PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Politica, evenimente etc.

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Vin Iul 29, 2016 2:17 pm

Asa ceva! Viceguvernatorul BNR Bogdan Olteanu, retinut de DNA

Cine urmează pe făraș? Tări?

http://anticoruptie.hotnews.ro/stiri-an ... -surse.htm
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 20, 2016 9:05 am

Je suis fanatique
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Oct 20, 2016 11:13 am

damblagiu scrie:Je suis fanatique

Pourqoi pas ?
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 20, 2016 11:58 am

pozeDECAT scrie:
damblagiu scrie:Je suis fanatique

Pourqoi pas ?


Pai asa ma categorisi presedintele nostru al tuturor romanilor.
Cand mergi prin parc si vezi tineri sarutandu-se cu tinere parca prinzi avant in viata. Daca ai vedea doi barbati pe o banca sarutandu-se!? Iti trece si cheful de viata. S-a tot dezbatut pb-a ca e o boala, ca e un comportament deviant, etc dar sa vii acum si sa-mi impui cu forta ca e o normalitate si trebuie acceptata e prea mult. Nu zic sa-i omoram cu pietre, sau sa-i gonim din localitatile noastre, ci le cerem un singur lucru. Cand se iubesc sa se iubeasca la ei acasa cu perdelele, draperiile si jaluzelele trase. Asta inseamna toleranta. Nu trebuie sa te prostituezi ca sa fii tolerant.
Baaaaaaa! vine Apocalipsa. Asta inseamna "Sodoma si Gomora" pomenita in cartea sfanta.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde HHR » Joi Oct 20, 2016 2:48 pm

A face ceva, nu spui ce, în public este contravenţie, indiferent de sex. Nimeni nu a solicitat ca sexul între persoane de acelaşi sex să fie tolerat în public. Dacă se sărută în public ai libertatea să întorci capul, nimeni nu te obligă să priveşti.Poate se discută doar despre legalizarea căsătoriilor între persoane de acelaşi sex. Refuzul acestui drept este un semn de intoleranţă, indiferent de argumentele aduse, constituţionale, religioase ... etc. Homosexualitatea există şi doar dacă eviţi să abordezi subiectul nu înseamnă că ea va dispare. Deci, este o problemă la care nu e bine să te întorci cu spatele. În aceeaşi ordine de idei ar mai fi de pus pe tapet legalizarea prostituţiei, o altă problemă ascunsă sub preş. În general, gradul de civilizaţie al unei societăţi se traduce şi prin capacitatea de a tolera minorităţile, indiferent de natura lor.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Joi Oct 20, 2016 3:22 pm

HHR scrie: Homosexualitatea există şi doar dacă eviţi să abordezi subiectul nu înseamnă că ea va dispare..[/i] În aceeaşi ordine de idei ar mai fi de pus pe tapet legalizarea prostituţiei, o altă problemă ascunsă sub preş. În general, gradul de civilizaţie al unei societăţi se traduce şi prin capacitatea de a tolera minorităţile, indiferent de natura lor.


Pai eu tocmai am atacat subiectul nu l-am evitat. A evita subiectul inseamna sa-ti iei copilul mic de mana cand ii intalnesti si sa-i spui, hai tata d' aici ca astea sunt nebuni!..... Je suis fanatique. Incercarea de a amesteca prostitutia cu homosexualitatea e o metoda de a deturna sensul discutiei catre alta latura care nu are nici o legatura cu subiectul initial. Nu inteleg in momentul asta ce-i retine sa legalizeze orice contract intre ei la un notar. Sa-si imparta bunurile dobandite inainte, in timpul si dupa perioada de iubire asa cum vor. Sunt impotriva adoptiei unui copil (fie vorba intre noi, asta e miza) si a manifestari in public a inclinatiilor lor. Eu unul m-am saturat sa respect dreptul, chiar aberant al oricarei minoritatilor incalcandu-mi dreptul meu. Pana la urma vreau sa ajung eu minoritate. Iubiti-va voi intre voi si lasati femeile la mine, dar hai mai repede pana nu ma trec.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Joi Oct 20, 2016 8:50 pm

damblagiu scrie:
pozeDECAT scrie:
damblagiu scrie:Je suis fanatique

Pourqoi pas ?


