SKIATHOS

Lefkada, Corfu, Zakynthos, Cicladele etc.

Re: SKIATHOS

Mesaj necititde florin04 » Lun Sep 03, 2018 9:31 am

Astazi, turistii ramasi "blocati" pe insula din cauza grevei la ferry, vor avea ocazia sa admire costume populare traditionale pentru femei din zona Sporadelor/Magnesia, in cadrul unui eveniment tinut in peninsula Bourtzi.
Sunt anuntate si cantece traditionale iar, la final, vizitatorii vor fi delectati cu bunatati din partea casei...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
"In cele din urma, nu conteaza cati ani ai adunat in viata, ci cata viata ai acumulat in ani!"
Abraham Lincoln
florin04
Consilier

Has thanked: 5756 times
Been thanked: 5446 times

Re: SKIATHOS

Mesaj necititde April » Mar Mar 05, 2019 9:50 am

BRadulescu scrie:Salut !
Sunt nou pe acest forum.....am fost in PK de 2 ori....dar ultima data am cumparat si un apartament ! Planurile sunt mari....anul asta cumpar o barca....dar am ceva neclaritati cu legislatia. Am vazut pe internet ca se poate inchiria o barca cu motor de 30 cp fara permis...e...posibil? E legal? Merci si va astept raspunsurile...

florin04 scrie:In unele locuri se pare ca este posibil sa inchiriezi barca si fara permis (poza e facuta anul trecut in Sivota).
Dar nu inteleg, ce legatura are cu Skiathos-ul? :?

callatis06 scrie:
BRadulescu scrie:... Am vazut pe internet ca se poate inchiria o barca cu motor de 30 cp fara permis...e...posibil?...

Da, este posibil. Am inchiriat in Nidri (Lefkada), cca 60 euro+40 euro benzina, de la 09.00 pana pe la 17.00. Asta se intampla prin 2015.
https://www.youtube.com/watch?v=btIZ9lkCj9o&t=5s

Vom muta discutia la subiectul Închiriere AMBARCAȚIUNI viewtopic.php?f=20&t=370
April
Admin

Has thanked: 24048 times
Been thanked: 24287 times

Anterior

Înapoi la Grecia insulara