Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Dum Feb 05, 2017 8:24 pm

Dacă nu aveți programată vreo comedie pentru seara asta, vă recomand cîteva minute pe postul echilibrat antena trei.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Feb 06, 2017 1:02 am

Insistă să puncteze la capitolul jenibili și domnul Tăriceanu:

Tariceanu sustine ca a vazut "o lipsa de reactie a presedintelui", asa ca s-a hotarat sa faca acest apel la Iohannis: "Ii voi solicita sa faca un gest similar, numai asa putem pune capat acestei crize politice pe care Romania o traverseaza. Intind o mana presedintelui ca sa ajungem la o intelegere care sa calmeze situatia (...) Regret ca aceasta dezinformare uriasa s-a petrecut. Majoritatea covarsitoare a celor care protesteaza probabil au fost indusi in eroare".


Să fie primit !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Lun Feb 06, 2017 10:24 am

domni si doamne bat o jurnalista: https://www.facebook.com/brrlog/videos/ ... S_TIMELINE .
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Feb 06, 2017 3:39 pm

FMM!

Un senator a oferit imaginile începutului de an în Parlament! Mihai Goțiu, unul dintre parlamentarii controversați ai USR, a fost filmat în timp ce dormea în plenul Parlamentului, în timp ce se discuta bugetul României pentru anul 2017. Explicațiile lui Goțiu întrec orice imaginație.

”Mă obosește această procedură a bugetului care e o calcealma. Am zis că e mai bine să mă odihnesc un pic. Am zis să mă odihnesc un pic până când trece partea asta. E dreptul lor să doarmă în plen, fiecare face ce dorește. Dacă o să mi se mai facă somn, o să mai dorm. Prefer să fiu atent la momentele care contează. Am colegi care mă atenționează.

Sunt convins că am alegători cu foarte mult simț al umorului și sigur ne vom distra împreună. Nu știu ce salariu am, dar nu știu ce reprezintă toate sumele din salariu. Liviu Dragnea știe mai bine. Nu am venit în Parlament pentru salariu.”, a spus Mihai Goțiu.
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Feb 06, 2017 4:04 pm

iuliangrecu scrie:FMM!
Explicațiile lui Goțiu întrec orice imaginație.


se vede ca n-ati citit editorialele lui :mrgreen: alea sf-uri, nu explicatii date dupa un somn provocat de vreo sticla de rom :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Feb 06, 2017 4:15 pm

teo scrie:se vede ca n-ati citit editorialele lui :mrgreen: alea sf-uri, nu explicatii date dupa un somn provocat de vreo sticla de rom :mrgreen:

Problema mea nu e ca bea rom, ci ca doarme pe banii mei, si-l mai doare si-n plua.. dupa cum afirma vita
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde demential » Lun Feb 06, 2017 4:26 pm

poate n-avem toti fb, deci :
<<În timp ce lua interviuri, Laura Ștefănuț a început să primească pumni.
„A greșit piața! A greșit piața!”>>
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Feb 06, 2017 4:32 pm

Nici-o masă fără peşte, nici-o zi fără domnul Iordache:
http://www.ziare.com/stiri/justitie/con ... 13-1452752
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Feb 06, 2017 7:00 pm

iuliangrecu scrie:
teo scrie:se vede ca n-ati citit editorialele lui :mrgreen: alea sf-uri, nu explicatii date dupa un somn provocat de vreo sticla de rom :mrgreen:

Problema mea nu e ca bea rom, ci ca doarme pe banii mei, si-l mai doare si-n plua.. dupa cum afirma vita

Ce dracu bai, "nici ăstea nu ie buni" !? Pai cu ăstea nu, cu ăia nu, eu cu cine mai votez la anticipate?!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Feb 06, 2017 8:42 pm

