Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 07, 2017 9:34 am

De ce te feresti, April, sa-ti spui opinia despre anumite subiecte? Ma refer la alaptatul in public.
Mai femeilor, v-au prostit porcii astia de barbati ca e sexi sa va lasati filmate pe dinauntru cand dati nastere copilului. Ce dracu sa faceti cu filmarea aia!? Ii puneti mana la ochi atunci cand cineva taie o gaina "sa nu se streseze copilul" dar ii aratati cum a iesit el din voi.
Acelasi lucru au facut barbatii astia si cu alaptatul in public. Nimeni nu cere sa nu alaptati copilul, sau sa va ascundeti prin boscheti, atunci cand sunteti in parc, dar nici sa stati cu tatele la vedere pe aleea principala a parcului.
Acum o luna, doua am asistat la o scena de cacao. Trei doamne, langa locul de joaca pt copii alaptau copii discutand si razand.Se vedea pe fata lor ca erau foarte mandre de actiunea lor. Din discutie am inteles ca sunt vecine intr-un bloc din apropiere. Asta nu ar fi fost cine stie ce, dar in picioare, in fata bancii pe care stateau doamnele era sotul uneia dintre ele care vorbea, radea, facea ghidusii ca un tap cand da de capre. Imi venea sa-l bat pe umar sa-i zic, nu asa se procedeaza fratioare. Spune le sa-ti arate tatele in particular nu in public, eventual pe rand sau maxim doua odata. Cu trei in acelasi timp e mai greu.
E lumea cu curu in sus frate. Cum sa nu i-o traga satana!?
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Joi Sep 07, 2017 8:47 pm

damblagiu scrie: Și, da,România începe să fie minunată! Dumnezeu să o ajute.


... apreciez simțul umorului.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Sep 13, 2017 10:46 pm

S-au pus in vinzare biletele la cel mai nou spectacol, Gasca Zurli, cunoscatorii/fanii trendului posibil sa inteleaga ce vreau sa spun acum.
Datorita minigrecului, imediat mi s-au aprins beculetele pt macar 2 bilete, in fata, caci altfel nu vezi/intelegi spectacolul lor f bine.
Dar totusi, 200 ron pe un bilet, indiferent de virsta copilului!?! Da da, stiu placa ca nu ma obliga nimeni, dar spune-i copilului asta..
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde mischaela » Joi Sep 14, 2017 11:31 am

Ministrul Educaţiei a trimis chiar în prima zi de şcoală o notă către toate inspectoratele şcolare prin care atrage atenţia că sunt interzise toate auxiliarele, notă care se termină într-un ton ameninţător la adresa celor care ar îndrăzni să nesocotească acest lucru. Printre auxiliare se numără şi "Gazeta Matematică", cea mai longevivă revistă de specialitate din lume, cu 122 de ani de apariţie neîntreruptă.

Ministerul Educaţiei a emis un ordin prin care invalidează toate auxiliarele folosite în şcoli până în prezent, printre acestea numărându-se în mod automat şi "Gazeta Matematică", o publicaţie cu tradiţie în România de peste 120 de ani. Unele inspectorate şcolare au refuzat să mai primească revista, deşi există protocoale de livrare cu Societatea de Ştiinţe Matematice din România. Profesorii de matematică din toată ţara, dar şi din Galaţi, sunt indignaţi şi consideră o asemenea decizie ca fiind absurdă, mai ales că vine din partea ministrului Educaţie, care la bază este profesor de matematică. ....

PLM
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Sep 14, 2017 5:29 pm

iuliangrecu scrie:S-au pus in vinzare biletele la cel mai nou spectacol, Gasca Zurli, cunoscatorii/fanii trendului posibil sa inteleaga ce vreau sa spun acum.
Datorita minigrecului, imediat mi s-au aprins beculetele pt macar 2 bilete, in fata, caci altfel nu vezi/intelegi spectacolul lor f bine.
Dar totusi, 200 ron pe un bilet, indiferent de virsta copilului!?! Da da, stiu placa ca nu ma obliga nimeni, dar spune-i copilului asta..

Atati bani cred ca "nu se merita" ... Mai bine mi-as fi facut curaj s-o duc pe fiica-mea la spectacolul lui Cesar Milan (https://www.agerpres.ro/ots/2017/03/17/ ... a-11-54-04) , daca stateai in spate ieseai mai ieftin (daca prindeai bilet). Am zis insa ca daca nu esti mai aprope e ca si cum nu te-ai dus iar mai aproape era cam piperat. Dar macar era o vedeta venita de departe, puteai intelege. Sa dai 200 la Zurli cred ca trebuie sa fi tu insuti putin Zurli :shock: Cu prietenie o zic, nu explicandu-ti ca asa ar fi definitia din dictionar :mrgreen:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Sep 14, 2017 6:00 pm

Iti dai seama ca nu am luat biletele, mi se pare strigator la cer asemenea preturi!
Cele mai scumpe bilete la ei le-am luat cu 100/buc si atunci i-am porcait pe site-ul lor, dar precum vad nici un rost..
Care Cesar Milan, antrenorul canin?


