Thassos LIVE 2017

Vacanta mea/ impresii de vacanta

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde mihai.ionescu08 » Sâm Iul 15, 2017 8:52 am

Un prieten s-a intors recent din Tassos... din 2007 sa tot fie ceva de cand tot merge si el... aproape an de an..asta-i primul an cand intr-adevar s-a intors dezamagit. Thassos nu mai este ce-a fost... plajele aglomerate preturile au luat-o razna...pe plaja au inceput sa iti ceara bani pt sezlong... a mai ramas una singura (pe unde a umblat el) unde trebuia sa faci consumatie de la bar pt sezlong. Foarte multi romani din patura de jos a societatii si primul an cu cersatori... binenteles ca tot romani... primul an cand politia a inceput sa patruleze... oare de ce!? Concetatenii nostrii oare?! In Potos a stat vreo 10 min... era ca-n Halta la Vaslui... eu mai am ceva de asteptat pana la plecarea.... a10a.. de regula spre toamna .... sper sa nu ma intoc cu gandul de a reanaliza optiunile pt vacanta... oare cine o fi stricat piata si calmul de alta data al insulei???

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
mihai.ionescu08
 
Mesaje: 32
Membru din: Lun Iun 23, 2014 3:18 pm
Has thanked: 60 times
Been thanked: 56 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 15, 2017 9:53 am

mihai.ionescu08 scrie:.. oare cine o fi stricat piata si calmul de alta data al insulei???


Eu sunt unul dintre ei și mi pare rău.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde HHR » Sâm Iul 15, 2017 2:06 pm

mihai.ionescu08 scrie:Un prieten s-a intors recent din Tassos... din 2007 sa tot fie ceva de cand tot merge si el... aproape an de an..asta-i primul an cand intr-adevar s-a intors dezamagit. Thassos nu mai este ce-a fost... plajele aglomerate preturile au luat-o razna...pe plaja au inceput sa iti ceara bani pt sezlong... a mai ramas una singura (pe unde a umblat el) unde trebuia sa faci consumatie de la bar pt sezlong. Foarte multi romani din patura de jos a societatii si primul an cu cersatori... binenteles ca tot romani... primul an cand politia a inceput sa patruleze... oare de ce!? Concetatenii nostrii oare?! In Potos a stat vreo 10 min... era ca-n Halta la Vaslui... eu mai am ceva de asteptat pana la plecarea.... a10a.. de regula spre toamna .... sper sa nu ma intoc cu gandul de a reanaliza optiunile pt vacanta... oare cine o fi stricat piata si calmul de alta data al insulei???

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk


Dacă a fost anual și doar acum a observat o schimbare majoră, am mari rezerve asupra capacității sale de observație și pun la îndoială acuratețea concluziilor. În rest, de gustibus et coloribus ...

PIES - Poate îmi explică și mie cineva cum e cu pătura de sus și pătura de jos, mă refer la cele sociale.
Mulțumesc anticipat.
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde HHR » Sâm Iul 15, 2017 2:07 pm

damblagiu scrie:
mihai.ionescu08 scrie:.. oare cine o fi stricat piata si calmul de alta data al insulei???


Eu sunt unul dintre ei și mi pare rău.


Cocalarule ! :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde Nisip » Sâm Iul 15, 2017 2:31 pm

HHR scrie:
PIES - Poate îmi explică și mie cineva cum e cu pătura de sus și pătura de jos, mă refer la cele sociale.
Mulțumesc anticipat.


Cred ca e atunci cand e una deasupra si una dedesubt si tu esti la mijloc, intre ele... sau asta se numea altfel?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisip
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Iun 23, 2016 12:30 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 77 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde damblagiu » Sâm Iul 15, 2017 3:55 pm

HHR scrie:
Cocalarule ! :mrgreen:


Probabil ai dreptate devreme ce promovând insula atâția ani și un număr mare de cocalari au invadat o înseamnă că am promovat o cocalariceste. Noi, românii avem o vorba. Da i Doamne mintea românului de pe urma.
Ce crezi bre, că englejii ie proști!?
damblagiu
Super Fan Thassos
 
Mesaje: 6884
Membru din: Mar Ian 07, 2014 9:28 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 14827 times
Been thanked: 21175 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde mihai.ionescu08 » Sâm Iul 15, 2017 5:01 pm

HHR scrie:
mihai.ionescu08 scrie:Un prieten s-a intors recent din Tassos... din 2007 sa tot fie ceva de cand tot merge si el... aproape an de an..asta-i primul an cand intr-adevar s-a intors dezamagit. Thassos nu mai este ce-a fost... plajele aglomerate preturile au luat-o razna...pe plaja au inceput sa iti ceara bani pt sezlong... a mai ramas una singura (pe unde a umblat el) unde trebuia sa faci consumatie de la bar pt sezlong. Foarte multi romani din patura de jos a societatii si primul an cu cersatori... binenteles ca tot romani... primul an cand politia a inceput sa patruleze... oare de ce!? Concetatenii nostrii oare?! In Potos a stat vreo 10 min... era ca-n Halta la Vaslui... eu mai am ceva de asteptat pana la plecarea.... a10a.. de regula spre toamna .... sper sa nu ma intoc cu gandul de a reanaliza optiunile pt vacanta... oare cine o fi stricat piata si calmul de alta data al insulei???