Analiza literara
“Domnu’ Dragnea, nu fi trist
Mortii ma-tii de muist!”
Inca de la primul cuvant al operei analizate, autorul anonim isi dezvaluie relatia privilegiata pe care o are cu personajul. Este o relatie de respect, dar nu un respect glacial, protocolar, care ar fi cerut formularea “Domnule Dragnea”, si nici un respect slugarnic, de tip Radu Tudor sau Mihai Gadea, care imbraca forma “Domnule Presedinte Dragnea”. “Domnu’ Dragnea” denota un respect cald, apropiat, asemanator cu cel pe care il au oamenii fata de administratorul de bloc: domnu’ Gogu.
Opera continua cu un indemn la optimism, stiut fiind ca orice politician de succes este aproape obligat sa declare, si cand e si cand nu e cazul, ca el este un optimist incurabil. Fin cunoscator al personajului, autorul sesizeaza o fisura in optimismul de beton al lui “domnu’ Dragnea” si incearca sa-l aduca pe calea cea buna. Expresia “nu fi trist” pastraza tonul cald, neprotocolar, altminteri ar fi trebuit sa spuna “nu fiti trist”.
Versul al doilea al operei ne trimite la radacinile cele mai adanci ale sufletului romanesc. Este cunoscut faptul ca, in anumite zone ale tarii (Oltenia, Teleorman), cultul mortilor face parte din fibra nationala, folclorul fiind plin de forme artistice dedicate, mergand pana la credintele in moroi si descrieri precise a modului cum sa scapam de ei: tarusul infipt in inima dezhumatului.
Dar atentie: nu este vorba de orice morti, ci doar de cei din imediata proximitate a personajului, cei materni. Nu putem sa intelegem de ce persoanele decedate pe linie paterna au fost eliminate din text. Probabil anumite conflicte familiale legate de mosteniri sau impartirea pamantului – cum se intalnesc atatea in lumea satului romanesc si care au fost, de altfel, ilustrate si in operele culte ( romanul Ion, de Liviu Rebreanu, de exemplu) – au dus la aceasta optiune a autorului.
Referirile la cultul mortilor reprezinta subtilitatea suprema a operei, stiut fiind faptul ca stransa legatura a personajului principal cu persoanele decedate trece dincolo de cultura sau traditii, avand si o consacrare juridica, prin doi ani cu suspendare.
Din pacate, finalul operei reprezinta o scadere valorica fata de restul textului. Expresia folosita – si pe care nu o putem reproduce aici – este total lipsita de subtilitate, chiar vulgara. Daca si-ar fi luat un mic ragaz pentru meditatie, autorul ar fi putut afla ca exista si alte formule, eufemistice, precum “Duie Mragnea” sau “Duck Fragnea”. Dar probabil ca n-a gasit alta rima.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Feb 06, 2017 9:33 pm

Din capitolul Mihaela, dragostea mea ... deja vu:
http://www.ziare.com/sorin-grindeanu/pr ... se-1452828
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Feb 06, 2017 11:12 pm

damblagiu scrie:[eu cu cine mai votez la anticipate?!

macar s-avem anticipate :)
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Mar Feb 07, 2017 8:31 am

iuliangrecu scrie:macar s-avem anticipate :)

Nu ştiu dacă anticipatele ne ajută cu ceva. Dăm impresia de ţară nesigură. În fine, nici acum nu prea avem alura de republică sigură, cel puţin cu un condamnat la butoane.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Feb 07, 2017 3:09 pm

HHR scrie: ... deja vu:

Intr-un fel sau altul, toate sunt deja vu.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12770 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Feb 07, 2017 3:16 pm

HHR scrie:
iuliangrecu scrie:macar s-avem anticipate :)

În fine, nici acum nu prea avem alura de republică sigură, cel puţin cu un condamnat la butoane.

Cel putini doi condamnati sau poate si viitori condamnati, asta daca adaugam si pe Iohannis ...
cauza_ilicita.jpg
Luata dintr-un articol care spune ca omul ar fi trebuit sa fie judecat mai departe, pentru marturie mincinoasa, uz de fals etc: http://www.cotidianul.ro/klaus-iohannis ... ro-271351/
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14133 times
Been thanked: 12770 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 41 vizitatori


cron