Cu copiii in Thassos

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde demential » Vin Iul 08, 2016 10:51 am

Am in anturaj cupluri cu copii mici care spun ca "nu pot merge anul asta in Thassos pentru ca e prea mic copilul".
Am vazut insa multe familii cu copii mici ...
De exemplu la Pachis viewtopic.php?f=39&t=114&start=30
IMG_6001.JPGIMG_6003.JPGIMG_6004.JPGIMG_6005.JPGIMG_6006.JPGIMG_6016.JPGIMG_6033.JPG
sau la Sunset Beach din Skala Maries viewtopic.php?f=90&t=999
IMG_6170.JPGIMG_6171.JPG
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19849 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde April » Mar Iul 12, 2016 1:19 pm

@HHR - bebe din hamac are cateva luni
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9338
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31077 times
Been thanked: 28919 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde demential » Joi Iul 14, 2016 7:16 pm

Cu copiii in Thassos 2016 #part2
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19849 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Hunab » Dum Iul 31, 2016 5:22 pm

Cateva imagini cu copii in Thassos. Daca am deranjat pe cineva cu aceste poze, se pot sterge.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
La toti ne este greu...dar nu la toti, la fel....
Hunab
 
Mesaje: 48
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:09 am
Localitate: Bragadiru
Has thanked: 18 times
Been thanked: 165 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Silviaaa » Lun Aug 08, 2016 9:41 am

eu am fost anul trecut cu bebe care avea 8l si fetita 5 ani , anul acesta mergem din nou :)
Avem prieteni care nu au vrut sa vina ca este prea greu pentru copii, eu una nu inteleg de ce ? caci plec noaptea cand ei dorm, nu avem probleme
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde demential » Mar Aug 09, 2016 7:20 pm

In a doua poza ... se observa cat de greu e sa ajungi la Giola viewtopic.php?p=52840#p52840, mai ales cu copiii :D
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9336
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19849 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde HHR » Mar Aug 09, 2016 7:44 pm

s`or fi teleportat...
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Silviaaa » Mar Aug 09, 2016 8:06 pm

cei cu Manduca sigur sunt romani :D
Silviaaa
Fan Thassos
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Aug 10, 2015 9:46 pm
Has thanked: 930 times
Been thanked: 374 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde iuliangrecu » Mie Aug 10, 2016 12:32 pm

Sindrom, uite detalii privind procurarea pasaportului de copil ;)

Cum sa obtii pasaportul pentru copil in numai 2 ore

http://centruldeparenting.ro/pasaport-c ... acte-taxa/
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde skiouros » Sâm Aug 13, 2016 9:24 pm

Bebel de 16 luni, purtat cu mandrie de tati in cele mai frumoase locuri din Thassos. Aici, catre Paradise Beach la ceas de seara :wave:
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
skiouros
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iun 19, 2016 1:46 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 73 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde skiouros » Sâm Aug 13, 2016 9:39 pm

Sindrom scrie:Update: abandonam anul asta Grecia din motive de safety dupa discutia la pediatru. Avem timp destul la anul. Pana atunci o sa invete sa si inoate :)))


Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Anul trecut cand avea bebelul meu 3 luni am intrebat pediatra daca e ok sa il duc la mare si s-a uitat luuung la mine si mi-a zis ca se recomanda dupa 3 ani si eu vreau sa il duc la 3 luni? Si am intrebat-o dar cei care se nasc la mare ce fac? Si n-mai zis nimic. Nu am fost in Thassos, dar am fost la noi la mare si evident l-am protejat de soare. Intr-un an copilul meu nu a fost niciodata racit si imi place sa cred ca si zilele acelea petrecute la mare i-au facut bine. Cat despre distanta, puteam sa mergem si in Thassos, ca nr de km e aproximativ egala cu cea pe care o parcurg ca sa imi vizitez parintii (evident pe drumuri mai proaste). In plus, cand era mai mic statea mai cuminte si dormea mai mult decat acum in masina. Anul acesta am ales Thassos, de 2 ori. E cel mai fericit :clap:
skiouros
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iun 19, 2016 1:46 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 73 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde damblagiu » Dum Aug 14, 2016 7:08 am

skiouros scrie:Si am intrebat-o dar cei care se nasc la mare ce fac?


