Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 15, 2019 10:03 pm

April scrie:N-am șters nimic. Ai dat în mania persecuției?!
Poate.
Pe un tel, cu tapatalk vad toate posturile, iar pe celălalt vad cu două postari lipsă.
In concluzie.....
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 16, 2019 10:14 am

După "marele miting al diasporei" postează Sora o poză cu el in fața unei statui, iar în comentariu sugerând că vine de la manifestație. Mai apare unu cu un comentariu in care se arată fericit ca a avut ocazia să i strângă mana marelui luptător anticomunist in piata victoriei. Serios!? Păi, dacă ați fost in piață de ce nu puneti poze de acolo, așa cum faceti de obicei? Aveți telefoane philips fizz?
De fapt merge si asa. Ce pretentii sa ai de la cei care îl au pe Șora ca stindard al luptei anticomuniste, iar pe Turnătorul Petrov plin de moralitate, un model de urmat.
Cu câteva luni înainte spuneam ca cei care au mai rămas rezistenți nu mai au cum se trezi decât când li se va intampla o nenorocire si vor da piept cu sistemul pe care l apara. La două trei săptămâni i se întâmplă lui Cumpanașu. Pana atunci era una dintre cele mai virulente voci ale rezidenților. Il pupau rezistenții la popou de l albiseră. Când i sa intamplat tragedia a realizat si Cumpanașu pe cine proteja si si a reconsidera poziția făcând o public. Ce facură cei care până atunci îl albiră!? Au început să l faca șobolan, trădător, etc. Asa cum spuneam, cei care au mai rămas nu se vor trezi oricare ar fi evidentă.


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Aug 16, 2019 10:57 am

damblagiu scrie:După "marele miting al diasporei" postează Sora o poză cu el in fața unei statui, iar în comentariu sugerând că vine de la manifestație. Mai apare unu cu un comentariu in care se arată fericit ca a avut ocazia să i strângă mana marelui luptător anticomunist in piata victoriei. Serios!? Păi, dacă ați fost in piață de ce nu puneti poze de acolo, așa cum faceti de obicei? Aveți telefoane philips fizz?
De fapt merge si asa. Ce pretentii sa ai de la cei care îl au pe Șora ca stindard al luptei anticomuniste, iar pe Turnătorul Petrov plin de moralitate, un model de urmat.
Cu câteva luni înainte spuneam ca cei care au mai rămas rezistenți nu mai au cum se trezi decât când li se va intampla o nenorocire si vor da piept cu sistemul pe care l apara. La două trei săptămâni i se întâmplă lui Cumpanașu. Pana atunci era una dintre cele mai virulente voci ale rezidenților. Il pupau rezistenții la popou de l albiseră. Când i sa intamplat tragedia a realizat si Cumpanașu pe cine proteja si si a reconsidera poziția făcând o public. Ce facură cei care până atunci îl albiră!? Au început să l faca șobolan, trădător, etc. Asa cum spuneam, cei care au mai rămas nu se vor trezi oricare ar fi evidentă.


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Uite d-aia vă pleacă/evită lumea pe forum, de la postarile astea grețoase
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 16, 2019 11:21 am

Hai mai Grecule nu te supăra! Uite, pun si o postare ne gretoasa.

MUIE PSD

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Vin Aug 16, 2019 11:25 am

În trecere.
(Să dau cu LMA lui Demențial.)
Aceeași atmosferă dă creier cu trei antene.
Mai trec peste o lună !
Pup yu !
P.S. Șora e bun !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 16, 2019 12:00 pm

HHR scrie:În trecere.
(Să dau cu LMA lui Demențial.)
Aceeași atmosferă dă creier cu trei antene.
Mai trec peste o lună !
Pup yu !
P.S. Șora e bun !
Foarte greu va trece luna HHeRe in lipsa ta.
Zicerea, creier cu trei antene ar trebui să o pui între ghilimele. E citat. Am mai auzit o.
Sugerezi că sunt consumator de A3? Te înșeli. Când am timp de tv urmăresc realitatea.....tv. Seara, în masina îi ascult la radio. Nu trebuie să fiu la curent cu trendul!? La A3 ce dracu sa aud, ce stiu si eu!?
Oricum, observ ca o parte din poporul român sa transformat in Mihai Dulea al vremurilor moderne.
Păi bine băi băieți, cum ar spune președintele drag vouă, d' aia ieșii eu in '89 sa mi las oasele pe caldarâmul de la Magheru, ca voi acum să vă transformați în mici Dulea!?
Despre Șora nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca am gândit ca e rau!?
Asta cu atat mai mult cu cât eu sunt un mare fan al proverbelor din popor, după cum sti, iar poporul are vorba, e atât de rau ca nici pământul nu l rabdă, cea ce aici nu e cazul. Oricum am început să număr zilele până trece nesfârșita asta de lună.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Aug 17, 2019 12:55 pm

Ce avem noi aici? De la dreapta la stanga, Ceausescu, Ana Pauker, un comandant al armatei ruse, de ocupație si pb il cel care o adusese pe Pauker de la Moscova si Petru Groza. Ce fac ei in poza aia? Mistifica realitatea încercând să mimeze colectivizarea făcută benevol de către țărani. In realitate a fost făcută cu bătaie, santaj, pușcărie, deportări, crime și alte atrocități. De ce lumea il înjură doar pe Ceausescu. Pe vremea aia Pauker era mult mai bine plasată în ierarhia comunistă si de stat decât Ceaușescu. Ea lua hotărârile in acea vreme chiar impunându le lui Petru Groza. Ghici cine i era consilier? Ati ghicit. Cei care vor sa ghicească. Sint unii care nu cred nici daca s ar pogorâ sfântul duh peste ei si le ar spune. Ma intreb, dacă aș putea da timpul inapoi până în vremurile alea si le as spune celor care au avut de suferit din cauza regimului ca intr o zi românii vor avea ca stindard de luptă împotriva comunismului pe unii menționați mai sus, ce ar zice. Ori ar râde de mine, ori m ar bate cu pietre. In rest, doamne ocrotește i pe români.......de ei insiși.Imagine

