Vremea in Thassos - Informatii METEO

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde claz » Sâm Iun 23, 2018 1:03 pm

Astazi ploaie serioasa de la Kinira pana aproape de Limenas. In Panagia curgeau suvoaie de apa pe sosea. Din Limenas pana in Skala Marion era soare. In Limenaria nu ploua, dar o daduse zdravan. Acum pare sa iasa soarele,
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde claz » Mie Iun 27, 2018 12:41 pm

Ministerul Afacerilor Externe informează cetățenii români care se află sau doresc să călătorească în Republica Elenă că Serviciul elen de Meteorologie a declarat „cod roșu” de vreme nefavorabilă pentru ziua de 27 iunie 2018. Sunt prognozate averse de ploaie și furtuni însoțite de grindină la nivel local, rafale de vânt și temperaturi în scădere, cauzate de fenomenul meteo „Nephele”, în cea mai mare parte a țării. Cele mai afectate zone vor fi Thessalia, Sporades, Evia, nordul Mării Egee, treptat nordul Greciei, orașul Salonic și partea Centrală, vestul Peloponezului, Attica, orașul Atena.

Cetățenii români pot solicita asistență consulară la numerele de telefon ale Ambasadei României la Atena: +302106728879 și +302106728875, apelurile fiind redirecționate către Centrul de Contact și Suport al Cetățenilor Români din Străinătate (CCSCR) și preluate de către operatorii Call Center în regim de permanență.

De asemenea, cetățenii români care se confruntă cu o situație cu caracter de urgență, au la dispoziție și telefonul de permanență al Ambasadei României în Republica Elenă: +306978996222.

Sursa: https://www.mae.ro/node/46295
Schimb caiet studentesc A4 cu Audi similar.
claz
Consilier
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Aug 14, 2017 7:08 pm
Localitate: Brasov
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1329 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde alexgeogabriel » Mie Iun 27, 2018 7:10 pm

Azi a plouat toata ziua dupa ora 14 cu cateva episoade scurte de soare pe munte dar nimic iesit din comun.
In Halkidiky e rupere, au luat masini, le-au ingropat, au distrus drumuri, urmarim canalele tv Ert 1-3, inafara de meciurile de fotbal, numai asta arata. Maine inceteaza codul rosu de ploaie.

Atentie mare pentru cine urca spre biseris Sfantul Pantelimon, dupa Prinos Krimos, in a doua jumatate a drumului, scurgerea de apa a distrus bariera de protectie de pe banda 1 si un sfert din banda in 2 curbe. Pare-mi-se ca deja era surpat sub drum pe prima banda(urcare), noi am traversat repede pe banda 2.
Ultima oară modificat de alexgeogabriel pe Mie Iun 27, 2018 7:43 pm, modificat 1 dată în total.
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde Reb3lle31 » Joi Iun 28, 2018 1:56 am

Supărați foc, zeii!
Hai cu soareleeeee, ca sa nu ma zgarii pe ochi ca am ratat un concediu pe care il astept de un an!!!
I love in horror movies how the person yells out "hello?!" as if the killer is gonna say "yeah I´m in the kitchen, want a sandwich?"
Reb3lle31
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Aug 25, 2017 7:52 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 42 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde gabip30 » Joi Iun 28, 2018 5:16 am

Si ieri si alaltaieri ne-am bucurat totusi de timp placut pentru plimbari, printre reprizele de ploaie, atat prin Theologos cat si prin Kastro, dar acolo a inceput sa bata vantul si sa ploua si ne-a gonit spre casa... Ieri a fost bine pana la sf. pantelimon si am apucat sa vizitam. La ora asta, totul e inconjurat de nori, mai multi ca ieri dimineata... Si azi- noapte a turnat cu galeata de ne-a trezit de vreo 2 ori.
Propun sa facem o motiune de cenzura... La cati romani suntem aici, sigur va cadea guvernul lui Zeus... Sa ne adunam undeva, miting pentru Soare!
gabip30
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Sep 30, 2017 8:38 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 49 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde cccccc » Joi Noi 01, 2018 7:12 pm

daca continua tot asa saptamana ce vine fac plinul la masina si o iau spre insula
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde cccccc » Sâm Ian 05, 2019 9:24 am

ninge.
insula este feerica.
cccccc
 
Mesaje: 145
Membru din: Lun Dec 04, 2017 6:12 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 357 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde callatis06 » Sâm Ian 05, 2019 11:16 am