Pai ce nu sti!? Aia nu au voie la munte pana la varsta de trei ani.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6885
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21178 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde pozeDECAT » Dum Aug 14, 2016 8:58 am

Silviaaa scrie:caci plec noaptea cand ei dorm, nu avem probleme

Prima data in Thassos am plecat cu fata cand avea 4 ani si 3 luni (sau cum se zice pe aici, cand avea 51 de luni) si am avut in minte aceeasi strategie. Plecam la ora 3-3 juma', mergem mai pe racoare, copilul obosit o sa doarma in masina in scaunel :lolno:
N-a dormit deloc, si n-a tacut deloc tot drumul ... mi-a facut capul tandari :lol:
http://www.pozeDECAT.wordpress.com
Mârlănia salvează România!
Avatar utilizator
pozeDECAT
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 2561
Membru din: Joi Aug 21, 2014 12:11 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 12776 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde sk8er_boy » Mar Aug 16, 2016 3:49 pm

skiouros scrie:Anul trecut cand avea bebelul meu 3 luni am intrebat pediatra daca e ok sa il duc la mare si s-a uitat luuung la mine si mi-a zis ca se recomanda dupa 3 ani si eu vreau sa il duc la 3 luni? Si am intrebat-o dar cei care se nasc la mare ce fac? Si n-mai zis nimic. Nu am fost in Thassos, dar am fost la noi la mare si evident l-am protejat de soare. Intr-un an copilul meu nu a fost niciodata racit si imi place sa cred ca si zilele acelea petrecute la mare i-au facut bine. Cat despre distanta, puteam sa mergem si in Thassos, ca nr de km e aproximativ egala cu cea pe care o parcurg ca sa imi vizitez parintii (evident pe drumuri mai proaste). In plus, cand era mai mic statea mai cuminte si dormea mai mult decat acum in masina. Anul acesta am ales Thassos, de 2 ori. E cel mai fericit :clap:


E amuzanta povestea asta cu 3 ani; sunt curios daca o intrebai care e logica sau explicatia medicala cam ce raspuns puteai primi. Noi l-am dus prima data la mare, la noi ce-i drept, la 4 luni; pediatra ne-a recomandat atunci doar sa-l tinem cat mai mult posibil la umbra si asa am facut. Acum daca ma uit in spate, cred ca a fost cel mai simplu concediu la mare cu copilul.
Anul trecut (avea 3 ani jum pe atunci) cu 2 zile inainte de a pleca in Thassos a facut febra. I-am explicat pediatrei cum sta problema, raspunsul a fost ceva de genul: asta e din legile lui Murphy, cand sa pleci in concediu copilul face febra; e un virus care tine in jur de 4-5 zile, si acasa si in Grecia tot paracetamol si nurofen scrie pe voi, novocalminul la voi asa in caz de pericol, iar in rest drum bun, ca acolo macar aerosolul va fi natural. Acum probabil ca multi din cei care au auzit povestea ne-au facut inconstienti dar pe cuvant daca am regretat vreun moment ca am ascultat-o desi am plecat cu "morcovu-n fund" pe romaneste. A mai facut aprox 2 zile febra si in Thassos iar apoi a fost unul dintre cele mai frumoase concedii pe care le-am avut.
sk8er_boy
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 23, 2015 2:29 pm
Has thanked: 112 times
Been thanked: 22 times

Re: Cu copiii in Thassos

Mesaj necititde Ade » Dum Aug 28, 2016 2:33 pm

Din ce in ce mai bine cu copilul in Thassos :)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
Ade
Consilier
 
Mesaje: 1335
Membru din: Dum Feb 23, 2014 5:54 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9587 times
Been thanked: 9035 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 126 vizitatori