Cum sa construiesti o casa

Dispozitive mobile, bancuri, sport, animale de companie, shopping, etc.

Re: Cum sa construiesti o casa

Mesaj necititde demential » Joi Mar 16, 2017 6:15 pm

April scrie:Saptamana asta am operatiunea ZUGRAVEALA.
Dat cu lavabil, mici reparatii, schimbat cate ceva la instalatiile sanitare.
Max. 5 zile, apartament 4 camere, doua bai etc.
In fiecare seara gasesc curat si toate la locul lor, iar incaperea zugravita: intind folii, lipesc banda adeziva, scot/ pun intrerupatoarele si prizele, strag foliile, matura, spala, toata casa e functionala.
Muta mobila, strang covoarele si toate maruntisurile...Mi-au aratat ca fac poze, sa stie cum sa aseze totul la loc, inclusiv ghivecele pe balcon sa fie in aceeasi ordine :)
Le-am dat o lista cu ce au de facut, mai tot adaug - gasesc solutii le toate, o data n-au zis ca nu pot sa faca.

Este a treia oara cand ii angajez, mi-au schimbat optica privind corvoada si disconfortul aferente unei astfel de actiuni. E drept, cand au inlocuit gresia si faianta, a fost ceva praf, dar tot asa, in fiecare seara au curatat si au pus molozul in saci.

la asa descriere, iti vine sa-i angajezi chiar daca nu ai nevoie de serviciile lor :)
Avatar utilizator
demential
Admin
 
Mesaje: 9329
Membru din: Mar Ian 07, 2014 5:18 pm
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 22407 times
Been thanked: 19845 times

Re: Cum sa construiesti o casa

Mesaj necititde Pop Alexandra » Mie Feb 21, 2024 9:39 am

April scrie:Saptamana asta am operatiunea ZUGRAVEALA.
Dat cu lavabil, mici reparatii, schimbat cate ceva la instalatiile sanitare.
Max. 5 zile, apartament 4 camere, doua bai etc.
In fiecare seara gasesc curat si toate la locul lor, iar incaperea zugravita: intind folii, lipesc banda adeziva, scot/ pun intrerupatoarele si prizele, strag foliile, matura, spala, toata casa e functionala.
Muta mobila, strang covoarele si toate maruntisurile...Mi-au aratat ca fac poze, sa stie cum sa aseze totul la loc, inclusiv ghivecele pe balcon sa fie in aceeasi ordine :)
Le-am dat o lista cu ce au de facut, mai tot adaug - gasesc solutii le toate, o data n-au zis ca nu pot sa faca.

Este a treia oara cand ii angajez, mi-au schimbat optica privind corvoada si disconfortul aferente unei astfel de actiuni. E drept, cand au inlocuit gresia si faianta, a fost ceva praf, dar tot asa, in fiecare seara au curatat si au pus molozul in saci.


Sper sa traiesc si eu candva o asemenea experienta.
Pana acum nu mi-a fost dat :))
___________________________
Alexandra
Pop Alexandra
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mar 30, 2018 10:04 am
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori