Faze de toata jena

Politica, evenimente etc.

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde mischaela » Vin Oct 14, 2016 1:35 pm

teo scrie:
mischaela scrie:moldoveanul a hotarat ca nu vor mai trece mai incolo de brasov ... acolo nu se supara nimeni cand castiga fii-sa :) ... o mai si felicita :shh:


nu ca el ar fi usa de biserica :mrgreen:
daca retin bine, parca si pe el l-au suspendat pentru circul de atunci


i-au suspendat pe amandoi ...
au urmat nationalele unde moldoveanul(corect) urmarea prin gard meciurile copilei din dotare, iar celalalt organiza turnee pe numele neamurilor ...
asta-i viata de moldovean ... si batut, si fugarit noaptea prin sibiu cautand cazare.

in fine ... vizitasem orasul ... imi placuse ... am dat nota 10 pensiunii unde am stat, dar acum cand aud de s .... nu-l vad dacat pe nenea x dand declaratii ca el venea pios de la biserica, s-a impiedicat si a cazut cu pumnul in moldovean.
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Vin Oct 14, 2016 2:07 pm

mischaela scrie:i-au suspendat pe amandoi ...
au urmat nationalele unde moldoveanul(corect) urmarea prin gard meciurile copilei din dotare, iar celalalt organiza turnee pe numele neamurilor ...
asta-i viata de moldovean ... si batut, si fugarit noaptea prin sibiu cautand cazare

in fine ... vizitasem orasul ... imi placuse ... am dat nota 10 pensiunii unde am stat, dar acum cand aud de s .... nu-l vad dacat pe nenea x dand declaratii ca el venea pios de la biserica, s-a impiedicat si a cazut cu pumnul in moldovean.


nu ma pasioneaza sportul respectiv, nici personajul sibian.
despre ce a fost acolo am aflat din presa, de la ceva cunostinte si ca a fost un conflict intre doi cocosi ocosi.
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde mischaela » Vin Oct 14, 2016 2:40 pm

ceva de genul ...
dar cand copilul tau este facut tigan trala la pe teren in timp ce joaca, cred ca ai dreptul sa ceri socoteala ...
arbitrului ... care oricum era in plus acolo ... avand in vedere ca patronul e GOD
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde callatis06 » Vin Oct 14, 2016 4:36 pm

La înapoierea de la Marble beach m-am oprit la spalatoria auto de la intersectia spre Makriammos.
Acolo era o bolta superba de struguri si multe, multe anunțuri care interziceau consumul strugurilor, scrise intr-o singură limbă.
Ghiciți care era limba? :crazy:
Explicația patronului a fost că era singura limbă în care CINEVA s-a priceput să traducă. Acel CINEVA nu știa nici bulgara, nici sârba, nici rusa, nici turca... ;) :mrgreen:
Nici greaca???? :crazy:
Probabil s-au gandit la sanatatea romanilor :lol:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde mischaela » Vin Oct 14, 2016 4:42 pm

e ca in acel banc ...
satul un taran sa i se fure pepenii ...pune un anunt .... un pepene este otravit ...
a doua zi apare inca unul ... acum sunt doi :))
mischaela
Fan Thassos
 
Mesaje: 441
Membru din: Mie Mai 07, 2014 12:44 pm
Localitate: galati
Has thanked: 181 times
Been thanked: 2128 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Oct 17, 2016 2:46 pm

...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Oct 17, 2016 3:05 pm

Controlul judiciar este umpic mai sever decât cel divin ...
Duamne ajută !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Lun Oct 17, 2016 3:17 pm

Call Center ...
Factura de la Telekom este în sarcina mea în cadrul diviziunii familiale a muncii. Evident uit să o plătesc la termenul scadent. Sunt foarte consecvent în a nu plăti la timp factura Telekom. Nu cred să aibă firma probleme financiare din pricina asta.