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk


Dacă a fost anual și doar acum a observat o schimbare majoră, am mari rezerve asupra capacității sale de observație și pun la îndoială acuratețea concluziilor. În rest, de gustibus et coloribus ...

PIES - Poate îmi explică și mie cineva cum e cu pătura de sus și pătura de jos, mă refer la cele sociale.
Mulțumesc anticipat.

Dragul meu, desi pun ramasag pentru metrul cub de carte... ce ar face diferenta... am sa iti scriu cateva vorbe... cu privire la capatitatile mele de observare, ti-as putea contrazice presupunerile nefondate.... in plus doresti sa iti explic oare "cum e patura"... daca imi permiti, din comentariul tau as putea presupune ca esti un provincial cu ceva frustrari.... cu diploma de bacalaureat sau cel mult cu cateva cumparate de la privat... eforturile tale pentru redactarea unui mesaj coerent, nu au fost de prisos, si amuzandu-ma copios iti transmit aceste ganduri Sa nu iti fie cu suparare dar altcineva iti va explica cum e cu patura

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
mihai.ionescu08
 
Mesaje: 32
Membru din: Lun Iun 23, 2014 3:18 pm
Has thanked: 60 times
Been thanked: 56 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde mihai.ionescu08 » Sâm Iul 15, 2017 5:06 pm

damblagiu scrie:
HHR scrie:
Cocalarule ! :mrgreen:


Probabil ai dreptate devreme ce promovând insula atâția ani și un număr mare de cocalari au invadat o înseamnă că am promovat o cocalariceste. Noi, românii avem o vorba. Da i Doamne mintea românului de pe urma.

Nu fi prea aspru cu tine!

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
mihai.ionescu08
 
Mesaje: 32
Membru din: Lun Iun 23, 2014 3:18 pm
Has thanked: 60 times
Been thanked: 56 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde HHR » Sâm Iul 15, 2017 7:48 pm

mihai.ionescu08 scrie:Dragul meu, desi pun ramasag pentru metrul cub de carte... ce ar face diferenta... am sa iti scriu cateva vorbe... cu privire la capatitatile mele de observare, ....


n-o lua personal, nu știam că ești prea prieten cu tine însuți :mrgreen:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde mihai.ionescu08 » Sâm Iul 15, 2017 8:44 pm

HHR scrie:
mihai.ionescu08 scrie:Dragul meu, desi pun ramasag pentru metrul cub de carte... ce ar face diferenta... am sa iti scriu cateva vorbe... cu privire la capatitatile mele de observare, ....


n-o lua personal, nu știam că ești prea prieten cu tine însuți :mrgreen:

Bag de seama ca discutia aceasta iti ofera un veritabil disconfort. Sa stii ca orice om ofera ceea ce are. Succes!

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
mihai.ionescu08
 
Mesaje: 32
Membru din: Lun Iun 23, 2014 3:18 pm
Has thanked: 60 times
Been thanked: 56 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde HHR » Sâm Iul 15, 2017 9:26 pm

Sînt convins că dispui și de gînduri mai adînci. :thumbup:
HHR
Consilier
 
Mesaje: 4695
Membru din: Lun Iun 30, 2014 2:28 pm
Has thanked: 13980 times
Been thanked: 17547 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde April » Dum Iul 16, 2017 9:43 pm

Noapte pefkarească
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28915 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde April » Lun Iul 17, 2017 9:20 am

Azi furtuna.
Bate vantul foarte tare, sunt nori la munte. Inca nu ploua.
Si ieri a fost uneori pâcla, dar si soare.
Sambata a plouat tare noaptea, cu şuvoaie din munti.
Instructorul de scufundari mi-a spus ca ploaia a curatat padurile de urmele incendiului si resturile au ajuns in mare si au tulburat-o pentru o zi - doua.
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28915 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde April » Lun Iul 17, 2017 9:36 pm

Salutari de la salvamar!
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28915 times

Re: Thassos LIVE 2017

Mesaj necititde April » Mie Iul 19, 2017 12:41 pm

Azi leneveală...
Pentru a putea vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj trebuie să vă autentificaţi.
Avatar utilizator
April
Admin
 
Mesaje: 9335
Membru din: Mie Ian 08, 2014 11:42 am
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 31062 times
Been thanked: 28915 times

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Insula Thassos

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 40 vizitatori