PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Politica, evenimente etc.

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde HHR » Lun Iul 18, 2016 7:43 am

Pe un tip ca Erdogan (observ ca are aceeasi terminatie ca si Sadam) e greu sa pui presiune. Ce gandeste asta in mintea lui otomanica de turc, in turceste ? Ce islamu` meu voiau pucistii astia nenorociti ? Sa umble femeile fara echipamentul regulamentar? Se consume lumea alcool ? Sa nu respecte ramadamul ? Sa se uite cat e ziua de lunga la Suleyman sau Bahar ? Bietul Ataturk care a vrut sa modernizeze si laicizeze statul otoman se rasuceste in mormant.Probabil Erdogan va reorganiza armata reintroducand chestiile alea cu spahii si ieniceri. Adio NATO. Daca baga si pedeapsa capitala isi puate lua adio si de la Europa. Dar, creca il duare`n mocasini de nato si europa.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Lun Iul 18, 2016 10:03 am

asta mi-a placut cel mai mult :lol: :lol: :lol:
Zece motive pentru care în România nu poate avea loc niciodată o lovitură de stat:
.....
Birocrația e mare și trebuie să ai autorizație de la primărie și niște timbre fiscale speciale pentru lovituri de stat, care nu se găsesc pe nicăieri;
.....
http://www.timesnewroman.ro/politic/zece-motive-pentru-care-in-romania-nu-poate-avea-loc-niciodata-o-lovitura-de-stat
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde dflc03 » Lun Iul 18, 2016 2:06 pm

HHR scrie:Pe un tip ca Erdogan (observ ca are aceeasi terminatie ca si Sadam) e greu sa pui presiune. Ce gandeste asta in mintea lui otomanica de turc, in turceste ? Ce islamu` meu voiau pucistii astia nenorociti ? Sa umble femeile fara echipamentul regulamentar? Se consume lumea alcool ? Sa nu respecte ramadamul ? Sa se uite cat e ziua de lunga la Suleyman sau Bahar ? Bietul Ataturk care a vrut sa modernizeze si laicizeze statul otoman se rasuceste in mormant.Probabil Erdogan va reorganiza armata reintroducand chestiile alea cu spahii si ieniceri. Adio NATO. Daca baga si pedeapsa capitala isi puate lua adio si de la Europa. Dar, creca il duare`n mocasini de nato si europa.


Cu buluc de bizoni otomani care gandesc ca el si (mai ales) sunt in stare sa-l sustina cu mainile goale in fata tancurilor, cu politia aservita, armata decapitata si cu aia jdemii de opozanti de pe listele negre (pregatite din timp) la bulau sau fugari - cum sa nu-l doara la iminei de NATO, UE si SUA? NATO si SUA au mai multa nevoie de Turcia decat are Turcia nevoie de NATO si SUA, iar dupa criza imigrantilor si Brexit, UE e fix pix pentru planurile sultanului.
Winter is Coming
dflc03
Consilier
 
Mesaje: 775
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 8:48 pm
Localitate: Larissa
Has thanked: 4569 times
Been thanked: 4137 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Lun Iul 18, 2016 9:11 pm

dflc03 scrie:Pana acum "scenariul si regia" din Turcia sunt net mai bune decat cele din Romania anului 1989.

Mai ales ca "despotul luminat" nu are nevoie sa se justifice ca fiind "emanat", el era deja votat masiv inainte de evenimentele cu pricina. Am remarcat, pe de alta parte, si ca sustinatorii lui erau toti cu "Allahu Ekber!" in gura.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde demential » Vin Iul 22, 2016 9:11 pm

veneam din parcarea carelor (din spatele curtii) spre birou.
la un moment dat, pasarelele nu mai cantau, vantul nu mai batea, insectele nu mai zburau.
2 masini (cu marca irelevanta), negre, geamuri fumurii, mergand PERFECT IN SINCRON una in spatele alteia, opresc la receptia principala.
se deschid usile (perfect sincron, de asemenea), si din spate coboara Traian, fostul.
este condus catre Digi24.
in parcarea din fata, o masina de jandarmerie dotata.
cam mult deranj, as spune eu :angel:
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9332
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Sâm Iul 23, 2016 11:08 am

demential scrie:cam mult deranj, as spune eu :angel:

Exagerat pentru un nimeni malign care mananca pe banii statului,sta in casa statului desi are casa cumparata de la stat ilegal.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Sâm Iul 23, 2016 12:28 pm

plus alti 600
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde HHR » Sâm Iul 23, 2016 1:17 pm

Mie nu`mi da ca`n carte. Ma gandesc ca daca avea ceva ilegal nimeni nu`l ierta la cati "prieteni" are. S`ar putea replica: bah, da` asta are o gramada de uameni la mana si nimerica nu se ia de el !Ok. sunt de acord dar, aceeptand ca are multi uameni la mana, de ce frates`o a luat patru ani cu executare in prima instanta ? De fapt, as indrazni sa intreb de ce a ajuns in instanta ? Se putea opera o manarie si scoate o clasare inca din start. Ce dreaqu, sanjele apa nu se face. S`ar putea replica: Rahat, e de ochii lumii, o sa`l achite in apel ! De aici discutia ma depaseste deoarece sunt unul dintre putinii cetateni ai republicii care nu cunoaste viitorul familiei Basescu. Clar, nu sunt un bun basist !
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Iul 24, 2016 1:40 pm