Sent from my iPhone using Tapatalk
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Joi Sep 14, 2017 6:16 pm

mischaela scrie:PLM


Un final apoteotic. Am cazut pe spate. Jos palaria.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Sep 14, 2017 8:29 pm

iuliangrecu scrie:Care Cesar Milan, antrenorul canin?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Acela. Acum chiar imi pare rau ca n-am facut efortul financiar sa o duc pe fiica-mea la eveniment caci ii place mult emisiunea lui. Dar, cum am zis, biletele mai ieftine pareau deja epuizate cand ne-a prins gandul si oricum erau departe pentru un asemenea tip de spectacol si o asemenea organizare a pozitiei scenei. Alea care mai erau si disponibile si relativ bune erau undeva la 400 lei biletul :silent: :think: :eh:
M-a distrat copios episodul din South Park avandu-l pe el ca subiect : https://www.cesarsway.com/cesar-millan/ ... vs-cartman
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Sep 14, 2017 8:40 pm

400 biletul???? si mai zici de altii ca e Zurli.. :)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Joi Sep 14, 2017 8:57 pm

pozeDECAT scrie:Sa dai 200 la Zurli cred ca trebuie sa fi tu insuti putin Zurli :shock:

In schimb, saptamina viitoare au show la Hard Rock Cafe, 40 si 50 ron biletul, asa mai merge, am luat bilete imediat ce-au aparut
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Sep 15, 2017 12:49 am

mischaela scrie:Ministrul Educaţiei a trimis chiar în prima zi de şcoală o notă către toate inspectoratele şcolare prin care atrage atenţia că sunt interzise toate auxiliarele, notă care se termină într-un ton ameninţător la adresa celor care ar îndrăzni să nesocotească acest lucru. Printre auxiliare se numără şi "Gazeta Matematică", cea mai longevivă revistă de specialitate din lume, cu 122 de ani de apariţie neîntreruptă
PLM

Interese ca de obicei.. oricum le merge, lumea normala tace si inghite, nu protesteaza, tot ca de obicei..

Ieri, Ministerul Educatiei a anuntat "legea auxiliarelor"
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Sep 16, 2017 2:32 pm

Bai frate, incepand de ieri mi-au blocat astea contul de Fb. Nu am de gand sa fac vreun demers in al debloca si nici al inlocui asa ca prieteni, singuri de altfel, de pe forum nu-mi mai scrieti p'acolo ca nu mai sunt. Sa definesc intr-un cuvant, nesimtire si nu spun mai mult. Singurul lucru de care-mi pare rau e ca nu-l mai vad pe teo cum lupta el pt emanciparea neamului si nu-l mai vad pe Mincioc cu postarile lui pline de miez. Bye, bye FB
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Sâm Sep 16, 2017 4:58 pm

iuliangrecu scrie:
mischaela scrie:Ministrul Educaţiei a trimis chiar în prima zi de şcoală o notă către toate inspectoratele şcolare prin care atrage atenţia că sunt interzise toate auxiliarele, notă care se termină într-un ton ameninţător la adresa celor care ar îndrăzni să nesocotească acest lucru. Printre auxiliare se numără şi "Gazeta Matematică", cea mai longevivă revistă de specialitate din lume, cu 122 de ani de apariţie neîntreruptă
PLM

Interese ca de obicei.. oricum le merge, lumea normala tace si inghite, nu protesteaza, tot ca de obicei..

Ieri, Ministerul Educatiei a anuntat "legea auxiliarelor"

Asa cum spuneam si pe un alt mare forum, astia-s handicapati rau!!

http://mate.info.ro/Stirea-1026-florin- ... .html.html



Sent from my iPhone using Tapatalk
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Sâm Sep 16, 2017 5:11 pm

damblagiu scrie:incepand de ieri mi-au blocat astea contul de Fb. Bye, bye FB

Eu, care nu folosesc FB, intreb: care "astea"? Cine poate inchide un cont si cu ce motiv? Sa nu zici ca ti-ai lasat barba, ai introdus "akbar" in vocabular si ti-ai rezervat ceva bilete pentru Siria :shock:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Sep 16, 2017 5:56 pm

pozeDECAT scrie:
damblagiu scrie:incepand de ieri mi-au blocat astea contul de Fb. Bye, bye FB

Eu, care nu folosesc FB, intreb: care "astea"? Cine poate inchide un cont si cu ce motiv? Sa nu zici ca ti-ai lasat barba, ai introdus "akbar" in vocabular si ti-ai rezervat ceva bilete pentru Siria :shock:

Pardon, ASTIA. Exista si niste astia pe la Fb. Dar gata, nu-i nici o paguba.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 153 vizitatori