Prin urmare, în mod regulat, lunar, sunt sunat de o voce feminină de la ceva call center şi chestionat relativ la factura neplătită. E amabilă. Amabilitatea aceea rece, profesională, ce nu ţine seama de durerile sufleteşti, de dorurile şi ofurile inerente vieţii sociale presărată cu facturi de utilităţi, impozite, taxe … şi alte fapte ce fericesc existenţa efemeră.

De regulă, sunt băiat valabil şi promit că o achit până a doua zi la orele prânzului. Şi mă ţin de promisiune.

Invariabil, discuţia cu vocea în spatele căreia nu mă îndoiesc că sălăşuieşte un chip angelic şi un suflet mare, se încheie cu întrebarea … S-a întâmplat ceva ?

Nu simt vreo urmă de îngrijorare in glasul ei. Probabil, întrebarea face parte din standardul discuţiei cu rău platnicii de facturi Telekom. Tocmai din acest considerent nu dau frâu tentaţiei de a mă confesa cu posibile evenimente neplăcute din istoria personală recentă.

De căteva ori a fost cât pe ce să încep cu nişte poveşti. Of, donşoară, dacă aţi ştii ce viaţă grea am, cu ce mă confrunt în ultimul timp. Nu mă îndoiesc de faptul că aveţi patruzecişicinci de minute libere să mă ascultaţi şi să mă înţelegeţi …

Şi dacă zice că e dispusă să mă asculte ?

Nu, mai bine încerc să achit factura la timp …
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Lun Oct 17, 2016 3:47 pm

HHR scrie:Şi dacă zice că e dispusă să mă asculte ?


Secretul unei vieti reusite e sa faci lucruri pe care sa nu le regreti mai tarziu. Eu zic sa te feresti sa vezi cine e proprietara vocii si sa achiti factura la timp. Satana ne ispiteste prin mijloace ce nici nu-ti trec prin cap. Pazeste-te
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde teo » Lun Oct 17, 2016 5:22 pm

HHR scrie: Sunt foarte consecvent în a nu plăti la timp factura Telekom. Nu cred să aibă firma probleme financiare din pricina asta.

Prin urmare, în mod regulat, lunar, sunt sunat de o voce feminină de la ceva call center


Ehh, poate ca au saracii probleme.... :evil: :evil: :evil:

Deci Magentcomu e cea mai de @#$%& firma pentru ca:

- prin 2008 m-au prostit sa aleg o optiune de internet pt acasa, ceva cu ”super-maxi-extra-plus fiber”. era cea mai scumpa optiune. in 2013, cu ocazia unei defectiuni, cei de la tehnic mi-au zis ca am platit-o degeaba, ca eu n-am fibra optica

- anul trecut le-am solicitat sa-mi bage itv si sa renunt la satelit. mi-au zis ca nu se poate. numai daca reziliez contractul si le solicit dupa aia altul.

- la sfarsitul lui aprilie, am fost la sediu la ei si le-am comunicat ca vrem sa inchidem firma si sa reziliem contractele cu ei. au zis ok, au scris ceva pe calculator, am predat niste stickuri de internet mobil si ne-au zis sa asteptam pana dupa 15 mai cand o sa vina cineva sa ridice routerul.

Pe la sfarsitul lui mai dupa ce am vazut ca nu vine nimeni, ne-am dus cu routerul la ei. ”sa vezi, ca sa stii, ca nustiucum” dar nu ne-au inregistrat cererea. asa ca scriem cerere, ne da numar pe ea, predam routerul si ne zice ca trebuie sa stam inca o luna si sa le platim in avans. circ, scandal, ”asa scrie in contract”, imi calc pe inima si platesc si pentru luna iunie. era sfarsitul lunii mai, retineti!