Eu, mai cinic, cateodata plecand urechea la teorii conspirationiste, ma gandesc totusi la unele aspecte care sunt cel putin bizare. Fratele interlop ia mai putina puscarie decat corupatorii, dosarul lui sta pe loc pana in momentul in care apar publice niste filmari. Apoi, interlopul sef cu guler alb are parte de evaluari de prejudiciu mare si apoi deodata zero, dosar de securitate ca prin minune nu-i (desi orice om cu un fragment de creier si care a trait si in vremurile de dinainte de 1990 isi da seama ca e imposibil sa nu fi avut), oamenii care-i albesc dosarele si ii canta in struna in sistemul asa zisei justitii au fost promovati ca fetii frumosi ... Individul este un cancer al societatii la fel de rau precum a fost Iliescu. Si ma bucur ca acum cand ii vine si lui vremea sa-i spunem ca "nici nu stie cat de mic va fi sa fie", fostii sai lingai incep sa-si arunce cutite in spate si sa dea pe goarna despre gunoiul moral in care s-au dezvoltat: http://www.stiripesurse.ro/radu-moraru- ... 44044.html
Cred ca incet incet, pe masura ce vor mai fi arestati unul sau altul, alte noroaie vor iesi la lumina de sub presul sistemului creat de acest individ cu comportament securisto-mafiot. Nu-i cunosc viitorul familiei sale nici eu. Dar i-l doresc.
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde HHR » Dum Iul 24, 2016 2:25 pm

In genere nu am antipatii primare, irevocabile, si nu cred ca unul sau altul din personajele politice sunt maligne. Impulsuri de moment am avut dar, de ce sa stric neuroni, cand totul se stabileste in aritmetica democratiei. Candidatul pe care il votez poate sa iasa sau sa nu iasa. Finalmente … demnitarii sunt rezultatul alegerilor populare si e clar ca un ales nu poate fi decat tot atat de malign ca alegatorii sai. Galeria alesilor este oglinda mentalului colectiv la un anumit moment istoric, indiferent ca vorbim de Iliescu, Constantinescu, Basescu sau Iohanescu. In zorii anilor `90 daca spunei cu voce tare ca votezi cu Ratiu, Campeanu sau oricare altul in afara de Ion Iliescu … riscai un linsaj public. Nedibacia (sau mai degraba imaturitatea) alegatorilor l`a readus pe Iliescu in momentul in care a ajuns la balotaj cu Vadim Tudor (RIP). Totul, malign sau benign, este rezultatul propriilor actiuni puse in ecuatia majoritate vs. minoritate. Restul e vorbaria dintre scrutine. Asa e democratia, simpla dar grea. Cat despre acuze si scenarii mai mult sau mai putin conspirationiste e clar ca romanii sunt mari mesteri. Mass media pompeaza informatii, unele gata procesate, si fiecare isi construieste propria versiune a realitatii in functie de simpatii si antipatii pentru ca fiecare detine in mod absolut adevarul adevarat.Aseara discutam cu mama si, din una in alta, m`a intrebat ce parere am despre Banciu de la B1TV. I`am spus ca nu am rabdare sa ascult chestii d`astea la teveu. S`a ofuscat si mi-a zis: clar, tu esti cu Badea. Am lasat`o cum a cazut si am mai defacut o bere, pentru ca era evident ca daca nu eram cu ea, adica cu Banciu, eram impotriva ei, adica cu Badea. Sa dea naiba, in ziua de azi nici luxul detasarii nu`ti mai este accesibil.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Dum Iul 24, 2016 2:40 pm

antena 3 e aici?
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Iul 24, 2016 4:13 pm

De ce intrebi? Vrei sa-i parlesti cu "flacara democratiei" ? :silent:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2558
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14134 times
Been thanked: 12770 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde teo » Dum Iul 24, 2016 5:47 pm

pozeDECAT scrie:Vrei sa-i parlesti cu "flacara democratiei" ? :silent:


sunt intelegator cu obsesivii
...
Avatar utilizator
teo
Consilier
 
Mesaje: 3585
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:15 pm
Localitate: Sibiu
Has thanked: 6962 times
Been thanked: 10029 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde damblagiu » Dum Iul 24, 2016 9:06 pm

teo scrie:antena 3 e aici?

peste tot subtem acasa.
portile ni se deschid
nu i echipa mai frumosa
gadea,badea si ciuvic
:D
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: PoliTichii - subiecte de dezBătut fierul cât e cald

Mesaj necititde iuliangrecu » Lun Iul 25, 2016 12:08 pm

"I: Este adevarat ca extraterestrii sunt anti-Basescu?
R: Cei cu antene, da." :lolno:

damblagiu scrie:
teo scrie:antena 3 e aici?

peste tot subtem acasa.
portile ni se deschid
nu i echipa mai frumosa
gadea,badea si ciuvic
:D
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Social

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 64 vizitatori


cron