Câteva capturi de pe webcam-uri din insulă (Skala Panagia si Limenas)
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
callatis06
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 698
Membru din: Lun Iul 07, 2014 2:58 pm
Localitate: Mangalia
Has thanked: 8456 times
Been thanked: 3925 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde ionelghiorghita » Mar Apr 02, 2019 1:01 pm

Anul acesta o sa merg pentru prima data pe insula thassos la finalul lunii iunie, mai exact in perioada 21.06 - 01.07 si as vrea sa stiu cum este apa marii in aceasta perioada comparativ cu litoralul nostru. Va multumesc.
ionelghiorghita
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 21, 2019 7:21 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde florin04 » Mar Apr 02, 2019 1:11 pm

ionelghiorghita scrie:Anul acesta o sa merg pentru prima data pe insula thassos la finalul lunii iunie, mai exact in perioada 21.06 - 01.07 si as vrea sa stiu cum este apa marii in aceasta perioada comparativ cu litoralul nostru. Va multumesc.

Nu am fost in perioada mentionata insa, din spusele localnicilor, este ''calduta''...
"Tα πάντα ρει"
Avatar utilizator
florin04
Consilier
 
Mesaje: 885
Membru din: Joi Ian 09, 2014 10:12 pm
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 6527 times
Been thanked: 6420 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde Malex » Mar Apr 02, 2019 1:19 pm

Am fost de multe ori intre 20-30 iunie, in general calda, chiar si pentru copii,insa s-a intamplat si de vreo doua ori sa fie mai rece..atunci a plouat la inceput si apa a fost mai rece, in primele zile, pana in 25.03, apoi calda...
”Realitatea este o halucinație provocată de lipsa de alcool”
Avatar utilizator
Malex
Consilier
 
Mesaje: 332
Membru din: Joi Mai 15, 2014 9:02 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 6256 times
Been thanked: 2018 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde April » Mar Apr 02, 2019 1:32 pm

ionelghiorghita scrie:Anul acesta o sa merg pentru prima data pe insula thassos la finalul lunii iunie, mai exact in perioada 21.06 - 01.07 si as vrea sa stiu cum este apa marii in aceasta perioada comparativ cu litoralul nostru. Va multumesc.

Comparativ cu temperatura apei pe litoralul romanesc, apa este mai calda cu min 2 - 3 grade. In plus, in Thassos gasesti golfuri cu apa mai calda, ferite de curenti si cu intrare lina in apa - Atspas, Psili Ammos de exemplu, iar temperatura aerului este mai ridicata.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28913 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde iuliangrecu » Mar Apr 02, 2019 2:18 pm

ionelghiorghita scrie:Anul acesta o sa merg pentru prima data pe insula thassos la finalul lunii iunie, mai exact in perioada 21.06 - 01.07 si as vrea sa stiu cum este apa marii in aceasta perioada comparativ cu litoralul nostru. Va multumesc.

Salut,

Poți verifica în avans temperatura apei mării pe anumite sit-uri dedicate, de ex: https://www.seatemperature.org/europe/g ... s-june.htm
-Esti gay? -Nu. De ce? -Te-am văzut vorbind cu un gay. -Nu sunt nici retardat și totuși vorbesc cu tine
Avatar utilizator
iuliangrecu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 3040
Membru din: Lun Ian 05, 2015 2:52 pm
Has thanked: 15897 times
Been thanked: 11585 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde ionelghiorghita » Mar Apr 02, 2019 9:46 pm

Va multumesc pentru raspunsuri.
ionelghiorghita
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Ian 21, 2019 7:21 pm
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Vremea in Thassos - Informatii METEO

Mesaj necititde alexgeogabriel » Vin Apr 05, 2019 8:31 pm

Eu am fost in iunie si apa era calda dar am fost dupa data de 24, anul trecut erau 25-31 grade afara, am nimerit multe zile cu 27 si era foarte cald, asta dupa cele cateva zile de furtuna cunoscute. Cineva vinovat pentru rachetele datorate campionatului mondial de fotbal...
alexgeogabriel
 
Mesaje: 112
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:25 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 231 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


cron