Sfarsitul lui iunie primesc mail de la ei ca au dezactivat unul dintre conturi(cel cu domeniul web), cateva zile mai tarziu primesc factura pt celalat cont(telefonie+internet), cu abonament pt...luna iulie!!!! Vreo 92 de lei. Merg peste ei, incearca sa ne abureasca ca de fapt noi avem cerere depusa la ei la sfarsitul lui mai, dar s-a inregistrat la sediul lor central dupa 1 iunie si uite asa mai aveti de plata o luna......dupa ce le-am zis ca am cerere cu stampila cu nr de la ei din mai si ca ma doare in @#$% cand isi inregistreaza ei, au dat-o la intors, ca stai sa vezi ca de fapt e o greseala si sa nu platim.

din septembrie incoace ma suna niste gagici de la un call center de-al lor care ma intreaba cand platim factura. :mrgreen: n-am avut cu cine sa ma inteleg, orice explicatie a mea era contrata de replica ”da cand platiti factura?” asa ca am renuntat si le-am zis sa dea firma in judecata. m-au amenintat ca o sa o faca. le-am urat succes. nu-mi aduc aminte daca le-am mentionat ca firma a fost dizolvata si radiata din regcom. :mrgreen:
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Vin Oct 21, 2016 5:31 pm

figaro cel bețiv …
Ieri, am repetat pauza de tuns .
Am ajuns seara, la şapte şi ceva, la salonul din colţul străzii Franceză şi m-am uitat să văd dacă nu cumva e de serviciu tipul la care nu voiam să mă tund. Era în salon dar, era ocupat cu un alt client. M-am strecurat până pe un scaun din spatele uneia din doamnele frizeriţe de serviciu. L-am studiat pe tip. Era băut, se învârtea cu paşi nesiguri in jurul clientului. Tăia de două ori cu foarfeca şi se apropia de capul lui de parcă era miop. Avea ochii umezi ca de broască. Când mergea să schimbe instrumentul făcea un ocol larg încercând să mascheze faptul că nu avea siguranţă in mergătuare. Efortul de a părea sigur pe orice mişcare trăda şi mai mult starea alterată în care se afla. A terminat cu clientul, a încasat şi s-a întors către cei ce aşteptau baleind cu privirea tulbure. Un tip creţ s-a ridicat şi a păşit spre scaunul său. Am răsuflat uşurat deşi, aveam pregătit textul pentru situaţia în care m-ar fi invitat pe scaun. I-aş fi spus calm, astăzi vreau să fiu tuns de o doamnă ! Dacă ar fi insitat, aş fi fost nevoit să îmi calc pe inimă şi să-i spun, Domnule dragă, eşti în stare de ebrietate şi nu-mi pot permite să te învârţi în jurul meu cu obiecte tăietor-înţepătoare. Am doi copii de crescut şi nu aş vrea să devin o ştire matinală, client cu gâtul tăiat la o frizerie din Brăila !
S-a eliberat una din doamne şi m-am aşezat fericit în scaun. Era lângă scaunul la care lucra individul, fapt ce mi-a oferit posibilitatea să îl studiez mai atent. Pe el şi pe clientul-victimă.

