au ce face. Mai am, dar ma opresc aici. In rest, nu mai arunca te rog cu vorbe si acuzații aiurea.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Iul 27, 2019 3:44 pm

fecesebe nuie stiaua

s-a dat?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Iul 27, 2019 3:49 pm

damblagiu scrie:
iuliangrecu scrie:Deci, care-s dovezile alea, concret. ca ar fi spus ceva, cineva?
Nu stiu la ce ziceri te referi. Vorbești de faptul că procurorul nu i a lasat pe polițiști sa actioneze!? Concentrează te ca ti dau trei surse; 1. Declarația polițiștilor care se rugau de el sa i lasa sa intre. 2. Tatăl fetei, care înainte de oră 5 a ajuns in fata portii si susține că procurorul nu i lasa pe polițiști sa intre. 3. Vecina, care la un moment dat a iesit si i a atenționat pe polițiști că se aud niste țipete din interior, dar polițiștii i au spus că nu au ce face. Mai am, dar ma opresc aici. In rest, nu mai arunca te rog cu vorbe si acuzații aiurea.

Te rog nu mai da surse din can-can, sau a1, a3.. tot ce ai scris adineaori e de toata jena, dar te las pe tine sa descoperi mai tarziu asta
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 27, 2019 4:04 pm

Dacă astea sunt surse de can can ...... Dar lasa. E bine cum zici tu.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Sâm Iul 27, 2019 5:50 pm

Nu am fost prea pe faza saptamana asta. Aseara am auzit despre chestia asta crancena ...
Cautand am dat peste niste posibile surse. Zic posibile pentru ca nu mai poti distinge azi in presa care-i can-can si care-i jurnalism. Din ce inteleg eu aici, la A3 nu-i jurnalism. Dar la Realitatea Tv? Ca un jurnalist activ acolo se intampla sa fie ceva ruda cu victima si zice chestiile astea neadevarate pe care le zice @damblagiu pe aici:

https://www.activenews.ro/stiri-justitie/Alexandru-Cumpanasu-unchiul-tinerei-ucise-la-Caracal-N-as-vrea-sa-gresesc-dar-cred-ca-oamenii-astia-au-sangele-acestui-copil-pe-maini.-Si-politistii-si-procurorul-si-judecatorul-si-seful-Politiei-Romane-si-seful-tuturor-structurilor-de-informatii-157090

Cumpanasu are surse, ca-i om de bine, cu surse sanatoase:
http://www.cdep.ro/informatii_publice/ong.chest_aprobate?f_idc=296
http://www.justitiarul.ro/propaganda-statului-subteran-sare-in-apararea-tradatorului-george-maior/
Pe care-l preia si presa sanatoasa si libera de can-can:
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/unchiul-alexandrei-se-pare-ca-locatia-a-fost-data-la-ora-1900-daca-e-adevarat-astia-sunt-criminali-1165426

Dar eu nu stiu ce sa cred asa ca nu zic nimic si "decat" va las sursele care va lipseau.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12768 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Sâm Iul 27, 2019 6:15 pm

Dacă dilăul justițiar și "Davai ceas" active shit sunt considerate surse atunci vă rog să-mi permiteți să vă rețin atenția cu o listă de surse cu adevărat credibile
#cuplăcere :mrgreen:

...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 27, 2019 6:41 pm

Merci poze, dar nu cred ca mai merită efortul de a convinge pe cineva de ceva. Eu am fost revoltat de polițiștii si cei care au așteptat in fata casei sa se facă oră 6. Nu vorbesc de calitatea lor de polițiști, procurori si ce mai erau ei p acolo, vorbesc de calitatea lor de oameni. Cum sa astepti tu atâtea ore in fata portii când era f clar ca acolo se află o victimă sechestrata, violată si torturată existând posibilitatea sa fie ucisă. Postarea mea nu a avut nici o conotație politică. De ce spun ca nu mai ai de ce sa încerci sa convingi pe cineva de ceva!? Păi pt ca au ramas două categorii de oameni. Unii mândri de oarece interese ascunse, iar altii care refuză orice argumente. Ei dețin adevărul absolut si nu vor nici sa asculte. Am amintit de o întâmplare cu un amic rezistent. Om simpatic, 50 ani, două facultăți una făcută pe vremea lui ceașcă. Discutam pe teme politice, sa zicem asa, iar după vreo oră de discuții imi raspunde respectivul, bai tu ai dreptate 100% dar eu nu vreau! Eu vreau muie psd. Ăștia sunt cei din a două categorie. Dar in momentul asta nu despre politică e vorba ci de omenia unor persoane.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21174 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


cron