Cand mergi prin parc si vezi tineri sarutandu-se cu tinere parca prinzi avant in viata. Daca ai vedea doi barbati pe o banca sarutandu-se!?


Daca le interzici barbatilor, atunci ar trebui sa le interzici si femeilor. N-ar fi pacat sa nu mai poti vedea tinere sarutandu-se cu tinere ? :mrgreen:
Poate ca d'aia, in trecutul nu foarte indepartat, era indecent nu numai sa vezi tineri sarutandu-se cu tinere in public, era indecent sa vezi chiar si glezna tinerei ... Pe de alta parte, nici eu nu inteleg dorinta asta exagerata a baietilor alora fericiti doar intre ei de a face defilari stridente pe strada :problem: Dar nu vad o problema ca sa li se recunoasca LEGAL statutul de cuplu daca ei o vor si daca prin asta se pot bucura de beneficiile care decurg - asigurari medicale acoperitaoare, mosteniri, ce-o mai fi. Si care ar fi problema adoptiei unui copil? L-ar ingineri ei genetic apoi pentru ca sa-l faca si pe el homo? E ca in "The Thing", se paseaza de la unul la altul obicieiul :wtf: ? Cred ca nu. Eu nu vad o problema in asta. Ma deranjeaza mai tare fazele alea cu "gay pride" in mijlocul strazii.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde HHR » Vin Oct 21, 2016 5:27 pm

damblagiu scrie: Eu unul m-am saturat sa respect dreptul, chiar aberant al oricarei minoritatilor incalcandu-mi dreptul meu.


Nu văd ce drept îţi este încălcat. În plus, orice minoritate are mai multe drepturi decât majoritatea. E firesc, e vorba de drepturi care majorităţii nu folosesc la nimic. Ex. invăţământul în limba maternă pentru anumite minorităţi naţionale nu îţi este de folos. El constituie un drept în plus al acestor minorităţi. Dreptul la cultură în limba maternă ... de asemenea.

damblagiu scrie:Pana la urma vreau sa ajung eu minoritate.


ai două posibilităţi, ori te faci ungur, ori te faci gay ! :mrgreen:
Dacă optezi pentru cumul şi te faci un ungur gay o să ai cele mai multe drepturi !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 01, 2016 12:41 pm

Cica odata cu alegerile urmatoare participam si la referendum pt schimbarea art 48 din constitutie in sensul ca, familia se întemeiază pe căsătoria liber consimţită între soţi, barbat si femeie. Eu propun, in cazul in care e respinsa aceasta modificare si barbatii se pot casatori intre ei sa modificam constitutia in sensul ca o familie sa fie constituita dintr-un barbat si mai multe femei.
Argumentarea e simpla. In momentul de fata raportul dintre barbati si femei, in Romania e de 57% femei si 43% barbati. Rezulta ca 7% din femei raman "ne acoperite" Daca ne mai casatorim si intre noi marim procentul asta la cifre mult mai mari. De ce sa fim nedrepti si sa nu ne gandim la sufletele astea gingase care vor suferii toata viata!? Prin propunerea mea de modificare a constitutiei impacam si capra si varza.
TREZITI-VA BAAAAAA, ca a luat-o omenirea asta razna!


L.E. Poporul roman are o vorba mare exprimata in cantecele populare
Cui nu-i place dragostea, Dumnezeu sa nu i-o dea
Sa mi-o dea Dumnezeu mie, ca stiu ce sa fac pe lume.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Mar Noi 01, 2016 4:15 pm

damblagiu scrie:Cica odata cu alegerile urmatoare participam si la referendum pt schimbarea art 48 din constitutie in sensul ca, familia se întemeiază pe căsătoria liber consimţită între soţi, barbat si femeie. Eu propun, in cazul in care e respinsa aceasta modificare si barbatii se pot casatori intre ei sa modificam constitutia in sensul ca o familie sa fie constituita dintr-un barbat si mai multe femei.
Argumentarea e simpla. In momentul de fata raportul dintre barbati si femei, in Romania e de 57% femei si 43% barbati. Rezulta ca 7% din femei raman "ne acoperite" Daca ne mai casatorim si intre noi marim procentul asta la cifre mult mai mari. De ce sa fim nedrepti si sa nu ne gandim la sufletele astea gingase care vor suferii toata viata!? Prin propunerea mea de modificare a constitutiei impacam si capra si varza.
TREZITI-VA BAAAAAA, ca a luat-o omenirea asta razna!