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 22, 2019 5:10 pm

Intrebare pt cunoscători; Mai funcționează facultatea de petrol si gaze din Ploiesti?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde April » Joi Aug 22, 2019 6:39 pm

Da, functioneaza!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31063 times
Been thanked: 28916 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 22, 2019 7:06 pm

April scrie:Da, functioneaza!
Mulțumesc

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde Tabby » Joi Aug 22, 2019 7:09 pm

damblagiu scrie:Intrebare pt cunoscători; Mai funcționează facultatea de petrol si gaze din Ploiesti?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Fina mea e conferențiar acolo , te pot ajuta cu ceva ? :think:
"... nu m-am născut în Grecia, ci cred că Grecia s-a născut în mine..."
Avatar utilizator
Tabby
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 642
Membru din: Mar Feb 21, 2017 2:03 pm
Localitate: Bacau
Has thanked: 5675 times
Been thanked: 4603 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Aug 22, 2019 7:21 pm

Tabby scrie:
Fina mea e conferențiar acolo , te pot ajuta cu ceva ? :think:
Nu. Merci. Ma bucur ca macar asta mai există

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Mie Aug 28, 2019 3:00 pm

Care zicea că e bine să votez cu Tariceanu?!
Aștept până la 1 septembrie când vă întoarceți din vacanță să mi răspundeți la întrebarea cu referendumul lui Dragnea.

Trimis folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Aug 30, 2019 6:51 am

Intrebare pt rezistenții care au aparat necondiționat procurorii si bănuiesc că i cunosc mai bine decât un ignorant ca mine; de ce fugea procurorul magistrat când a ieșit de la audieri? Cumva il luase burta?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Aug 30, 2019 9:29 am

Cățărat pe cadavrul Alexandrei, cumpanașu vrea să ne fie „doi ani” președintele României! De o lună minte întruna că nu are ambiții politice..

"Raluca Prună, fost ministru al Justiției în Guvernul Cioloș, a publicat în noaptea de joi spre vineri un text la adresa lui Alexandru Cumpănașu, impostorul ridicat pe jefuirea banilor publici și pe tragedia unei familii.

Pe baza unor informații la care a avut acces ca ministru, Raluca Prună îi face un portret „Unchiului” cu aspirații prezidențiale.
Ani de zile, Cumpănașu și-a avut sălașul într-o clădire a Ministerului de Interne. Era incredibil de arogant, nu voia să discute cu secretari de stat, ci numai cu miniștri. La Ambasada Germaniei nu voia să lase telefonul la intrare (cum era regula), pentru că pe el „îl sună oameni”.

„Caracal. Te-ai cățărat în mod indecent, în umila mea opinie, pe tragedia unei familii. Familia ta prin alianță, potrivit datelor publice. Ai jucat prost, cu tușe prea groase, urlând, șocul în fața unei poliții politizate, incompente în marea sa parte. Ți-ai pierdut suflul în fața camerelor din cauza incompetenței forțelor de aplicare a legii (poliție, parchete).

Spui că ai participat însă la luarea unor decizii, la sentințe publice («cred în parchetul X și nu cred în parchetul Y»), la preluări de mandate ministeriale la Interne, la elaborarea planurilor de anchetă (!!!). Ai amenințat în direct, în nenumărate rânduri, depășind toate limitele. Greu de înțeles acest amalgam de «sentimente», dictate și emoții.

În lumea în care eu trăiesc, ai fi fost întrebat de una-alta. Ai fi fost oprit imediat, în lumea în care eu trăiesc. Acasă la noi, în România, ai defilat și vituperat nestingherit săptămâni în șir. Oameni ca mine, care îți cunosc parcursul și detenta reală, au fost șocați. Șocați că unul ca tine dă starea vremurilor. Mărturisesc, m-am îndoit de tine din prima clipă în care ai apărut să «aperi» cazul Măceșanu. Am intuit că vrei ceva pentru tine. Azi ne spui și ce: Președinția. Dar nu de tot, numai vreo 2 ani, în care vrei să faci ceva ce nu e în fișa postului.”

„Am ezitat să scriu acest mesaj public. Din respect pentru familia Alexandrei Măceșanu. Căreia nu știu ce să-i spun, de ziua fiicei lor.

Ție, cum sunt parte a publicului și tu ceri opinia cu privire la candidatura în cea mai înaltă funcție în stat, iată opinia mea. Opinia cuiva care te știe de prin 2004. Când eu eram la Delegația Comisiei Europene, responsabilă pentru Justiție, Afaceri Interne și Anticorupție, și tu ai apărut de nicăieri cu un ONG căruia Ministerul de Interne îi oferea spațiu gratis în sediul său. Nu am înțeles atunci, nu înțeleg nici acum ce anume te recomanda. Nu am înțeles nici atunci, nici acum cum se împacă activitatea civică cu statul gratis în sediile instituțiilor de stat. Și am fost ONG-istă în vremuri grele, pe subiecte nepopulare (corupția, în anii ’90). Nu vreau să speculez despre succesul tău la Interne. Impresionant, după orice standard într-o societate care se pretinde deschisă.”


https://ziaristii.com/video-planul-abje ... -politice/
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 63 vizitatori


cron