Televizorul urla în salon. E pe Antena trei. Vorbește preşedintele republicii, Klaus Johanis. Figaro (să-i zicem aşa frizerului băut) valsa nesigur în jurul clientului. Din cînd în cînd se rezema de umărul lui. Ia pus şervetul de tuns cu mişcări ample şi nesigure de parcă ar fi întins un cerceaf pe un pat dublu. Zice preşedintele ceva, Figaro se opreşte, cu voce tare şi cu distanţă mare între cuvinte zice …. Zău aşa ? Mai taie două fire din ciuful clientului, preşedintele iar zice ceva. Figaro se întoarce şi conchide ... Mdea, apa e udă şi cerul albastru ! Colega din stânga, singura ce părea să-i ţină isonul, râdea ca pruasta. Omul se apleacă şi toarnă, pe şestache, ceva întro cană metalică cu capac. Apoi, o duce la gură şi trage doua guri zdravene. Mai taie două chestii din ciuful creţului şi se apropie indecent de capul său să analizeze dacă a tăiat cât trebuie şi de unde trebuie. Îl intreabă, e bine aşa ? Ăla zice că da. Termină Johanis discursul şi apare o tipă blondă care zice că preşedintele e cinic. Nu am fost atent la discurs, aşa că, nu-mi pot da seama dacă a fost cinic sau nu. Nici nu prea mă interesează. Câţiva invitaţi din platou încep să-l critice pe preşedinte. Figaro şi baragladina de lângă el sunt în extaz. Aprobă onomatopeic fiecare tâmpenie ce se scurge din televizor. Din când în când Figaro se mai ocupă şi de capul creţului. Încearcă să lege o conversaţie cu dânsul, evident pe tema … cît de naşpa e preşedintele şi cât de buni sunt cei de la antena trei pentru că numa ei vede adevărul, restul sunt vânduţi, băsişti sau unguri. Termin cu tunsul, plătesc și îmi scot curul de ungur băsist și vândut afară din frizeria de pe colțul francezei …
https://dinoffside.wordpress.com/2016/1 ... trashed-2/
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Dum Oct 23, 2016 10:49 am

Sens giratoriu. Un biciclist de culoare, la propriu mergea pe drumul cu prioritate. Un conducator auto forteaza si nu-i da prioritate. Dupa intersectie la cateva zeci de metri e oprit de un echipaj de politie si intrebat de ce nu a dat prioritate la care respectivul raspunde, e negru si nu l-am vazut.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Vin Oct 28, 2016 11:41 am

Mai pe seara am sa va povestesc patania mea de azi si vreau sa va aud parerea. Acum sunt prea nervos si imi e si greu sa scriu cu crenvursti astea de degete pe minusculul asta de telefon.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde HHR » Vin Oct 28, 2016 7:50 pm

Hai, ne mai ții mult în așteptare ?
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Faze de toata jena

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Oct 29, 2016 9:26 am

HHR scrie:Hai, ne mai ții mult în așteptare ?


Ho, ca si asa am ramas traumatizat pe viata de patanie.
Mergeam, perpedes pe o strada ingusta cu trotoare minuscule de 50 cm latime. Strada avea pante din cele doua capeta spre mijloc, in asa fel incat forma un V la jumatate. In V-ul respectiv pe distanta de cativa metri se stransese apa de circa 10-15 cm adancime. Incercam sa trec pe trotuarul minuscul fara sa iau apa la pantofi, cand brusc apare un.........individ cu masina si fara sa reduca viteza trece prin balta respectiva stropindu-ma de sus pana jos. Aveam apa si in chiloti. Cand am realizat ce avea sa se intample am strigat la el, franeaza ba idiotule, iar dupa ce s-a intamplat, opreste...........mata de javra. Tipul a oprit, a coborat si a venit spre mine. Eu am interpretat actiunea lui ca pe o agresiune si cand a ajuns langa mine i-am aplicat un fel de tur de sold mai taranesc, ca am si eu o varsta si nu mai merg toate ca la tinerete. A cazut in balta, iar cand a incercat sa se ridice l-am inpins ca sa intre cu profundul mai adanc in balta. M-am intors si am plecat in injuraturile individulu. Tipul avea camera de filmat pe bordul masina, dar in afara de reactia mea inainte de incident nu cred ca a surprins nimic, evenimentul petrecadu-se in spatele masinii. Cum comentati treaba asta? Legal am vreo vina? Bine ca nu a fost femeia cu mine ca, dupa ce-mi galgaia apa in chiloti tot pe mine m-ar fi bestelit ca ma port ca un taran, bla,bla,bla.

L.E. Find pieton, a trebuit sa iau un taxi pana acasa si a trebuit sa ma tiganesc cu soferul care nu vroia sa ma ia ca-i ud bancheta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 78 vizitatori


cron