L.E. Poporul roman are o vorba mare exprimata in cantecele populare
Cui nu-i place dragostea, Dumnezeu sa nu i-o dea
Sa mi-o dea Dumnezeu mie, ca stiu ce sa fac pe lume.


Daca-i corecta statistica atunci 14% dintre femei sunt neacoperite. Ceea ce "intareste argumentul". Bine, or mai fi cateva acoperite prin presa ...
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mar Noi 01, 2016 4:37 pm

pozeDECAT scrie:Daca-i corecta statistica atunci 14% dintre femei sunt neacoperite. Ceea ce "intareste argumentul". Bine, or mai fi cateva acoperite prin presa ...


Just. Una peste alta s-or mai acoperii si ele intre ele o parte, dar tot raman suficiente.
Referendumul asta ma determina sa particip la vot dupa atata amar de vreme.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Noi 02, 2016 7:54 am

Bai, aseara m-am cutremurat. Pe facebook a aparut o postare cu indemnul de a nu merge la vot la referendum ca sa nu fie validat, asta fiind singura lor sansa, spuneau ei acolo. Ghici cine era marea majoritate a celor care comentau si sustineau demersul! Erau femei. Pai ce sa le spun!? Ba, va meritati soarta. Raportul de 14% mi sa parut excesiv de mare. Dupa ce am vazut postarea cred ca e mai mic decat in realitate.
Greu ne mai incerci Doamne!
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Mie Noi 02, 2016 8:13 am

@Poze revin la o postare de-a ta mai veche in care spuneai ca nu vezi nici un impediment in a creste un copil o "familie" formata din persoane de acelasi sex. Pai ai fost si tu la scoala si stii, copii sunt feroce in a se umili si rade unul de celalalt. Un copil ca asta crezi ca va avea vre-o sansa sa nu fie luat la misto de ceilalti copii. Ce dezvoltare psihica normala va avea? Va iesi un matur care va ura societatea, ii va ura pe toti cei din jur si asa mai departe. Asta va da societatii o "familie" din asta.
Veti spune ca civilizatia inseamna sa-ti educi copilul sa inteleaga ca e normal asa. Eu unul nu mai pot si nici nu as vrea sa-mi educ copii ca asa ceva e normal, dar trecand peste asta toti am avut in clasa un coleg mai plinut caruia i se spunea grasu. Cat nu incercau parintii nostri sa ne determine sa nu-i mai zicem asa!? Schimbau ceva? Nu. Si asta nu era asa de anormal, dar cand il vor intreba, cine a venit ma sa te aduca la scoala, ma-ta sau taica-tau? Sau, ba ce barba frumoasa are ma-ta, etc. Ce va fi in sufletul copilului ala? Repet, nu veniti cu gogoasa ca trebuiesc educati copii. La varsta aia cauta orice motiv sa rada si sa faca misto unul de altul. Asa e firea umana si nu te poti opune. E jocul care ii pregateste pt competitia ce va urma in viata, asa cum puii de pisica se pregatesc pt viata simuland luptele viitoare jucandu se "de-a lupta"
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Mie Noi 02, 2016 11:27 pm

Ai dreptate. Dar pe mine m-a amuzat o comedie franceza cu tema asta. El ajuns in preajma casatoriei, dupa ce fusese crescut de doi. A fost asa buna comedia ca s-a facut si un remake american. Ca de obicei, nu asa reusit ca filmul francez. Dar nu-mi aduc aminte acum titlul ... tre' sa caut pe imdb.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde April » Joi Noi 03, 2016 7:16 am

La cage aux folle
http://www.imdb.com/title/tt0077288/
Renato si Albin formeaza de multi ani un cuplu de homosexuali. Renato conduce in Saint – Tropez un cabaret. Dintr-o legatura pasagera in tinerete, el are un fiu – Laurent. Acesta doreste sa se casatoreasca cu Simone. Pentru ca Simone face parte dintr-o familie conservatoare, Renato si Albin se vor stradui din rasputeri sa-l ajute pe Laurent, incercand sa para ceea ce nu sunt: o familie model!
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31075 times
Been thanked: 28919 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 56 vizitatori